کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا قرار دارد و از سمت غرب به اقیانوس اطلس ختم می‌شود. اقیانوس اطلس دارای تعداد زیادی جزیره است و پرتغال را به عنوان برخی از این جزایر می ‌شناسند. این کشور دارای قدمت تاریخی بسیار بالایی است و از جمله کشورهای عضو اتحادیه‌ شینگن می‌ باشد.. امید‌واریم که به راحتی ویزای توریستی پرتغال را گرفته و سفر خوبی را همراه با خانواده در زمان اقامت تان در پرتغال داشته باشید و از مناظر زیبا و جاهای دیدنی و زیبای پرتغال دیدن کنید.

این کشور مهد دریانوردی است. کشور پرتغال دارای آب و هوای مدیترانه‌ ای است که علت آن به خاطر نزدیکی به اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه است. شهر لیبسون پایتخت این کشور است که دارای مناطق دیدنی و زیبای بسیاری است و موزه ‌هایی در این شهر قرار دارد که فوق العاده هستند. مردم کشور پرتغال از سطح بالای زندگی برخوردارند و امید به زندگی در آنها بالاست. این کشور در سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا عضویت دارد.

ویزای توریستی پرتغال

کشور پرتغال به دلیل آب و هوای مدیترانه ای و داشتن زمینه برای دریانوردی یکی از کشورهای توریستی خوبی شناخته شده است. به طوریکه سالانه گردشگران بسیاری به پرتغال سفر می کنند و از جاذبه های آن بازدید دارند. از آنجایی که کشور پرتغال به دلیل آن که عضو پیمان شینگن است بنابراین اخذ ویزای شینگن در سفر به پرتغال الزامی می باشد. روادید توریستی پرتغال از جمله ویزاهای پرطرفدار در ایران محسوب می شود.

ویزای توریستی پرتغال

مراحل اخذ ویزای توریستی پرتغال

قبل از این که برای ویزای پرتغال اقدام کنید، بهتر است که ابتدا پرس و جو کنید که برای کدام نوع ویزا اقدام می کنید. سپس طبق انتخاب خود مراحل ثبت نام برای گرفتن ویزا را طی کنید. مانند همه کشورهای دیگر برای دریافت ویزا ابتدا باید به سایت سفارت کشور مربوطه در اینجا به سفارت پرتغال مراجعه کنید و فرم های ویزا را به صورت آنلاین تکمیل کنید.

بعد از آن به کمک موسسات معتبر به دریافت و رزرو وقت سفارت پرتغال بپردازید اما نکته مهم اینجاست که اگر به صورت گروهی یا خانوادگی قصد سفر دارید باید برای هر شخصی جداگانه وقت سفارت تعیین کنید. تا بتوانید در روز مصاحبه مدارک مورد نیاز سفارت را تحویل دهید و به مصاحبه با افسران سفارت پرتغال بپردازید. بعد از 15 روز کاری از تاریخ تحویل مدارک به سفارت پرتغال شما می توانید به سایت سفارت پرتغال مراجعه کرده و از روند طی پرونده خود مطلع شوید.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی پرتغال

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی پرتغال بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای پرتغال می توان به موارد زیر اشاره کرد. همه مدارک توسط وزارت امور خارجه و دادگستری مهر شده باشد. تمام مدارک ترجمه شده می بایست بدون هیچ گونه پانچ یا منگنه باشد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی پرتغال

دعوتنامه توریستی پرتغال

با داشتن دعوتنامه توریستی پرتغال اولین سد برای گرفتن ویزای پرتغال از جلوی راه شما برداشته می‌شود. دعوتنامه توریستی پرتغال سندی است که از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. مراحل اخذ ویزای پرتغال با دعوتنامه توریستی سرعت می گیرد چراکه با همراه داشتن آن می توانید به افسران سفارت ثابت کنید که شخصی منتظر شما است و ضامن برگشت شما خواهد بود اما قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای پرتغال نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزا می باشد.

مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به پرتغال، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به کشور پرتغال را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد. فقط توجه داشته باشید که دعوتنامه حتماً به زبان ملی پرتغال نوشته شده باشد.

هزینه اخذ ویزای توریستی پرتغال

جهت اخذ روادید با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ ویزای توریستی پرتغال از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت پرتغال اطلاع پیدا کنید. هزینه روادید پرتغال برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود.

بخشی از هزینه های ویزای توریستی پرتغال مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی …، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.

سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت پرتغال از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به روادید توریستی پرتغال برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزای توریستی چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسالی است که بیشتر از 12 سال سن دارند و حدوداً 35 الی 40 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال می باشد. برای کودکان زیر 6 سال به جهت دریافت ویزا لازم نیست مبلغی را پرداخت کند، بلکه هزینه صدور ویزا برای این دسته از افراد رایگان است.

هزینه اخذ ویزای توریستی پرتغال

بهترین زمان دریافت روادید توریستی پرتغال

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی پرتغال یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت پرتغال حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی پرتغال موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود .

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی پرتغال

به طور معمول ویزایی که صادر می شود جهت سفر و بازدید از پرتغال می باشد. ویزای توریستی پرتغال چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 الی 180 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای پرتغال باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند. اما اگر قصد تمدید این ویزا را دارید باید یک ماه قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا به اداره مهاجرت درخواست تمدید دهید.

سفارت کشور پرتغال در ایران

ساعت کاری سفارت پرتغال در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر می باشد و در روزهای پنج شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۲:۳۰ فعالیت دارد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *