کشور هلند یکی از زیباترین کشورهای جهان به شمار می‌رود و با ابعادی کوچک در بخش شمال غربی قاره‌ اروپا قرار دارد. هلند یکی از زیباترین و قدرتمند ترین کشورهای اروپایی می باشد که به داشتن سرزمین های مسطح و آب و هوای بسیار خوش معروف است. زبان رسمی این کشور زبان هلندی است و دین رسمی مردم هلند مسیحیت می باشد. هلند مناظر و چشم‌اندازهای زیبای متعددی دارد که مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است. کشور هلند عضو اتحادیه اروپا و از کشورهای حوزه شینگن و واحد پول آن یورو است . در ادامه مطالب در مورد چگونگی اخذ ویزای تجاری هلند، وقت سفارت هلند و مدارک لازم برای اخذ ویزای تجاری هلند اطلاعاتی را با شما دوستان در میان خواهیم گذاشت. تا پایان با ما همراه باشید.

تجارت و اقتصاد کشور هلند

هزینه زندگی در هاین کشور برای هر نفر ماهیانه حداقل ۱۰۵۴ یورو محاسبه شده است. شهر آمستردام پایتخت هلند بر روی آب بنا شده است و دارای ۱۶۵ کانال است. این کانال‌ ها از قرن ۱۷ میلادی برپا هستند و کماکان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تعداد از کانال‌ های آبی در ونیز نیز بیشتر است. بندر روتردام دومین شهر بزرگ‌ هلند است و از نظر مساحت و تعداد اسکله‌ هایی که دارد، بزرگ ‌ترین بندر اروپا نیز به ‌شمار می‌رود. حکومت در هلند به صورت پادشاهی مشروطه است. این درحالی است که خاندان سلطنتی، نقش موثری در تعیین سیاست ندارد و نخست ‌وزیر دارای مهم‌ ترین مقام سیاسی است.

در کشور هلند تمام زیر ساخت ها و امکانات لازم جهت انجام انواع فعالیت ها از جمله تجارت وجود دارد. امروزه شاهد ورود بسیاری از افراد از سراسر کشورهای جهان به خصوص از کشور ایران به کشور هلند هستیم. شما می توانید افرادی را که در جلو سفارت خانه هلند در صف های طولانی برای گرفتن وقت سفارت هستند را مشاهده کنید . اولین اقدام برای سفر به کشور هلند دریافت ویزای تجاری هلند می باشد که بایستی قبل از هر چیزی اقدامات لازم جهت اخذ ویزای تجاری هلند خود را انجام دهید.

ویزای تجاری هلند

ویزای تجاری هلند همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد از اولین اقدامات لازم برای سفر به کشور هلند به منظور تجارت می باشد. روادید تجاری هلند یکی از انواع ویزاهای کشور هلند می باشد که جزء ویزای شنگن نیز خواهد بود. افرادی که به کشور هلند به قصد تجارت سفر می کنند مدت زمان زیادی را برای انجام فعالیت های تجاری خود لازم دارند به همین دلیل نیز ویزا از جمله ویزاهای بلند مدت کشور هلند می باشد که متقاضی آن می تواند مدت طولانی را در این کشور بگذراند.

البته بایستی به زمان انقضای آن نیز توجه داشته باشد که قبل از به اتمام رسیدن وقت ویزای تجاری خود کشور هلند را ترک نمایید تا مشکلات ناگواری برای شرکت و خود متقاضی به وجود نیاید. کشور هلند نیز با آغوشی گرم از تمام سرمایه گذاران و بازرگانان برای تجارت کردن در کشور خود استقبال می کند و تمام سعی خود را دارد تا قوانین را آسان تر کند تا تجارات بیشتری را به سوی کشورش جذب نماید.

مراحل اخذ ویزای تجاری هلند

معمولا مراحل دریافت ویزاهای هلند روند مشابه و تقریبا سختی دارد درحالیکه در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری هلند، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت هلند کنید چراکه گرفتن وقت سفارت هلند از مهم ترین مراحل برای اخذ ویزای تجاری هلند می باشد. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت هلند را کامل آماده کنید. سعی کنید حتما در تاریخ و ساعت مذکور در سفارت خانه حضور داشته باشید به موقع حضور داشتن در سفارت خانه برای ماموران کنسولگری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. پس از آن هزینه ویزای هلند را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری هلند

همانطور که می دانید ویزای تجاری هلند برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

شما می توانید هنگام مراجعه به سفارت خانه و یا از وب سایت رسمی سفارت خانه کشور هلند تمامی این مدارک مورد نیاز را مشاهده کنید و قبل از رسیدن وقت سفارت تان آن ها را جهت ارائه به کنسولگری هلند آماده بفرمایید.

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری هلند

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری هلند الزامی می باشد. در بسیاری از مواقع از شرکت های معتبر کشور هلند دعوتنامه هایی برای افرادی که قصد سفر به هلند را دارند ارسال می شود که در این دعوتنامه از فرد مذکور جهت همکاری دعوت به عمل آمده است. این دعوتنامه تجاری بعد از بررسی های مدارک و رزومه افراد متقاضی به ایمیل افراد ارسال می گردد که در این صورت اخذ روادید تجاری هلند بسیار آسان تر و سریع تر اتفاق می افتاد. بنابراین شما نیز می توانید قبل از اخذ روادید تجاری هلند دعوتنامه ای را برای خود تهیه و آماده کنید.

هزینه دریافت روادید تجاری هلند

برای ویزای تجاری این کشور بایستی افراد متقاضی هزینه ی را نیز متقبل شوند. این هزینه مربوط به انجام پروسه دریافت ویزای هلند شما می باشد. زمانیکه به علت به وجود آمدن مشکلات دیگر صدور ویزای هلند رد می شود که در این صورت انتظار عودت هزینه را نداشته باشید. در حال حاضر هزینه اخذ ویزا برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد.

مدت اعتبار و تمدید روادید تجاری هلند

اخذ روادید تجاری هلند به صورت معمول از ۲۰ روز تا یک ماه کاری به طول می انجامد. افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. ویزای تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. ویزای بلند مدت هلند معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور هلند سفرکرده‌ باشند.

سفارت کشور هلند در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *