مهم ترین دغدغه ای که افراد برای اقامت دائم در کشور هلند دارند تبدیل ویزای توریستی این کشور به ویزای تحصیلی می باشد افراد متقاضی می توانند با کمک مشاورین ما خیلی راحت ویزای توریستی خود را به ویزای تحصیلی تبدیل کنند در ادامه ی مقاله به بررسی شرایط تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کشور هلند و تعیین وقت سفارت هلند خواهیم پرداخت.

درباره کشور هلند

هلند دارای بزرگ ترین قطب تجاری دنیا بوده و در شمال غربی اروپا واقع شده است. کشور هلند در شمال غربی اروپا واقع شده است و دارای بزرگ ترین قطب تجاری دنیا می باشد این کشور به نام کشور گل ها شناخته می شود و دومین بندر بزرگ جهان را دارد کشور هلند هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران از سراسر جهان می باشد در این کشرو فسیتوال و جشنواره های بسیار زیادی برگزار می شود.

مراحل تکمیل فرم و دریافت نوبت از شرکت

ویزای شینگن

در ابتدا شش کشور طی امضای قراردادی اروپای بدون مرز را که امروزه به نام عهد نامه ی شینگن معروف است بنا کردند به این معنا که اگر شخصی ویزای یکی از کشورهای امضا کننده ی این پیمان را دریافت کند به صورت آزادانه و بدون محدودیت می تواند به سایر کشورهای عضو این پیمان سفر کند از آن زمان تا کنون تعداد 26 کشور به این عهدنامه پیوستند و پیمان شنگن را امضا کردند برخی از کشورهایی که این قرارداد را امضا کردند عبارت است از هلند، نروژ، سوئیس، اسپانیا و… یعنی شخص با اخذ ویزای توریستی یکی از این کشورها می تواند به 26 کشور دیگر سفر کند.

اخذ ویزای توریستی هلند بر خلاف سایر کشورهای دیگر ساده تر است و دریافت نوبت از سفارت این کشور خیلی سخت نیست چرا که هلند از سال 2017 روند اخذ ویزای توریستی خود را به شرکتی به نام اف اس گلوبال سپرده است.

مراحل تکمیل فرم و دریافت نوبت از شرکت

شخص متقاضی برای اخذ ویزای توریستی و یا تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کشور هلند باید ابتدا درخواست خود را به شرکت “اف اس گلوبال ” ایمیل کند همانطور که پیش تر گفته شد کشور هلند مراحل اخذ و تایید ویزای توریستی را به این شرکت واگذار کرده است.

در ابتدا شخص متقاضی باید فرم مربوطه را دریافت و به دقت تکمیل نماید نام ، نام خانوادگی و تاریخ تولد از جمله اطلاعاتی است که باید به صورت انگلیسی تکمیل شده و در قالب ایمیل ارسال شود بعد از ارسال، ایمیلی برای شما مبنی بر تایید اطلاعات ارسال خواهد شد پس حتما نسبت به تکمیل اطلاعات خود دقت کافی داشته باشید چرا که در صورت ناقص بودن مدارک درخواستتان رد خواهد شد. شخص متقاضی باید در زمان مشخص شده در سفارت حاضر شود در غیر این صورت درخواست شما رد خواهد شد و باید درخواست دیگری ارسال کنید.

لازم به ذکر است امکان ویرایش و عوض کردن وقت سفارت وجود نخواهد داشت. در صورتی که می خواهید به صورت خانوادگی ویزا دریافت کنید لازم است اطلاعات تمامی افراد خانواده را به صورت تفکیک شده و در قالب یک ایمیل ارسال کنید تا به صورت همزمان به شما وقت سفارت داده شود. مراحل تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی مانند مراحل ذکر شده برای اخذ ویزا می باشد.

انواع ویزای کشور هلند

با توجه به هدف شخص متقاضی از سفر به کشور هلند ویزای این کشور را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد:

·        ویزای کوتاه مدت(توریستی)

·        ویزای تجاری

·        ویزای بلند مدت(تحصیلی، کاری)

·        ویزای فرودگاهی یا بین المللی(ویزای ترانزیت)

·        ویزای مراجعه ی دوباره به کشور هلند

اعتبار ویزای توریستی کشور هلند

ویزای توریستی کشور هلند متقاضیان بسیاری دارد و هر ساله افراد زیادی برای دریافت ویزای کوتاه مدت و توریستی این کشور اقدام می کنند افرادی که برای گردش و بازدید از جاذبه های گردشگری این کشور وارد هلند می شوند می توانند به مدت سه ماه در یک دوره ی 180 روزه در این کشور اقامت داشته باشند. بعد از اتمام مدت اعتبار ویزا شخص متقاضی باید هلند را ترک کند اما در صورتی که قبل از اتمام مدت اعتبار ویزای خود برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی و یا تمدید آن اقدام کرده باشد می تواند مدت بیشتری در این کشور اقامت داشته باشد.

تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

بر خلاف گذشته که دریافت ویزای موقت هلند دشوار بود و شخص باید بعد از درخواست خود حداقل یک ماه منتظر زمان مصاحبه می ماند امروزه شرایط دریافت ویزای توریستی کشور هلند ساده تر شده است.

تبدیل ویزای توریستی کشور هلند به ویزای تحصیلی هلند مانند مراحل اخذ ویزای کوتاه مدت این کشور می باشد با این تفاوت که شما باید در کشور هلند اقدام به تبدیل ویزای خود کنید لازم به ذکر است امروزه با وجود قراردادهای مختلف شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای جهانگردان آسان تر شده است.

علاوه بر افرادی که ویزای توریستی کشور هلند را دارند سایر افرادی که ویزای توریستی یکی از کشورهای عضو شینگن را داشته باشند می توانند اقدام به اخذ ویزای توریستی این کشور کنند. با دریافت ویزای توریستی کشور هلند شما می توانید حداکثر به مدت نود روز در این کشور اقامت داشته باشید.

تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی

دریافت ویزای توریستی یا ویزای موقت کشور هلند به معنای استفاده از امکانات شغلی، تحصیلی و زندگی به عنوان شهروند در کشور هلند نخواهد بود برای همین اکثر افرادی که در ابتدا ویزای توریستی این کشور را دریافت می کنند درصدد تبدیل آن به ویزای تحصیلی و اقامت دائم در این کشور هستند در ادامه ی مقاله به جزئیات بیشتری درباره ی تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کشور هلند خواهیم پرداخت.

شرایط تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

با تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی این کشور شخص متقاضی می تواند اقامت خود را در هلند تمدید کند. شخص با داشتن ویزای توریستی اجازه ی تحصیل و کار در این کشور را نخواهد داشت در صورتی که با تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی هلند شخص متقاضی می تواند علاوه بر تحصیل از تمامی امکانات شهروندی این کشور و حتی اشتغال به کار بهره مند شود این امر توسط کارشناسان مجرب ما آسان خواهد شد.

مراحل تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی کشور هلند

لازم به ذکر است که با تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی این کشور علاوه بر داشتن امکاناتی مانند شرایط مناسب تحصیلی وشغلی قادر هستید بعد از مدتی اقامت دائم و طولانی مدت این کشور را به دست آورید.

چگونگی تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

افرادی که ویزای توریستی کشور هلند را دریافت می کنند می توانند در مدت زمان اقامت خود در این کشور در کلاس های آموزشی که مدت زمان آن کمتر از شش ماه می باشد ثبت نام و شرکت کنند برای این کار نیازی به درخواست اجازه ی تحصیلی نیست در صورت تمایل شخص متقاضی می تواند درخواست اقامت بیشتری برای تحصیل موقت در کشور هلند را داشته باشد.

برای تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی شخص متقاضی باید ایمیلی با عنوان تقاضا نامه ی تمدید ویزای توریستی ارسال کند.

ارسال تقاضانامه به اداره ی مهاجرت

ارسال تقاضانامه برای تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی این کشور باید مدت سی روز قبل از پایان اعتبار گذرنامه ی شخص متقاضی به صورت اینترنتی ارسال شود. شخص متقاضی باید مدارکی برای اثبات تمکن مالی و ادامه ی زندگی در کشور هلند را ارائه دهد در این صورت می تواند انتظار دریافت پاسخ مثبت را داشته باشد در صورتی که با درخواست شما موافقت نشده باشد شما موظف به ترک کشور هلند هستید.

تبدیل ویزای توریستی کشور هلند به ویزای تحصیلی بدون نیاز به اجازه ی تحصیل در این کشور و با شرکت در کلاس های آموزشی کوتاه مدت ممکن خواهد بود. با تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی این کشور می توانید در یکی از دانشگاه های این کشور به ادامه تحصیل بپردازید.

تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی هلند برای دانش آموزانی که زیر سن قانونی هستند امکان پذیر خواهد بود.

دانشجویانی که توانسته اند از یکی از دانشگاه های کشور هلند مجوز ادامه تحصیل دریافت کنند می توانند درخواست تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی این کشور را ارسال کنند.

دانشجویان موظف به گذراندن دو مقطع یا کلاس که به عنوان پیش نیاز مشخص می شود می باشند البته این پیش نیازها بستگی به شرایط تایید و پذیرش از سوی دانشگاه خواهد داشت.

تبدیل ویزای توریستی کشور هلند به ویزای تحصیلی این کشور تنها از طریق پذیرش از سوی دانشگاه هلند نخواهد بود و شخص متقاضی با ارائه ی مدارکی مانند رزومه، ثبت اختراع، تاییدیه ی مقاله و سوابق تحصیلی خود می تواند از این تقاضا نامه برای تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی این کشور استفاده کند.

تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند با تقاضانامه ی مدرسین

تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی این کشور با تقاضانامه ی مدرسین ممکن خواهد بود و شخص متقاضی باید مقالات معتبر و مورد تایید مجمع بین المللی را ارائه دهد لازم به ذکر است تقاضانامه ی محصیلین و مدرسین نخبه با ارائه ی مدارک مشخصی ممکن خواهد بود.

مدرسین و محصلین نخبه می توانند با ویزای توریستی به صورت موقت به کشور هلند وارد شوند و بعد از پذیرفته شدن از سوی دانشگاه این کشور با ارسال تقاضانامه ای اقدام به تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند کنند لازم به ذکر است که با توجه به وجود تقاضانامه های متعدد باید تاییدیه ی دانشگاه ارسال شود.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع ویتنامی

مدارک لازم برای تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی هلند

1.      ارائه ی مدارک تحصیلی و شغلی

2.      ارائه ی اصل و ترجمه ی شناسنامه به زبان انگلیسی

3.      گذرنامه

4.      ارائه ی کپی از صفحات ویزا

5.      نامه ی پذیرش و تاییدیه ی از سوی دانشگاه کشور هلند

6.      عکس به ابعاد 4*3

7.      کپی از تمامی مدارک

8.      مبلغ 90 یورو

9.      مشخص کردن محل اقامت

10. سند ملکی

11. تکمیل فرم های درخواست به همراه امضا و اثر انگشت شخص متقاضی

12. اثبات تمکن مالی شخص متقاضی

شرایط دیگری وجود دارد که با داشتن یکی از این موارد می توان برای تکمیل و ارسال تقاضانامه ی تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی اقدام کرد.

افرادی که به سن قانونی نرسیده باشند و یکی از والدین آن ها مقیم و یا شهروند کشور هلند بوده باشد ولی اکنون مقیم این کشور نبوده و یا فوت کرده باشند در صورتی که تبعیتش کاملا از بین نرفته باشد می تواند برای ادامه ی تحصیل با ارسال تقاضانامه در یکی از مراکز و موسسات آموزشی به تحصیل مشغول شوند شخص متقاضی می تواند تا زمان تایید مدارک با داشتن تقاضانامه ی تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی هلند در این کشور اقامت داشته باشد.

اقامت در هلند برای سایر افراد

آن دسته از زوج هایی که همسر هلندی دارند و همسرشان در یکی از کشورهای عضو شینگن مشغول به تحصیل است می توانند با داشتن تقاضانامه ی تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی این کشور در هلند به ادامه تحصیل بپردازند.

شخص متقاضی با تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی این کشور می تواند اقامت دائم در هلند را به دست آورد لازم به ذکر است شخص متقاضی در تمامی مراحل و تکمیل فرم ها باید دقت کافی را داشته باشد.

اشخاصی می توانند از تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی این کشور استفاده کنند که ورود قانونی داشته باشند در غیر این صورت به تقاضانامه ی این اشخاص رسیدگی نخواهد شد.

دانشجویانی که تصمیم دارند از یکی از دانشگاه های عضو شینگن به دانشگاه های دیگری به تحصیل بپردازند باید تقاضانامه ی تبدیل ویزای توریستی هلند به ویزای تحصیلی را دریافت کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *