نکته ای که در علاقه مندی دانشجویان برای ادامه تحصیل در کشور مالت وجود دارد این است که تحصیل در مالتا بسیار پایین می باشد. کیفیت بالای زندگی و تحصیل در مالت، دانشجویان را مشتاق می کند که این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. این انتخاب و سفر به مالت ملزم به دریافت ویزای تحصیلی می باشد که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

ویزای تحصیلی چیست

ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی کشور مالت می باشد که نوعی اقامت موقتی محسوب می شود. ویزای تحصیلی اجازه اقامت از طرف کشور مالت به دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه این کشور را می دهد. با گرفتن ویزای تحصیلی امکان تحصیل، کار و زندگی در این کشور برای دانشجویان فراهم می شود. افرادی که این نوع ویزا را دارند می توانند به مدت معینی در این کشور زندگی کنند و در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی مشغول به تحصیل شوند. اخذ ویزای دانشجویی برای ادامه تحصیل در کشور مالت برای دانشجویان متقاضی الزامی می باشد.

ویزای تحصیلی چیست

گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور مالت

اگر قصد دارید در یکی از کشورهای اروپایی تحصیل کنید و به دنبال راهی برای این منظور هستید کشور مالت گزینه مناسبی خواهد بود زیرا امکان تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این کشور وجود دارد و قادر خواهید بود که در دوره های زبان انگلیسی مالت نیز تحصیل نمایید. دانشگاه های مالتا از لحاظ هزینه به دو دسته تقسیم می شود.

دانشگاه های دولتی که از شما فقط هزینه ثبت نام دریافت می نمایند و این هزینه غیر قابل بازگشت می باشد. دانشگاه های خصوصی که از متقاضی برای صدرو نامه پذیرش هزینه تحصیل دریافت می نمایند و فرد قبل از اخذ ویزا باید برای اخذ پذیرش هزینه تحصیل خود را در طول 1 سال به حساب دانشگاه واریز نماید. برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های مالت شما باید مراحل زیر را سپری کنید. در ابتدا باید آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات، معرفی نامه از سوی یکی از اساتید معتبر  دانشگاهی و رزومه تحصیلی و … توسط دارالترجمه های معتبر ترجمه کنید. بعد از آن طریق سایت دانشگاه مورد نظر در کشور مالت فرم درخواست پذیرش را با دقت پر کنید و مدارک تان را برای آنها بفرستید.

توجه داشته باشید که در این بخش حدود 100 دلار توسط دانشگاه از شما دریافت می شود تا اینکه مدارک تان مورد بررسی قرار گیرد. بعد از آن منتظر بمانید تا دانشگاه به شما پاسخ دهد. نکته ای که در این بخش حائز اهمیت است تسلط به زبان انگلیسی می باشد چرا که از شانس بیشتری برای دریافت ویزای تحصیلی مالت برخوردار خواهند بود. جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی فرد نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر می باشد. دانشجویان برای تحصیل در مقطع لیسانس باید 4 سال به تحصیل بپردازند و همچنین مدرک زبان انگلیسی داشته باشند.

در صورتیکه این مدرک را نداشته باشند ملزم به گذراندن دوره یک ساله در کالج های مالت هستند تا زبان را فرا بگیرند و بعد با دریافت مدرک زبان مقطع لیسانس خود را آغاز نمایند. مقطع فوق لیسانس یک دوره 2 – 1 ساله خواه بود که در آن دروس تخصصی که در ارتباط به رشته انتخابی می باشد تدریس می شود و بعد از پایان این دوره می توانند مدرک خود را دریافت و به بازار کار وارد شوند.

دانشجویان در صورت گذراندن این دوره می توانند وارد مقطع دکتری شوند که 8 – 4 سال طول می کشد. در این دوره نیاز به پایان نامه علمی می باشد و باید نمره قبولی را در امتحانات نهایی کسب کرد در این صورت مدرک دکتری را دریافت می نمایید. دانشجویان می توانند در مقطع لیسانس 10 ساعت، در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و در مقطع دکتری 30 ساعت در هفته اجازه کار در این کشور را دریافت کنند. این درحالیست که متقاضی همچنین بعد از اتمام تحصیل می تواند در دوره های کارآموزی در این کشور شرکت کند و این فرصت را داشته باشند که در کشور مالت بماند و در جست و جوی کار باشد و در صورت دریافت کار اقامتشان تمدید می شود.

گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور مالت

شرایط اخذ ویزای تحصیلی مالت

متقاضیان دریافت ویزای دانشجویی باید واجد شرایط باشند. در ابتدا باید پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر و رشته مورد علاقه تان را دریافت کرده باشید، بنابراین در انتخاب رشته و دانشگاه باید دقت کافی را خرج کنید. با توجه به دانشگاه و یا موسسه ای که شما را پذیرفته است باید هزینه های تحصیل و زندگی را در نظر بگیرید، داشتن تمکن مالی برای سفارت کشور مالت در روند صدور ویزای تحصیلی شما بسیار با اهمیت می باشد. از دیگر شرایط ممکن تحصیل در دانشگاه های مالت داشتن مهارت زبان است.

جهت اخذ پذیرش در دانشگاه و اخذ ویزای تحصیلی فرد نیازمند ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر می باشد. بسته به دانشگاه و رشته تحصیلی ممکن است مدرک مورد نیاز متفاوت باشد، به صورت کلی برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس نمره زبان 5 یا 5.5، برای اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس نمره زبان 6 یا 6.5 و برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا نمره زبان 7 را باید ارائه دهید. پیشنهاد می شود که در ارتقای دانش زبانی خود تلاش کنید تا با شرکت در آزمون های تافل یا آیلتس نمره قبولی خوبی را کسب کنید. شرط مهمی که در اخذ ویزای تحصیلی کشور مالت سن شخص متقاضی می باشد، در واقع نباید فاصله زمانی زیادی بین فارغ التحصیلی تان تا پذیرش دانشگاه وجود داشته باشد.

مراحل درخواست ویزای تحصیلی مالت

درخواست ویزای تحصیلی مالت مانند دیگر انواع ویزاهای این کشور روند مشابهی دارد که باید طی شود. اگر قصد دارید تحصیلات خود را در مالت انجام دهید نیاز به دریافت ویزای تحصیلی آن خواهید داشت که باید مدارکی را برای این منظور به سفارت ارائه دهید اما این امر تنها با دریافت وقت سفارت مالت امکان پذیر است. در روز مقرر در سفارت حضور پیدا می کنید تا هم مدارک را تحویل دهید و هم اینکه از شما مصاحبه و انگشت نگاری نیز انجام شود و بعد از بررسی مدارک نتیجه اعلام گردد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی مالت

ویزای تحصیلی چیست

هزینه اخذ ویزای تحصیلی مالت

هزینه صدور ویزای دانشجویی مالت مانند سایر انواع ویزاهای این کشور از سوی وزارت امور خارجه مالت تعیین و توسط سفارت از متقاضیان دریافت می ‌شود. هزینه تحصیل در مالتا در سال حدود ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو می باشد که با توجه به رشته و مقطع تحصیلی در مالتا و البته دانشگاه محل تحصیل در مالتا متفاوت می باشد.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی مالت

ویزای دانشجویی مالت حدودا 9 هفته زمان می برد تا صادر شود. با این حال ویزا دانشجویی مالت و دیگر کشورها از ویزاهای کوتاه مدت به حساب می آیند. بنابراین این ویزا‌ می تواند به صورت سه ماهه، ۶ ماهه یا یک ساله اعتبار داشته باشد. توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی با توجه به وضعیت باقی مانده تحصیل تان تمدید می شود. جهت تمدید ویزای تحصیلی این کشور باید قبل از پایان یافتن تاریخ اعتبار ویزای تان، اقدام به تمدید کنید. در صورتی که اگر 3 ماه از زمان درخواست تمدید گذشت و پاسخی دریافت نکردید به معنی خواهد بود که با درخواست شما موافقت نشده است.

سفارت کشور مالت در تهران

مالت در ایران سفارت ندارد و به همین دلیل برای تهیه ویزای توریستی مالت باید از طریق سفارت اتریش اقدامات لازم را انجام دهید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *