مالت یکی از کشورهای معروف قاره ی اروپا می‌باشد که در قسمت جنوب این قاره قرار دارد. کشور مالت از جمله مهم‌ترین جزایر در اروپا محسوب می شود و نقش استراتژیک بسیار مهمی در شکل گیری فرهنگ‌های آفریقایی، خاورمیانه و اروپایی داشته است. بیشتر ساکنان کشور مالت که حاصل آمیختن اقوام باستانی فنیقی و کارتاژی هستند را مردمانی با نژاد مالتی تشکیل می‌دهند. هم چنین این مردمان به اعراب، نزدیکی بسیاری دارند و با توجه به مهاجرت‌ هایی که سالانه به مالت صورت می‌پذیرد، اقوام با ادیان مختلفی در این کشور مشاهده می‌ شود. برای دریافت ویزای توریستی مالت با ما همراه باشید.

مردمان این کشور به دو زبان رسمی انگلیسی و مالتی حرف می زنند. زبان مالتی جزئی از زبان‌ های سامی محسوب می شود و با زبان عربی از یک شاخه است و امروزه این زبان با زبان‌ های ایتالیایی، انگلیسی و غیره آمیختگی دارد. پایتخت کشور مالت شهر والتا می‌باشد و واحد پول مالت یورو است. مساحت ایالت مالت حدود 316 کیلومتر مربع می ‌باشد. این کشور با تونس و لیبی و ایتالیا همسایگی دارد. مالت ایالتی کوچک و مستقل در مرکز دریای مدیترانه می ‌باشد و در سال‌ های اخیر از لحاظ اقتصادی توسعه و پیشرفت بسیاری کرده است. این کشور بیشترین درآمد اقتصادی خود را از طریق گردشگری به دست می آورد.

ویزای توریستی مالت

کشور مالت مانند سایر کشورها برای ورود به آن نیاز به ویزای مالت دارد. صدور ویزاهای توریستی بستگی به هدف سفر شما دارد.  مالت در سال 1997 به عضویت در پیمان شینگن در آمد، با توجه به اینکه مالت در ناحیه شینگن قرار دارد بنابراین به ویزای این کشور ویزای شینگن مالت نیز گفته می شود. انواع ویزاهای شینگن مالت شامل ویزای شینگن توریستی، ویزای تجاری، ویزای پزشکی، ویزای مقامات رسمی، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج، ویزای ترانزیت فرودگاهی و ویزای نخبگان می شود.

مالت یکی از کشورهایی است که ویزای خود را به صورت بلند مدت و کوتاه مدت به مسافران ارائه می دهد.  با توجه به اینکه ویزای توریستی از پرطرفدارترین و راحت ترین ویزاها به شمار می رود. این ویزا مختص افرادی است که قصد تفریح و بازدید از مالت را دارند.

ویزای توریستی مالت

مراحل اخذ ویزای توریستی مالت

برای دریافت ویزای توریستی مالت باید یک سری از مراحل را پشت سر گذاشت. اولین مرحله ای که برای دریافت ویزا صورت می گیرد، مراجعه به سفارت کشور مالت و پر کردن فرم درخواست ویزای توریستی مالت می باشد. بعد از آنکه فرم مخصوص دریافت ویزا توسط افراد پر شد، یک روز برای مصاحبه تعیین می شود و افراد در آن زمان می توانند، به سفارت کشور مالت مراجعه نموده و دلایل و اهداف خود را برای سفر به کشور مالت به افسران سفارت اقدام نمایند. بعد از ارائه دلایل از طرف افراد متقاضی، مسئولین سفارت برای صدور روادید توریستی مالت، به فرد متقاضی تصمیم گیری می کنند.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی مالت

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی مالت بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مالت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

دعوتنامه توریستی مالت

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی مالت می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای مالت نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی شما می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به مالت، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به کشور مالت را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

دعوتنامه توریستی مالت

هزینه اخذ روادید توریستی مالت

جهت اخذ ویزای توریستی مالت با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ ویزای توریستی مالت از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت کشور مالت اطلاع پیدا کنید. هزینه ویزا برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود.

بخشی از هزینه های ویزا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت خانه مالت از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزا برحسب یورو پرداخت می شوند.

هزینه دریافت ویزا چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسالی است که بیشتر از 12 سال سن دارند و حدوداً 35 الی 40 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال می باشد. برای کودکان زیر 6 سال به جهت دریافت ویزای توریستی مالت لازم نیست مبلغی را پرداخت کند، بلکه هزینه صدور ویزا برای این دسته از افراد رایگان است.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی مالت

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی مالت یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت کشور مالت حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی شما موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی مالت

مدت زمان اعتبار روادید توریستی مالت

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای کشور جمهوری مالت صادر می شود جهت سفر و بازدید از جمهوری مالت می باشد. ویزای جمهوری مالت چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول سقف اعتبار ویزای توریستی مالت 90 روز می باشد. تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند، اما افراد با تمام شدن اعتبار این ویزا می توانند به سفارت این کشور مراجعه نموده و درخواست خود را برای تمدید ویزا ارائه دهند.

سفارت کشور مالت در ایران

مالت در ایران سفارت ندارد و به همین دلیل برای تهیه ویزای توریستی مالت باید از طریق سفارت اتریش اقدامات لازم را انجام دهید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *