کشور پرتغال در جنوب غربی اروپا واقع شده است و به سبب موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد به یکی از مهم ترین و استراتژیک ترین کشورهای منطقه تبدیل شده است. زبان رسمی مردم در کشور پرتغال پرتغالی بوده و پایتخت این کشور نیز شهر زیبای لیسبون است. در کشور پرتغال علاوه بر زبان پرتغالی که ریشه رومی دارد زبان های دیگری نیز وجود دارند که به دلیل مهاجرت های زیاد مردم از کشورهای آفریقایی پدید آمده اند.برای سفر نیاز به ویزای نمایشگاهی پرتغال دارید.

پرتغال یکی از کشورهای کم جمعیت در جهان است که طبق آخرین سرشماری جمعیتی نزدیک به 11 میلیون نفر داشته است. هزینه های زندگی در کشور پرتغال مناسب بوده و مردم از شرایط زندگی خوبی بهره مند هستند به همین علت سالانه افراد زیادی از اقصی نقاط جهان برای مهاجرت به کشور پرتغال سفر می کنند. یکی از همسایه های این کشور اسپانیا است و آداب و رسوم مردم آن بسیار به کشورهای آسیایی شباهت دارد. از آنجایی که در زمان عثمانی مسلمانان به این کشور حمله کردند کوچه ها و خیابان های زیادی از آنها به نام مسلمانان می باشد و مردم مسلمان زیادی در این کشور زندگی می کنند.

ویزای نمایشگاهی پرتغال

کشور پرتغال موقعیت استراتژیکی خوبی دارد به همین دلیل افراد بسیاری خواهان اخذ ویزای پرتغال هستند و از پر طرفدار ترین آنها ویزای نمایشگاهی پرتغال می باشد. با توجه به نمایشگاه هایی که در این کشور برپا می شود بنابراین افراد بسیاری قصد دارند در این نمایشگاه ها شرکت کنند درحالیکه آنها باید ویزای نمایشگاهی پرتغال را اخذ کنند.

ویزای نمایشگاهی پرتغال

برای دریافت این ویزا ابتدا باید فرم درخواست ویزا را به طور دقیق و کامل پرکنید چرا که بعد از ارسال آن دیگر نمی توانید آنها را ویرایش کنید و بعد از آن وقت سفارت پرتغال رزرو کنید، البته ما پیشنهاد می کنیم که قبل از ارسال مدارک تان یک کپی از فرم درخواستی تان بگیرید و در نزد خود نگاه دارید. امیدواریم بتوانید به راحتی ویزا را دریافت کنید و سفر خوشی را در دوران اقامت تان در پرتغال داشته باشید و از زیبایی های چشم گیر و اماکن گردشگری منحصر به فرد کشور پرتغال دیدن کنید.

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی پرتغال

از اولین مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی پرتغال تعیین وقت سفارت کشور پرتغال می باشد. در واقع رزرو وقت سفارت پرتغال از مهم ترین و اصلی ترین مرحله اخذ ویزای نمایشگاهی است. شما برای تعیین زمان مصاحبه سفارت پرتغال ار آژانس های مسافرتی معتبر کمک بگیرید چرا که آنها برای شما تمامی مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی پرتغال را تا روز مصاحبه انجام می دهند، آژانس بعد از گرفتن وقت سفارت پرتغال به شما یک کد رهگیری می دهد که در روز مصاحبه باید همراه خود داشته باشید.

در روز مصاحبه یکی از آفیسرهای سفارت با شما مصاحبه کرده و بعد از آن مرحله انگشت نگاری را برای شما انجام می دهند. البته توجه داشته باشید که هر فرد صورت مجزا برای تعیین وقت سفارت باید اقدام نماید و در زمان مصاحبه نیز حضور افرادی که ویزا برای آنان صادر می‌شود لازم و ضروری است. از دیگر نکات مهم در روز مصاحبه، ظاهر و پوشش شما بسیار اهمیت دارد، شما در آن روز باید مرتب و در نهایت آرامش باشید تا بتوانید توجه آفیسر را نسبت به صدور ویزای تان جلب نمایید.

دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال

برای سفر به کشور پرتغال می توانید دعوتنامه داشته باشید، یکی از انواع دعوتنامه های کشور پرتغال، دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال بوده که جهت بازدید از نمایشگاه های این کشور صادر می شود. به طور معمول سالانه نمایشگاه های گوناگونی در کشور پرتغال برگزار می شود که هر کدام اهداف مختلفی را پیش رو دارند. مسئولان برگزار کننده نمایشگاه با توجه به موضوع نمایشگاه اشخاص مرتبط را با ارسال دعوتنامه جهت حضور در نمایشگاه دعوت می نمایند، ممکن است یک نفر در زمینه موضوع نمایشگاه تحصیلات و تخصصی داشته باشند یا در زمینه نمایشگاه کسب و کاری داشته باشد

در این صورت این افراد در اولویت دعوت برای نمایشگاه قرار می گیرند، صدور دعوتنامه نمایشگاهی پرتغال از سوی شرکت ها و مدیران برگزار کندده نمایشگاه صادر می شوند. شما می توانید با مدیران نمایشگاه از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید و درخواست صدور دعوتنامه نمایشگاهی تان را از آنها بخواهید. بعد از بررسی اطلاعات شما دعوتنامه تان صدور و ارسال می گردد و شما می توانید از طریق سفارت ویزا خود را درخواست دهید.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی پرتغال

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی پرتغال بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای پرتغال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی پرتغال

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی پرتغال

برای دریافت ویزای نمایشگاهی پرتغال با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی پرتغال از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی پرتغال اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی پرتغال مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید

هیچ اقدامی برای صدور ویزا از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی پرتغال، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت پرتغال از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای پرتغال برحسب یورو پرداخت می شوند. توجه داشته باشید که هزینه های انجام شده و پرداختی جهت اخذ ویزای نمایشگاهی پرتغال غیر قابل ‌بازگشت می ‌باشد.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی پرتغال

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای پرتغال اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی پرتغال

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی پرتغال

به طور معمول ویزایی که به عنوان روادید نمایشگاهی کشور پرتغال برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی پرتغال لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی پرتغال اقدام نمایید.

سفارت کشور پرتغال در ایران

ساعت‌های کاری سفارت در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر

آدرس سفارت پرتغال : تهران، دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک ۱۶

شمار تماس سفارت پرتغال : ۲۲۵۸۲۷۶۰

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *