کشور لهستان از کشورهای واقع در اروپای مرکزی محسوب می شود. این کشور دارای آب و هوای سرد در زمستان و گرم در تابستان است. با توجه به قرار گرفتن در منطقه سرسبز اروپا، تقریباً در تمام ایام سال، آب و هوایی بسیار مطبوع و مطابق با هر فصل را داراست. این کشور قدمت فرهنگی هزار ساله دارد و از لحاظ منابع معدنی و کشاورزی، بسیار غنی می باشد. هر ساله، افراد زیادی با اهداف مختلف این کشور را انتخاب می کنند که یکی از این مقاصد خاص، برگزاری نمایشگاه های متعدد در این کشور است. این کشور به لحاظ جاذبه های گردشگری بسیار زیبا بوده و یکی از مقاصد پر رونق گردشگری محسوب می شود و نیاز به ویزای نمایشگاهی لهستان دارد.

ویزای نمایشگاهی لهستان

کشور لهستان از وسیع ترین کشورهای اروپای مرکزی به شمار می رود و سالانه نمایشگاه های مختلفی با موضوعات متنوع برگزار می کند. بدین منظور افراد متخصصی که با هدف بازدید از یک نمایشگاه خاص به این کشور سفر می کنند باید ویزای لهستان را از نوع نمایشگاهی دریافت کنند. این افراد جهت کسب اطلاعات و تشخیص جایگاه علمی خود و آگاهی از فناوری های روز دنیا در این نمایشگاه های بین المللی حضور به هم می رسانند.

افراد شرکت کننده در تور نمایشگاهی لهستان در مدت زمان محدودی فناوری ها و محصولات به روز دنیا را مشاهده می کنند و همچنین فرصتی برای تبادل اطلاعات با متخصصین دیگر کشورها پیدا می کنند. این ارتباطات می تواند در ایجاد رابطه ای دوستانه با سایر کشورها و بستن قراردادهای پر سود تجاری مؤثر باشد. با این توضیحات این افراد باید قبل از سفر ویزای نمایشگاهی لهستان دریافت کنند.

ویزای نمایشگاهی دانمارک

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی لهستان

جهت دریافت ویزا می توان از طریق آژانس های هواپیمایی معتبر اقدام کرد. کارمندان مجرب آنها اطلاعات جامع در این خصوص را به شما ارائه می دهند و تا روز انجام مصاحبه با شما همراه هستند و روند کار شما را پیگیری می کنند.  اولین گام برای اخذ ویزای لهستان، تعیین وقت سفارت کشور لهستان می باشد. پس از دریافت وقت سفارت لهستان، متقاضیان برای ثبت انگشت ‌نگاری، تحویل مدارک و هزینه ویزا باید به صورت حضوری در روز مشخص به سفارت لهستان مراجعه کنند. در صورت عدم مراجعه وقت ملاقات کنسل خواهد شد. همچنین، در صورت ناقص بودن مدارک نیز به درخواست ویزا رسیدگی نخواهد شد.

در نظر داشته باشید که شما قرار است به مامور سفارت ثابت کنید که می خواهید به کشور خود بازگردید بنابراین دلیلی ندارد که به عنوان مثال تاکید به قدرت زبان لهستانی خود داشته باشید و یا تاکید کنید که از وضعیت مالی و یا تحصیلی خوبی برخوردار هستید. بعد از 2 یا 3 هفته نتیجه درخواست ویزا به متقاضیان اعلام می شود درصورت ریجکت شدن هیچ مبلغی از جانب سفارت لهستان عودت داده نمی شود. نکته دیگر این است که ممکن است از جانب آفیسر سفارت مصاحبه حضوری دیگری برگزار شود در این صورت شخص احضار شده ملزم به حضور در تاریخ مشخص شده می باشد.

دعوتنامه نمایشگاهی لهستان

برای اینکه مراحل دریافت ویزای نمایشگاهی لهستان سرعت بگیرد، نیاز به داشتن دعوتنامه دارید. درحالیکه به طور معمول دعوتنامه از سوی مدیران و سرکایه گذاران برگزار کننده نمایشگاه صادر و ارسال می شود. با داشتن دعوتنامه، مراحل دریافت ویزای نمایشگاهی در مدت زمان بسیار کوتاه تری انجام می شود. معمولاً دعوتنامه های نمایشگاهی برای حضور شرکت های خارجی از سوی عوامل برگزار کننده نمایشگاه برای آن ها ارسال می شود اما می توان شما خودتان از مسئولین برگزار کننده نمایشگاه درخواست دعوتنامه داشته باشید این درحالیست که دعوتنامه ها با رعایت کامل قوانین کشور برگزار کننده نمایشگاه صادر می شود، هم چنین در این دعوتنامه ها هدف از سفر و تاریخ دقیق نمایشگاه درج شده است.

مدارک مورد نیار جهت دریافت روادید نمایشگاهی سوئد

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی لهستان

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ روادید نمایشگاهی لهستان بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لهستان می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی لهستان

برای دریافت ویزا با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی لهستان از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی لهستان اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی لهستان مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد.

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی لهستان، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت لهستان از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای لهستان برحسب یورو پرداخت می شوند. برای بزرگسالان، ۶۰ یورو، برای کودکان بین ۶ تا ۱۲ سال، ۳۵ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان می باشد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی لهستان

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای لهستان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی اسلواکی

مدت زمان اعتبار روادید نمایشگاهی لهستان

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور لهستان برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد و ویزای نمایشگاهی لهستان تنها برای مدت زمان برگزاری نمایشگاه برای شخص متقاضی صادر می شود، به طور معمول حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد بنابراین اگر اقدام به دریافت ویزای نمایشگاهی لهستان می کنید، تنها برای مدت زمان برپایی نمایشگاه می توانید در کشور لهستان اقامت کنید.

در صورتی که می خواهید برای مدت زمان بیشتری در این کشور اقامت کنید، می بایست ویزای دیگری انتخاب نمایید. در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی لهستان لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی لهستان اقدام نمایید.

سفارت کشور لهستان در ایران

جهت مراجعه به سفارت لهستان به منظور امور ویزا می توانید در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 صبح تا 3 بعد از ظهر به سفارت لهستان مراجعه نمایید. جهت مصاحبه که البته وقت سفارت لهستان قبلا تعیین شده است از ساعت 10 صبح تا ساعت 12 ظهر، به سفارت جمهوری لهستان باید مراجعه کرد.

آدرس سفارت لهستان: بلوار آفریقا، خیابان پیروز، پلاک 2

شماره تماس سفارت لهستان: 4-88787262-021

شماره فکس سفارت لهستان: 88788774-021

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *