کشور لهستان یکی از کشورهای مرکزی اروپا محسوب می شود. پایتخت این کشور ورشو می باشد. گفتنی است، این کشور دارای مساحتی بالغ بر 311000 کیلومتر مربع می باشد و جمعیتی بالغ بر 38 میلیون نفر را در خود جای داده است. در واقع می توان گفت این کشور از کشور های پرجمعیت اروپایی محسوب می شود. لذا این کشور دارای قوانین خاص و منحصر به فرد خود می باشد. گفتنی است افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند، باید قوانین خاص آن را پشت سر بگذارند. این کشور دارای جاذبه های دیدنی بیشماری می باشد و افراد می توانند، با دریافت ویزای توریستی لهستان از جاذبه های دیدنی آن لذت ببرند. در کل می توان گفت کشور لهستان یکی از کشورهای خوب اروپایی محسوب می شود، که هرساله خیل مشتاقان را به خود جذب می نماید.

کشور لهستان به دلیل جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده و هست. لذا بسیار از افراد می توانند با گرفتن ویزای توریستی کشور لهستان و سفر به این کشور از جاذبه های دیدنی آن لذت ببرند. از مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور لهستان می توان به پارک لازینکی، کاخ فرهنگ، کاخ سلطنتی ورشو، تپه های اسکوینسکی، قلعه مالبورک و … اشاره کرد.

ویزای توریستی لهستان

کشور لهستان جزء اتحادیه اروپا و عضو شینگن می ‌باشد. از انواع مختلف ویزاهای این کشور می ‌توان به ویزای توریستی لهستان، ویزای تحصیلی لهستان، ویزای تجاری لهستان و ویزای نمایشگاهی لهستان اشاره نمود. به همین دلیل تمامی مسافران و گردشگرانی که می ‌خواهند به کشور اترش سفر کنند، باید ویزای توریستی اخذ نمایند. در سال ‌های اخیر روادید توریستی لهستان از مهم‌ ترین و پر تقاضاترین ویزاهای این کشور به شمار می ‌رود این امر به دلیل وجود اماکن تاریخی و جاذبه‌ های طبیعی بی ‌شمار در این کشور می ‌باشد که گردشگران و توریست‌ های بسیاری را به سوی خود جذب می ‌کند. داشتن این ویزا برای تمامی گردشگران الزامی بوده و افراد برای گرفتن روادید توریستی لهستان بایستی به سفارت ‌خانه لهستان که در شهر بزرگ تهران قرار دارد، مراجعه کنند و در جهت اخذ ویزای خود اقدام نمایند. برای اخذ ویزا خود بایستی یک سری مراحل را طی نمایید.

ویزای توریستی لهستان

مراحل اخذ ویزای توریستی لهستان

برای انجام مراحل دریافت ویزای توریستی کشور لهستان باید به سفارت این کشور مراجعه نمایید که به دلیل عدم وجود سفارت کشور لهستان در ایران امور اخذ ویزا از طریق سفارت فنلاند پیگیری می شود. برای تعیین وقت سفارت لهستان می توانید از طریق مجموعه ما اقدامات لازم را انجام دهید. حضور فرد متقاضی در وقت سفارت تعیین شده الزامی است و عدم حضور می تواند روند رسیدگی به درخواست صدور ویزای توریستی لهستان را با مشکل مواجه کند. در این روز مصاحبه و مراحل مربوط به انگشت نگاری انجام خواهد شد و پس از آن باید منتظر دریافت نتیجه باشید. از مهم ترین مراحل دریافت ویزا، ترجمه مدارک مربوطه است، عدم ارائه ترجمه می تواند روند رسیدگی به درخواست شما را دچار اختلال کند. مد نظر داشته باشید که ترجمه توسط دارالترجمه های رسمی انجام پذیرد و زبان های مورد تایید این کشور برای ترجمه مدارک ویزا شامل انگلیسی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی لهستان

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی لهستان بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی لهستان

دعوتنامه توریستی لهستان

یکی از مدارک مهمی که در اخذ روادید توریستی لهستان می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای لهستان نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی لهستان می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به این کشور، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به کشور لهستان را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی لهستان

جهت اخذ ویزای توریستی لهستان با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. میزان هزینه دریافت این ویزا متغیر می باشد، که این پول را باید به صورت نقد و لزوما یورو به سفارت این کشور تحویل داد. گفتنی است اگر افراد در این راه از موسسات استفاده نمایند هزینه های آن موسسه را باید پرداخت نمایند. در کل می توان گفت هزینه دریافت ویزا مبلغ بالایی نمی باشد. این هزینه ها شامل دریافت وقت سفارت این کشور و سایر امور می باشد.

بخشی از هزینه های ویزای توریستی مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای کشور لهستان، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای توریستی لهستان برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزای توریستی چیزی حدود 60 یورو برای افراد بزرگسال است.

هزینه اخذ ویزای توریستی لهستان

بهترین زمان دریافت روادید توریستی لهستان

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی لهستان یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت لهستان حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی شما موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود می توانید دوباره تلاش کنید و درخواست مجدد جهت اخذ ویزای توریستی دهید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی لهستان

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور لهستان صادر می شود جهت سفر و بازدید از کشور اروپایی لهستان می باشد. این ویزا چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند. اما اگر قصد تمدید ویزای خود دارند باید به اداره مهاجرت رفته و درخواست تمدید را به همراه علت ارائه دهد.

سفارت کشور لهستان در ایران

سفارت لهستان در روزهای يکشنبه تا پنجشنبه، ساعت 8:30 الي 16 آماده خدمت رسانی می باشد و متقاضیان در این روزها می توانند جهت انجام مصاحبه مراجعه نمایند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *