مالتا کشور کوچکی بوده که در جنوب اروپا واقع شده است. این کشور کوچک از مناظر طبیعی بی نظیر و از بافت تاریخی فوق العاده ای برخوردار است. پایتخت آن شهر والتا می باشد. اما نباید توجه زیادی به این وسعت کم مالت کرد. این کشور در نیمه دوم سال 2018 توانسته است در صدر کشورهای اروپایی قرار بگیرد که بیشترین پیشرفت و رشد را در زمینه اقتصادی دارند. شاید این برای شما کمی عجیب باشد اما واقعیت دارد. با ما در ادامه همراه باشید، تا شما را با نحوه اخذ ویزای تجاری مالت بیشتر آشنا کنیم.

تجارت و اقتصاد کشور مالت

اقتصاد این کشور در سال های اخیر بسیار رشد کرده و در عمده صادرات مالت بیشتر در زمینه تولید و صادرات قطعات و ماشین آلات صنعتی می باشد ۹۸ درصد مردم مالت پیرو کاتولیک رم هستند. اقلیت‌هایی از ایتالیایی‌ها، سیسیلی‌ها و اعراب در این کشور زندگی می‌کنند. خاک جزایر مالتا معمولا سنگلاخی و کم ‌درخت است و در آن گیاه و سبزه کم می روید، اما خاک برخی از دره‌ ها حاصلخیز است. اکثریت مردم مالت در بخش خدمات و صنعت مشغول به کارند و با توجه به موقعیت بسیار خوب این کشور برای کشاورزی، تنها عده معدودی از مردم مالت به کشاورزی مشغول می باشند.

ویزای تجاری مالت

در این مقاله می خواهیم به طور ویژه درباره ویزای تجاری مالت صحبت کنیم. شما برای ورود به هر کشوری از جمله مالت نیازمند تهیه اجازه نامه، برگه عبور یا همان ویزا هستید. اما بسته به این که با چه هدفی می‌خواهید به این کشور سفر کنید، باید ویزای مربوط به آن را دریافت کنید. اگر شما دارای یک شرکت خاص هستید و می‌خواهید برای سرمایه گذاری و افزایش روابط تجاری با یک شرکت تجاری دیگر در مالت همکاری داشته باشید و به این کشور سفر کنید، باید ویزای تجاری مالت را تهیه کنید. اما اگر هنوز به طور دقیق با نحوه دریافت این نوع ویزا آشنایی ندارید، جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

مراحل اخذ ویزای تجاری مالت

اخذ ویزای تجاری مالت به مانند دیگر ویزاهای این کشور از یک روند و مراحل خاصی پیروی می کند. برای دریافت ویزای تجاری مالت، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت مالت کنید در این بخش آنها فرم درخواست ویای تجاری را به همراه اسکن مدارک هویتی شما به ایمیل سفارت ارسال می کنند. بعد از این مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت مالت را کامل آماده کنید.

از آن جایی که متاسفانه مالت در ایران دارای سفارتخانه نمی باشد، شما می توانید کارهای مربوط به اخذ ویزای تجاری مالت را از طریق دیگر سفارت ها انجام دهید. خوشبختانه سفارت اتریش در ایران مسئولیت انجام کارهای مربوط به اخذ ویزای کشور مالت را در ایران بر عهده گرفته است. شما باید در زمان مقرر به سفارت این کشور مراجعه کرده و مدارک تان را تحویل دهید و اقدامات لازم را نیز انجام دهید، توجه داشته باشید که در وقت سفارت مالت باید خودتان و یا نماینده شرکت که قصد سفر به مالت را دارد، به سفارت اتریش مراجعه کند چرا که باید مراحل تحویل مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه انجام شود.

بنابراین حضور فرد متقاضی در وقت سفارت مالت لازم و ضروری می باشد. پس از آن هزینه ویزای مالت را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد. ارائه مدارک نامعتبر و یا غیر واقعی، بیمه مسافرتی نامعتبر و عدم توانایی در متقاعد کردن مامور سفارت باعث می شود که درخواست ویزای تجاری شما ریجکت شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری مالت

همانطور که می دانید روادید تجاری مالت برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری مالت

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت روادید تجاری مالت الزامی می باشد. اگر شما به نمایندگی از یک شرکت قصد دارید تا به این کشور رفته و با نماینگان کشور مقصد به معامله و تجارت بپردازید باید برای اخذ ویزای مالت از کشور مقصد بخواهید تا برای شما دعوتنامه تجاری ارسال نمایند. بعد از دریافت دعوتنامه می توانید برای اخذ ویزای مالت اقدام نمایید و یا  می توانید رزومه کاری و تخصص کاری خود را مشخص کرده و کار فرمایی را در آن زمینه کاری پیدا کرده و در صورت توافق و موافقت وی برای همکاری با شما می تواند برای شما دعوتنامه کاری بفرتد و شما پس از دریافت برای اخذ ویزای مالت اقدام نمایید.

قطعا شرکتی که تصمیم دارد تا دعوتنامه تجاری بفرستد باید از اعتبار کافی در این کشور برخوردار باشد و به ثبت رسمی رسیده باشد و در زمان تحویل مدارک خود اطلاعات دقیقی از درامد خود به سفارت کشور مالت ارائه دهد تا آن ها بتوانند بررسی های لام را در زمینه ارسال دعوتنامه تجاری انجام دهند. یک نکته مهم دیگر نوع کار شرکت مذکور می باشد که نباید خارج از محدوده قانونی این کشور باشد.

هزینه دریافت ویزای تجاری مالت

برای دریافت ویزای تجاری مالت مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ روادید تجاری مالت برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد. اما به طور اجمالی هزینه اخذ ویزای تجاری حدودا 4 میلیون تومان می شود ولیکن با توجه به تغییر نرخ ارز بهتر است قبل از اقدام این مبلغ را از سفارت پرس و جو کنید.

مدت اعتبار و تمدید روادید تجاری مالت

اخذ ویزا مالت به صورت معمول از 12 روز تا 4 ماه کاری به طول می انجامد. افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. روادید بیزینسی نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. روادید بلند مدت مالت معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند روادید سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور مالت سفرکرده‌ باشند.

سفارت کشور مالت در ایران

کشور مالت در ایران دارای سفارتخانه نمی باشد. مسئولیت انجام کارهای مربوط به اخذ ویزای کشور مالت را در ایران بر عهده گرفته است و شما می توانید به راحتی از طریق سفارت اتریش در ایران اقدام به دریافت ویزای تجاری مالت نمایید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *