اگر قصد سفر به دومین کشور ثروتمند جهان یعنی لوکزامبورگ را دارید و دوست دارید از دیدن این کشور لذت ببرید فقط کافی است ویزای توریستی لوکزامبورگ را تهیه کنید. این کشور یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و درواقع عضو پیمان شنگن می باشد. به همین دلیل برای سفر به این کشور نیاز به ویزای شنگن دارید. درخواست ویزا می تواند اهداف و دلایل متعددی داشته باشد، کسب و کار، بازدید از خانواده، رویدادهای فرهنگی و ورزشی، ازدواج، توریستی و تحصیل. در این مقاله ویزای توریستی لوکزامبورگ و مراحل و نحوه اخذ آن شرح داده خواهد شد. کشور لوکزامبورگ از کشورهای همسایه آلمان، فرانسه و بلژیک می باشد که حدود 2586 کیلومترمربع مساحت دارد.

لوکزامبورگ کشوری صنعتی و مدرن است با این که از کوچک‌ترین کشورهای جهان است اما می توان گفت جز کشورهای موفق، ثروتمند و دارای شرایط سیاسی با ثبات است. واحد پول این کشور یورو می باشد. آب و هوای این کشور معتدل است و دارای تابستان و زمستان خنک است. ولی در ماه فوریه و نوامبر دمای هوا زیر صفر نیز می رسد. اکثر توریست ها در ماه های مه تا سپتامبر به این کشور می آیند. اگر تمایل به سفر تفریحی به لوکزامبورگ رادارید، با اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ می توانید از تمام جاذبه های گردشگری و تاریخی این کشور بازدید کنید.

ویزای توریستی لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است که زندگی در آن نیز بسیار پرهزینه است. این کشور بسیار کوچک درست در قلب اروپا واقع شده است. این کشور زیبایی های طبیعی و تاریخی زیاد و فراوانی را در خود گنجانده است و ارزش زحمت کشیدن برای تهیه ویزای توریستی لوکزامبورگ را خواهد داشت. همان طور که می دانید قبل از اخذ ویزای کشور لوکزامبورگ، باید نکاتی و مراحلی از روند اخذ ویزای آن اطلاع داشته باشید.

برای کسانی که عازم سفر به کشوری هستند که عضو اتحادیه اروپا نیست، لازم است توسط سفارت مربوطه  ویزا صادر شود اما برای سفر به کشور لوکزامبورگ با داشتن ویزای شینگن می توانید به این کشور سفر کنید. در این مقاله سعی بر این داریم که تمام نکات و قوانین لازم درباره ویزای توریستی لوکزامبورگ را بیان کنیم تا شما با رعایت نکات این مطلب و با کمترین زمان، به راحتی بتوانید اقدام به اخذ این ویزا کنید و آن را دریافت بنمایید.

ویزای توریستی لوکزامبورگ

مراحل اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن می باشد، برای سفر به این کشور لازم است ویزای شینگن دریافت کنید. ویزای شینگن را از کنسولگری کشور لوکزامبورگ درخواست می کنید، زیرا کشور لوکزامبورگ در ایران سفارتخانه ای نداشته و نزدیک ترین سفارت آن در شهر آنکارای ترکیه است. در واقع برای درخواست ویزا، متقاضی باید در کشوری که در آن اقامت دارد درخواست دهد ولی اگر سفارت مربوطه در آن کشور وجود نداشته باشد، این درخواست ویزای شینگن به کنسولگری کشور مورد نظر در اینجا یعنی لوکزامبورگ ارائه می شود.

بعد از آن باید زمانی برای مصاحبه یا همان وقت سفارت لوکزامبورگ تعیین کرد. در این روز شما به این مرکز مراجعه می منید و با افسران مربوطه مصاحبه انجام می دهید و آناها را از هدف سفرتان متقاعد می کنید. سپس مدارک تان را به طور کامل و دقیق تحویل دهید توجه داشته باشید که هرگونه کمی و کاستی باعث می شود که درخواست ویزای تان ریجکت شود بنابراین قبل از روز مصاحبه مدارک مورد نیاز سفارت را آماده داشته باشید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی لوکزامبورگ

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور لوکزامبورگ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی لوکزامبورگ

دعوتنامه توریستی لوکزامبورگ

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای لوکزامبورگ نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزا می باشد.

مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به لوکزامبورگ، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به این کشور را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ

هزینه ویزای توریستی لوکزامبورگ برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود. بخشی از هزینه های روادید توریستی لوکزامبورگ مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد.

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای شما، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت لوکزامبورگ از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای توریستی کشور لوکزامبورگ برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزا چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسال است.

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی لوکزامبورگ

بهترین زمان برای درخواست ویزای لوکزامبورگ یک الی 3 ماه زودتر از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ روادید توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت لوکزامبورگ حدودا 2 هفته تا 2 ماه زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی رخ ندهد و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور روادید توریستی شما موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت خواهد شد.

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی لوکزامبورگ

مدت زمان اعتبار روادید توریستی لوکزامبورگ

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور لوکزامبورگ برای شما صادر می گردد تا شما بتوانید به این کشور سفر کنید. ویزای توریستی لوکزامبورگ چون از نوع ویزای کوتاه مدت این کشور صادر می شود و به طور میانگسن حدود 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند.

سفارت کشور لوکزامبورگ در ایران

کشور لوکزامبورگ در ایران سفارت خانه (سفارت لوکزامبورگ) ندارد پس برای اخذ ویزای لوکزامبورگ بایستی به نزدیک ترین سفارت لوکزامبورگ به ایران در شهر آنکارا ترکیه، رفت.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *