کشور زیبا و متمدن نروژ در اروپای شرقی قرار دارد. این کشور یکی از بزرگ ترین کشور ها در جهان به شمار رفته و از قسمت های شمالی با دریای بارنتس، از قسمت های شرقی با کشور سوئد، از قسمت های شمال شرقی با کشور فنلاند و روسیه، از قسمت های جنوبی با دانمارک و از قسمت غربی نیز با دریای نروژ دارای مرز مشترک است. این کشور از مهم ترین بنیان گذاران شورای اروپا، سازمان تجارت جهانی، ناتو، سازمان همکاری اقتصاد و توسعه، سازمان ملل متحد و پیمان نامه ی جنوبگان است. به دلیل وضعیت اقتصادی بسیار مناسب در این کشور، سالانه افراد زیادی با دریافت ویزای تجاری نروژ به آن سفر می کنند. در ضمن با توجه به روابط نزدیکی که کشور نروژ با اتحادیه اروپا و امریکا دارد، گزینه ی بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری بدون ریسک و پر سود خواهد بود.

ویزای تجاری نروژ

امروزه سفر به کشور نروژ بسیار در میان مردم رایج است. افراد به دلایل مختلفی ممکن است به کشور نروژ سفر کنند. برخی از افراد هدفشان از سفر به کشور نروژ گشت و گذار و بازدید از جاذبه های گردشگری آن کشور است. عده ای دیگر برای دیدار خانواده و آشنایانشان مسافرت می کنند. همچنین هدف از سفر به کشور های خارجی ممکن است تحصیل، کار، درمان های پزشکی، ازدواج، تجارت و… باشد. برای هر کدام از این اهداف لازم است تا فرد متقاضی ویزای نروژ را از طریق سفارت خانه این کشور دریافت نماید. بدون داشتن ویزا یا روادید مسافران حق ورود به کشور نروژ را نخواهند داشت.

افراد زیادی به تجارت، سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار در کشور های خارجی، به خصوص کشور های اروپایی همچون نروژ، علاقه مند هستند. این امکان برای تجار وجود دارد که با داشتن ویزای تجاری نروژ، به کشور های اتحادیه اروپا سفر کنند. به همین دلیل دیگر نیاز نیست اشخاصی که قصد تجارت و سرمایه گذاری در کشور های اروپایی را دارند، به دنبال اخذ اقامت در کشور مقصد باشند. کشور نروژ یکی از بهترین و مناسب ترین کشور ها برای سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار است. نروژ از نظر اقتصادی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و یکی از دارندگان بهترین وضعیت اقتصادی در اروپا به شمار می رود. برای اینکه این افراد بتوانند در این کشور به کسب و کار بپردازند، لازم است تا از طریق سفارت کشور نروژ به اخذ ویزای تجاری نروژ اقدام کنند.

مراحل اخذ ویزای تجاری نروژ

معمولا مراحل دریافت ویزاهای نروژ روند مشابهی دارد. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری نروژ، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت نروژ کنید. پس از آن باید منتظر تائید سفارت بمانید و در صورتی که سفارت زمان انتخاب کرده ی شما را بپذیرد، ایمیلی را جهت تائید پرداخت هزینه و تکمیل فرم از طرف مسافر، ارسال می کند.

پس از تکمیل فرم و تعیین روز مصاحبه در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت نروژ را کامل آماده کنید. به هنگام حضور در سفارت از شما سؤال هایی در مورد هدف سفر و… پرسیده خواهد شد. پس از آن هزینه ویزای نروژ را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد. توجه داشته باشید که صدور ویزای تجاری نروژ، به معنی موافقت صد در صدی با خروج شما از کشور نیست و ممکن است به دلایل مختلفی در مرزها متوقف شوید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری نروژ

همانطور که می دانید ویزای تجاری نروژ برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری نروژ

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت روادید تجاری نروژ الزامی می باشد. با در دست داشتن دعوتنامه نروژ در زمان ارائه مدارک جهت اخذ ویزای تجاری نروژ می توانید جریان کاری خود را بسیار سرعت ببخشید. در این دعوتنامه باید آدرس دقیق و همچنین تاریخ، ذکر شده باشند. کار فرما باید با فراهم کردن یک گواهینامه مجوز کسب و کار در نروژ را برای شما فراهم کند. این امکان وجود دارد که به علت پاسخ های متناوب و متغیر شما به سوالاتی که از شما می‌ پرسد روادید تجاری نروژ با وجود دعوتنامه برای شما صادر نشود.

هزینه دریافت روادید تجاری نروژ

برای دریافت ویزای تجاری نروژ مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ ویزا برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری نروژ

اخذ ویزای نروژ به صورت معمول 2  تا 8 هفته کاری به طول می انجامد بنابراین سعی کنید حدود 2 ماه برای اخذ ویزای خود وقت بگذارید زیرا ممکن است در روند صدور ویزا شما مشکلاتی هم به وجود آید که طبیعتا این موارد روند صدور آن را کندتر می کند. اعتبار ویزای تجاری به حالت عادی حدود 3 ماه است با این حال با پایان یافتن 3 ماه از اقامت در نروژ فرد متقاضی باید کشور نروژ را ترک کند.

اگر فردی قصد داشت که با استفاده از ویزای تجاری اقامت دائم کشور نروژ را دریافت کند باید در ابتدا ۵ سال متوالی در این کشور با استفاده از این ویزا فعالیت داشته باشد و پس از آن اقدام به گرفتن اقامت دائم کند. راه دوم این است، افرادی که در کشور نروژ سرمایه گذاری کرده اند و یا شرکتی به ثبت رسانده اند می توانند از طریق روادید تجاری نروژ اقدام به اقامت دائم در این کشور نمایند نکته حائز اهمیت برای این افراد این است که باید حتما تعدادی از اتباع نروژی را به عنوان پرسنل شرکت خود برگزینند.

توجه داشته باشید که این افراد می توانند بین کشور نروژ و کشور خودشان در تردد باشند. اما در خصوص تمدید ویزای تجاری نروژ باید گفت که اگر احساس کردید که با تمام شدن اعتبار ویزای تجاری نروژ، هنوز هم کارتان در این کشور تمام نخواهد شد قطع باید نسبت به تمدید ویزا خود اقدام کنید. زیرا اگر نسبت به تمدید به موقع ویزا اقدام نکنید مجور به پرداخت جریمه خواهید شد.

سفارت کشور نروژ در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *