کشور نروژ از زیباترین کشورهای جهان می باشد. اسلو پایتخت این کشور است و یکی از معروف ترین شهرهای آن منطقه است. واحد پول نروژ کرون می باشد و از زبان های رسمی این کشور می توان به زبان نروژی، بوکمل، نروژی نو و … اشاره نمود. نروژ کشوری کم جمعیت می باشد و حدود 5 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند اما به دلیل مهاجرت هایی که هرساله به این کشور صورت می پذیرد بر تعداد جمعیت نروژ افزوده می شود. اخذ ویزای توریستی نروژ بسیار آسان است.

مردمان نروژ انسان هایی بسیار خونگرم و خوش منش هستند اما به دلیل فرهنگ خاصی که دارند تا حدودی فرهنگشان با فرهنگ و آداب رسوم کشور ما فرق دارد. در ساعت 12 ظهر معمولاً مردم نروژ ناهار بسیار سبکی را میل می نمایند. در هنگام غذا خوردن به هیچ وجه در مورد کسب و کار یا موارد دیگری که به زندگی شخصی شان مربوط می شود صحبت نمی کنند. آب و هوای این کشور از دیگر مواردی است که نروژ را منحصر به فرد کرده است. بیشترین روزهای فصل بهار و تابستان نروژ آفتابی و صاف می باشد و در روزهای گرم تابستان کمتر می توانید نور خورشید را مشاهده کنید.

ویزای توریستی نروژ

کشور نروژ دارای ویزاهای بسیاری می باشد. از جمله این ویزاها می توان به ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای پزشکی و ویزای توریستی نروژ اشاره نمود. شما می توانید بسته به دلیل سفر خود به این کشور یکی از این ویزاها را تهیه و اخذ نمایید و با خیالی آسوده و راحت به این سفر اقدام کنید. بسیاری از افراد این کشور را برای سفرهای توریستی و تجاری و تحصیلی خود انتخاب می کنند.

کشور نروژ همان طور که اشاره شد دارای جاذبه های بسیاری می باشد و اماکن تاریخی و طبیعی بسیاری را در دل خود جای داده است. به همین دلیل اخذ روادید توریستی نروژ بیشترین درصد را نسبت به دیگر ویزاهای این کشور دارد. افرادی که می خواهند از این کشور زیبا و دیدنی بازدید کنند، باید در وهله اول اقدام به اخذ ویزا نمایند زیرا در صورت عدم وجود ویزای توریستی نمی توانند به این سفر بپردازند.

ویزای توریستی نروژ

مراحل اخذ روادید توریستی نروژ

اولین گام دریافت فرم ویزا و به طور کامل و دقیق پر کردن آن می باشد، بعد از آن گرفتن وقت سفارت نروژ است. گرفتن وقت در سفارت نروژ به صورت تلفنی و اینترنتی ممکن نیست بلکه باید از طریق موسسه های معتبر این کا را انجام دهید، سپس شما تا روز مصاحبه زمان دارید که مدارک تان را کامل آماده کنید و منتظر مراجعه به کنسولگری سفارت باشید.

فراموش نکنید اگر به صورت خانوادگی برای ویزای توریستی نروژ درخواست می دهید، حتماً به تعداد اعضای خانواده فرم درخواست پر کنید. بعد از اینکه جهت مصاحبه و انگشت نگاری و ارائه مدارک خود به سفارت این کشور حضور یافتید باید منتظر بمانید تا جواب ویزای شما اعلام شود در صورت موافقت، راهی نروژ می شوید. اما در صورت ریجکت شدن درخواستتان برای اخذ ویزای توریستی نروژ باید مشکل را برطرف کرده و منتظر صدور ویزای خود باشید. در ضمن فراموش نشود در روز تعیین شده از سوی سفارت برای مصاحبه، حتماً باید همه اعضای خانواده حضور داشته باشند، چرا که تمامی افراد بالای 12 سال انگشت نگاری می شوند. در زمان مصاحبه هدف خود را به خوبی از ورود به خاک این کشور توضیح دهید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی نروژ

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی نروژ بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای نروژ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی نروژ

دعوتنامه توریستی نروژ

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی نروژ می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی نروژ می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای نروژ نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزا می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به این کشور، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به نروژ را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی نروژ

هزینه ویزای توریستی نروژ برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های ویزای توریستی شما مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزا، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.

هم اکنون هزینه های مربوط به ویزا برحسب یورو پرداخت می شوند. این مبلغ برای کودکان حدود 35 یورو و برای بزرگسالان حدود 60 یورو می باشد. برای کودکان زیر 6 سال به جهت دریافت روادید توریستی نروژ لازم نیست مبلغی را پرداخت کند، بلکه هزینه صدور ویزا برای این دسته از افراد رایگان است. در زمان پرداخت هزینه اخذ ویزا بسیار حواس جمع و با دقت عمل نمایید. ویزای توریستی نروژ از گرانترین ویزاها می باشد.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی نروژ

بهترین زمان برای درخواست روادید توریستی نروژ چند هفته و حتی چند ماه مانده به زمان پروازتان می باشد تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. افراد بسیاری به دنبال گرفتن ویزای توریستی نروژ هستند به همین دلیل بهتر است که زودتر اقدام نمایید تا بتوانید در زمان مناسبی ویزای خود را دریافت کرده و بدون مشکل به سفرتان بپردازید. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت کشور نروژ حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور روادید توریستی نروژ موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی نروژ

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی نروژ

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور نروژ صادر می شود جهت سفر و بازدید از نروژ می باشد. ویزای توریستی نروژ چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

سفارت کشور نروژ در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *