به دلیل وجود شرایط مناسب زندگی در کشور نیوزیلند و ثروتمند بودن این کشور بیشتر جمعیت نیوزیلند را مهاجرین تشکیل داده اند از طرفی گردشگری در این کشور بسیار رونق یافته است و دلیل آن جاذبه های گردشگری فراوان و طبیعت زیبای این کشور است.

ویزا به صورت مهر یا برچسب  بر روی پاسپورت شخص متقاضی درج می شود در صورتی که با درخواست ویزای نیوزیلند شما موافقت شود بدین معناست که به شما اجازه ی ورود به این کشور داده شده است.

[aparat id=’kGotY’]

شرایط دریافت ویزای نیوزیلند

1.      ارائه ی برگه ی عدم سوء پیشینه

2.     سلامت عمومی

3.     داشتن سن 20 تا 55 البته برای دریافت ویزای کاری حداکثر سن متقاضی باید 53 سال باشد.

4.     کسب نمره ی 6.5 زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک یا جنرال

موارد بالا از جمله شرایط عمومی برای دریافت ویزای کشور نیوزیلند است. برای اخذ ویزای این کشور حداقل نمره ی کسب شده باید 100 باشد اما در صورتی که نمره ی شما بالای 140 باشد در مدت کوتاهی می توانید ویزای نیوزیلند را دریافت کنید.

شرایط تمدید ویزای نیوزیلند

انواع ویزای نیوزلند براساس دفعات ورود به کشور

ویزای کشور نیوزیلند را از جهت تعداد دفعات ورود می توان به چند دسته تقسیم کرد.

ویزای سینگل یا یک بار ورود: با اخذ این ویزا تنها یک بار می توانید به کشور نیوزیلند وارد شده و از آن خارج شوید.

ویزای مولتی تایپ یا چند بار ورود: در صورت داشتن این ویزا می توانید به دفعات زیاد و بدون محدودیت از کشور خارج شده و دوباره به آن وارد شوید.

ویزای دائم و موقت کشور نیوزیلند تفاوت های زیادی دارد در صورت اخذ ویزای اقامت دائم می توانید از خدمات کشور نیوزیلند در صورت بیکار شدن استفاده کنید اما ویزای موقت این گونه نیست.

با اخذ ویزای دائم ورود و خروج به کشور نیوزیلند آزاد و بدون شرط خواهد بود اما ویزای موقت دو ساله است. در صورت تمام شدن مدت اعتبار ویزای موقت باید از کشور خارج شده و برای ورود مجدد دوباره درخواست بدهید.

انواع ویزای کشور نیوزیلند

ویزای کشور نیوزیلند بر اساس هدف مسافر از سفر به این کشور به چند دسته به شرح ذیل تقسیم می شود.

·        ویزای توریستی

·        ویزای کاری

·        ویزای مهاجرت

·        ویزای ازدواج

·        ویزای والدین

·        ویزای پزشکی

·        ویزای تحصیلی

در ادامه ی مطلب به بررسی هر یک از انواع ویزا خواهیم پرداخت.

ویزای کاری نیوزیلند

متقاضیانی که تصمیم دارند برای تجارت و سرمایه گذاری به کشور نیوزلند بروند باید مدارکی را ارائه دهند که نشان می دهد درایران تجارتی مانند کارخانه، فروشگاه، کارگاه، شرکت و دفتر داشته اند و این تجارت حداقل به مدت دو سال با گردش مالی 500 میلیون در سال فعالیت داشته است همچنین فرد متقاضی باید توانایی سرمایه گذاری به مبلغ حداقل 250 میلیون تومان را داشته باشد این مبلغ باید به کشور نیوزیلند منتقل شود تا به وسیله ی آن بتوان تجارت و کسب و کار راه اندازی کرد.

با اخذ نمره ی 4 زبان می توانید ویزای نیوزیلند را به مدت سه سال دریافت کنید اگر در این مدت شما قادر به استخدام سه نفر بودید و مبلغ 500 هزار دلار وارد تجارت کردید به شما و خانوادتان اقامت دائم داده می شود.

ویزای تحصیلی نیوزیلند

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور نیوزیلند باید ابتدا مدرک زبان انگلیسی IELTS Academic  با کسب نمره ی 6.5 را دریافت کنید همچنین مبلغ 30 میلیون تومان در حساب خود داشته باشید این مبلغ برای اطمینان دولت نیوزیلند از توانایی شما برای تامین هزینه های زندگی می باشد البته این وجه تا سه ماه بعد از واریز غیر قابل برداشت خواهد بود. با دریافت ویزای تحصیلی نیوزیلند فرد متقاضی می تواند به مدت 20 ساعت در هفته به کار مشغول شود.

ویزای تحصیلی نیوزیلند

ویزای توریستی نیوزیلند

ویزای توریستی نیوزیلند کوتاه مدت بوده و مدت آن سه ماه می باشد برای دریافت این ویزا داشتن شرایط زیر الزامی است:

1.      توانایی و اثبات بازگشت به ایران

2.     وجود فردی از اقوام که در نیوزیلند اقامت دائم دارد.

3.     داشتن ویزای کشورهای خارجی به خصوص اروپا

ویزای ازدواج نیوزیلند

این ویزا به افرادی داده می شود که همسرشان قبل از ازدواج مقیم یا شهروند کشور نیوزیلند باشد در صورت اثبات اینکه زوجین 12 ماه با یکدیگر زندگی کردند ویزای نیوزیلند به متقاضی داده می شود.

ویزای پزشکی نیوزیلند

افرادی که برای ادامه ی درمان می خواهند به کشور نیوزیلند مهاجرت کنند می توانند اقدام به دریافت ویزا پزشکی کشور نیوزلند کنند این افراد باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهند که نشان می دهد ادامه ی معالجه در کشور خودش امکان ندارد و برای ادامه ی درمان باید به کشور نیوزیلند سفر کند.

ویزای پزشکی نیوزیلند

ویزای کاری silver fern

هر ساله در تاریخ 27 آپریل فرصت اخذ این ویزا به افراد واجد شرایط داده می شود هر ساله 300 نفر به مدت 9 ماه اجازه ی اقامت و کار در این کشور را دارند برای دریافت این نوع از ویزای نیوزیلند باید تخصص و مهارتی داشته باشید که بتوانید در این کشور کار پیدا کنید همچنین باید 20 تا 35 سال سن داشته باشید همچنین باید مدارکی به سفارت این کشور ارائه دهید که نشان می دهد شما قادر به تامین هزینه های زندگی به مدت 9 ماه هستید.

سلامت عمومی، مدرک زبان معتبر، سوابق کاری، عدم سوء پیشینه از جمله شرایطی است که برای دریافت این ویزا باید داشته باشید.

تمامی مراحل دریافت این ویزا به صورت آنلاین انجام می شود و زمان باز شدن سایت هر ساله 9 صبح روز 27 آوریل می باشد.

در صورت دریافت این ویزای پرطرفدار می توانید بعد از ورود به این کشور شغل مناسبی پیدا کنید این ویزا به مدت دو سال قابل تمدید خواهد بود در صورتی که بعد از دو سال شرایط کاری مناسبی داشته باشید می توانید برای دریافت ویزای دائمی کشور نیوزیلند اقدام کنید.

ویزای والدین نیوزیلند

این ویزا برای والدینی صادر می شود که نیمی از فرزندانشان مقیم و یا شهروند کشور نیوزیلند باشند برای مثال اگر والدینی 5 فرزند داشته باشند باید 3 فرزند آن ها مقیم کشور نیوزیلند و در صورت داشتن 2 فرزند باید یک فرزند آن ها مقیم این کشور باشند تا بتوانند ویزای والدین کشور نیوزیلند را دریافت کنند.

شرایط تمدید ویزای نیوزیلند

برای تمدید ویزای نیوزیلند از هر نوع که باشد باید مدارکی که نشان دهنده ی نیاز شما برای اقامت بیشتر در این کشور است ارائه دهید بعد از آن باید فرم درخواست تمدید ویزا را تکمیل و ارسال نمایید همچنین پاسپورت شما باید سه ماه دیگر اعتبار داشته باشد در صورتی که ویزای شما از نوع تحقیقاتی باشد می توانید از دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی نامه ای مبنی بر نیاز بیشتر به تحقیق و پژوهش در این کشور ارائه دهید.

مراحل دریافت ویزای نیوزیلند

1.      دریافت نوبت از سفارت کشور نیوزیلند درتهران

2.     تهیه ی تمامی مدارک عنوان شده

3.     ترجمه ی تمامی مدارک

4.     مراجعه به سفارت کشور نیوزیلند

مرحله اول: دریافت نوبت از کنسولگری

سفارت نیوزیلند در تهران خیابان پاسداران شمالی خیابان موحدی دانش خیابان گلستان شمالی کوچه سوسن کوچه پارک دوم پلاک یک واقع شده است.

تلفن سفارت : 26122175(021)

فکس : 26121973

برای دریافت نوبت از سفارت کشور نیوزیلند می توانید از طریق آنلاین اقدام به تکمیل و ارسال  فرم اینترنتی EOI کنید.

باید بعد از تشکیل حساب کاربری در سایت سفارت اقدام به تکمیل فرم اینترنتی کرده علاوه بر این می توانید فرم کاغذی را دریافت و بعد از تکمیل  به کنسولگری ارسال کنید. در صورتی که فرم را آنلاین تکمیل کرده اید باید هزینه ی آن را آنلاین پرداخت کنید اما در صورتی که به صورت کاغذی فرم را تکمیل کردید باید هزینه ی بیشتری را از طریق کارت بانکی پرداخت کنید.

مرحله دوم: آماده کردن مدارک به همراه ترجمه

افراد متقاضی باید بعد از تهیه ی مدارک مورد نیاز سفارت تمامی مدارک را ترجمه کرده و به سفارت کشور نیوزیلند در تهران تحویل دهند. تمامی مدارک کاری و تحصیلی باید به صورت رسمی ترجمه شود و توسط دادگستری و وزارت علوم خارجه مهر شود.علاوه بر این باید مدارک پزشکی که مراحل آن زیر نظر پزشکان مورد تایید کنسولگری انجام شده است  و برگه ی عدم سوء پیشینه به سفارت ارائه شود. مراحل پزشکی شامل آزمایش خون، تست ایکس ری و رادیولوژی می باشد.

ذکر یک نکته در خصوص ویزای تحصیلی

اگر دانشگاه محل تحصیل شما در میان دانشگاه های مورد تایید کشور نیوزیلند باشد امتیازی به شما تعلق می گیرد در غیر این صورت باید با پرداخت هزینه ای مدرک خود را ارزیابی کنید البته اکثر دانشگاه های ملی ایران در فهرست دانشگاه های مورد قبول برای اخذ ویزای نیوزیلند می باشد.

ذکر یک نکته در خصوص ویزای کاری

یکی از شرایط صدور ویزای کاری کشور نیوزیلند داشتن سابقه ی کار مرتبط با رشته ی تحصیلی شما می باشد این مدرک باید به صورت رسمی ترجمه شود.

اخذ ویزای موقت کشور نیوزیلند

در کشور نیوزیلند برای برخی از مشاغل کمبود نیرو وجود دارد برای همین در صورت داشتن سابقه ی کاری می توانید به راحتی ویزای نیوزیلند را دریافت کنید.

اخذ ویزای موقت کشور نیوزیلند

نحوه ی امتیازدهی برای اخذ ویزای نیوزیلند

عواملی از جمله مدرک تحصیلی، امتیازات اضافی ، سن و سابقه ی کاری در امتیاز دهی شما تاثیر می گذارد.

مدرک تحصیلی

امتیازات اضافی

1.      بعضی از مشاغل از جمله موسیقی، هنر، بیوتکنولوژی، معماری در دسته ی مشاغل قابل رشد در آینده نامیده می شوند افرادی که سابقه ی           فعالیت 2 تا 5 سال دارند 10 امتیاز و افرادی که سابقه ی کاری 6 یا بیشتر دارند 15 امتیاز دریافت می کنند.

2.     در بعضی از مناطق کشور نیوزیلند کمبود نیروی انسانی وجود دارد که به نام area of absolute skills shortage شناخته می شود            لیست این مشاغل را با نام long term skill shortage یا فهرست بلند مدت می شناسند در صورتی که در یکی از مشاغل سابقه ی کاری داشته        باشید در اولویت دریافت ویزای نیوزیلند قرار می گیرید. در صورتی که در یکی از این مهارت ها سابقه ی کاری دو تا 5 سال داشته باشید 10              امتیاز  اضافی و در صورت داشتن سابقه ی کاری 6 سال و یا بیشتر 15 امتیاز اضافی به شما تعلق می گیرد.

3.     در صورت داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی خارج از اوکلند می توانید ویزا را دریافت کنید.

  1. در صورت داشتن پیشنهاد کار از کشور نیوزیلند و یا داشتن کمتر از 12 سال سابقه ی کاری می توانید 50 امتیاز اضافی دریافت کنید.
  2. در صورت داشتن سابقه ی کاری بیشتر از 12 سال در کشور نیوزیلند می توانید 60 امتیاز اضافی برای اخذ ویزای این کشور دریافت کنید.
  3. در صورتی که همسر یا پارتنر شما دعوت نامه همکاری از شرکت های معتبر کشور نیوزلند داشته باشد می توانید 10 امتیاز اضافی دریافت کنید.
  4. تحصیل در کشور نیوزلند یکی از مواردی است که امتیاز اضافی برای دریافت ویزای این کشور دارد در صورت تحصیل در مقطع کارشناسی به مدت یک سال 10 امتیاز و در صورتی که دو سال در مقاطع بالاتر در این کشور تحصیل کرده باشید 20 امتیاز اضافی دریافت می کنید.
  5. درصورتی‌که پیشنهاد کاری از طرف کارفرمایی در خارج از اوکلند داشته باشید، شما مشمول دریافت 10 امتیاز اضافی می‌شوید.

توجه داشته باشید سایت کنسولگری سفارت کشور نیوزلند حساب رسی خودکار دارد و امتیازاتتان را جمع خواهد کرد در صورتی که امتیاز شما بالای 100 باشد شما واجد شرایط اخذ ویزای این کشور خواهید بود و در صورت دریافت امتیاز بالاتر از 140 در اولویت رسیدگی خواهید بود.

سن

سابقه کاری

هزینه‌ی صدور ویزای نیوزیلند

هزینه ها را می توانید با مراجعه به سایت سفارت کشور نیوزلند و استفاده از حسابگر محاسبه کنید توجه داشته باشید در صورت رد شدن درخواست شما هزینه ی پرداختی به هیچ وقت قابل بازگشت نیست.

تمامی مبالغ باید نقد و یا با استفاده از کارت اعتباری به صورت یورو پرداخت شود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *