ویزای پیوست هلند به منظور پیوستن پدر و مادر یا فرزندان به اعضای خانواده ی خود در هلند می باشد که هر یک شرایط خاص خود را خواهد داشت. جهت دریافت این ویزا باید مراحل مختلفی را طی نمائید. ویزای پیوست این امکان را فراهم می نماید که به راحتی در کنار دیگر اعضای خانواده خود در هلند به زندگی بپردازید. در ادامه توضیحات بیشتری از این قبیل ارائه نموده ایم.

ویزای پیوست هلند

ویزای پیوست هلند چیست ؟

ویزای پیوست همان طور که از اسم آن پیداست به معنی پیوستن می باشد که این ویزا انواع مختلفی خواهد داشت. ویزای پیوست گاه به معنی پیوستن والدین به فرزند خواهد بود که شرایط ویژه ی خود را نیز خواهد داشت و فرزند وی باید حتما مقیم هلند بوده باشد و به عنوان شهروند هلند بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد.

همچنین ویزای پیوست به کودکان نیز اعطا خواهد شد و کودکانی که خارج از کشور هلند هستند و والدین آن مقیم هلند می باشند امکان اخذ این ویزا را خواهند داشت. ویزای پیوست به زن و شوهر و نامزدها نیز اعطا می شود که شرایط خاصی خواهد داشت و فرد متقاضی باید تمامی شرایط را در نظر گرفته و مدارک مورد نیاز را جمع آوری کند. در حالت کلی ویزای پیوست هلند به افرادی تعلق می گیرد که یکی از اقوام نزدیک یا فامیل درجه یک آنها مقیم کشور هلند باشند.

معرفی انواع ویزای پیوست هلند

ویزای هلند انواع مختلفی دارد و همچنین هر کدام از این انواع زیر مجموعه خاص خود را دارد که ویزای پیوست هلند هم انواع مختلفی دارد که شرایط اخذ آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. ویزاهای پیوست هلند بر حسب کدهای ویزا با یکدیگر جدا شده اند و هر کد مخصوص ویزای خاصی بوده و ویژگی های متفاوتی خواهد داشت. برخی کدها اقامت دائم هلند می باشد و برخی امکان اقامت موقت را برای متقاضی فراهم خواهد نمود.

این ویزا به والدین و کودکان و همچنین زوجین ارائه می شود که در بخش قبل اشاره ی مختصری به آن شد. ویزای زوجین بیشتر از بقیه ی ویزاها ارائه می شود چرا که چنانچه نامزدی مقیم هلند باشد، امکان اخذ ویزای پیوست هلند آسان تر از دیگر موارد خواهد بود اما باید زوج بودن آنها اثبات شود و زوجین باید اثبات نمایند که یک سال به عنوان زن و شوهر با یکدیگر زندگی کرده اند.

معرفی انواع ویزای پیوست هلند

مدارک لازم جهت دریافت ویزای پیوست هلند

اخذ ویزای پیوست هلند نیازمند ارائه ی مدارکی خواهد بود که باید این مدارک را جمع آوری نموده و به سفارت هلند ارائه نمائید. از جمله مهترین مدارک می توان به ارائه پاسپورت اشاره کرد که باید حداقل 3 ماه بیشتر از مدت زمانی که قصد اقامت در هلند را دارید اعتبار داشته باشد. بایستی دو فرم جهت تقاضای این ویزا پر نمائید.

در تکمیل این فرم باید صداقت داشته باشید و تمامی اطلاعات را به درستی وارد نمائید. تمامی مدارک لازم برای سفارت هلند را باید به زبان انگلیسی ترجمه کرده باشید. داشتن استطاعت مالی متقاضی نیز حائز اهمیت خواهد بود که توسط مسئولین مورد بررسی قرار می گیرد. رزرو بلیط و داشتن بیمه نیز از دیگر مدارکی است که باید قبل از سفر به سفارت هلند ارائه شود. همچنین داشتن دعوت نامه که مهمترین مورد در اخذ این ویزا می باشد الزامی خواهد بود.

شرایط درخواست ویزای پیوست هلند برای والدین

فرد متقاضی باید شرایطی را داشته باشد تا امکان اخذ این ویزا برای وی وجود داشته باشد و در صورت نداشتن شرایط دریافت ویزا برای وی امکان پذیر نخواهد بود. از جمله شرایط اخذ ویزای والدین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شرایط درخواست ویزای پیوست هلند برای والدین

شرایط درخواست ویزای هلند برای زن و شوهر

زوجینی که نامزد می باشند و یا با یکدیگر ازدواج نموده اند نیز شرایط خاصی خواهند داشت که برخی از شرایط اخذ این ویزا را ذکر نموده ایم:

راه های اخذ ویزای پیوست هلند

اخذ ویزای پیوست هلند همانند دیگر ویزاها خواهد بود و در اولین قدم بایستی به سفارت هلند مراجعه نموده و فرم های مربوط به دریافت ویزای هلند را دریافت نمائید. در صورت عدم وجود فرم ها می توانید به وب سایت سفارت مراجعه کرده و تمامی شرایط و راه های اخذ این ویزا را مشاهده نمائید. پس از پر کردن فرم ها باید نسبت به تکمیل مدارک اقدام و تمامی مدارک را باید به زبان انگلیسی ترجمه نمائید. پس از تکمیل مدارک باید وقت سفارت هلند را دریافت نمایید و ملاقاتی در سفارت با کنسولگری هلند تنظیم نمائید و در موعد مقرر شده همراه با تمامی مدارک در سفارت حضور داشته باشید.

پس از این مرحله باید هزینه های مربوط به اخذ ویزا را پرداخت کرده و تمامی مدارک همراه فیش واریز هزینه را به این مرکز ارائه نمائید. البته نکته ی قابل توجه، داشتن دعوت نامه می باشد که در صورت نداشتن دعوت نامه امکان اخذ این ویزا وجود نخواهد داشت.

هزینه های ویزای پیوست هلند

هزینه های ویزا از مهم ترین مواردی است که باید در نظر گرفت. هزینه ی زندگی در هلند را نیز باید در نظر گرفت تا میزان هزینه های همه جانبه را برآورد نمود. هزینه دریافت ویزای پیوست هلند با یکدیگر متفاوت خواهد بود و برحسب سن افراد برآورد می شود. ویزای بلند مدت هلند برای افراد بزرگسال 8000 دلار و برای افراد زیر 18سال حدود 4000 دلار می باشد که چنانچه از مهاجرت صرف نظر نمودید امکان برگشت مبلغ وجود نخواهد داشت.

بنابر این باید به زمان دریافت ویزا و مهلت آن توجه نمائید. البته نمی توان قیمت ذکر شده را در همه ی سال ها یکسان در نظر گرفت زیرا هر ساله قیمت جدیدی توسط ستاد مهاجرت هلند ارائه می شود که می توانید هزینه های جدید دریافت ویزای هلند را از وب سایت رسمی سفارت هلند ببینید.

هزینه های ویزای پیوست هلند

مدت زمان ویزای پیوست هلند

مدت زمان بررسی ویزا، عامل تعیین کننده ای خواهد بود که باید قبل از سفر به آن توجه نمائید که در زمان مقرر امکان مهاجرت شما به هلند وجود داشته باشد. مدت زمان بررسی ویزا به عوامل بسیاری بستگی دارد که از جمله این عوامل می توان به میزان درخواست ها اشاره کرد. چرا که چنانچه میزان درخواست بالا باشد قطعا زمان بیشتری نیز جهت بررسی می طلبد. پس بهتر است در انتخاب زمان درخواست نهایت توجه را مبذول نمائید. همچنین مدت زمان اقامت در هلند نیز به خود شخص بستگی خواهد داشت و قبل از سفر باید زمان اقامت را تعیین نمود.

موارد قابل توجه در ویزای پیوست هلند

باید توجه داشته باشید که ویزا را به درستی انتخاب نمائید چرا که هر یک از کد ویزاها مزایای خاصی داشته و برخی به عنوان اقامت دائم و برخی موقت هستند و امکاناتی که به دنبال دریافت ویزا برایتان ارائه خواهد شد، متفاوت خواهد بود. همچنین باید در نظر داشته باشید که این ویزا فقط به عنوان خویشاوندی می باشد و تنها در صورت داشتن دعوتنامه امکان اخذ آن وجود خواهد داشت. ثبت نام این ویزا از طریق وب سایت های اینترنتی سبب کاهش زمان بررسی آن شده و زودتر ویزای خود را دریافت خواهید نمود. همچنین باید توجه داشته باشید که شخص باید در هلند مقیم بوده باشد و یا امتیاز شهروندی هلند را داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *