ویزای تحصیلی یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی کشور لوکزامبورگ می باشد که نوعی اقامت موقتی محسوب می شود. ویزای تحصیلی لوکزامبورگ درواقع اجازه ‌نامه ای است که به شما اجازه می ‌دهد تا پایان تمام شدن دوران دانشگاه خود در یکی از دانشگاه ‌های این کشور به تحصیل بپردازید و در این کشور زندگی کنید. در سال های اخیر بیش از ۶۰۰۰ دانشجو از ۱۰۰ کشور مختلف تصمیم به تحصیل در خارج از کشور در لوکزامبورگ گرفته اند . ویزای تحصیلی لوکزامبورگ باعث می‌ شود تا شما توسط دانشگاه‌ های این کشور بورسیه شوید و بدون مشکل خاصی بتوانید در این کشور ادامه تحصیل بدهید.

دریافت ویزای تحصیلی لوکزامبورگ معمولا برای دانشجوهای دوره کارشناسی صادر نمی‌ شود و بیشتر برای دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و به خصوص مقطع دکترا صادر می گردد. نظام آموزشی کشور لوکزامبورگ در مقاطع تحصیلی عالی به این صورت می ‌باشد که شما می ‌توانید به 3 زبان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی در این کشور به تحصیل بپردازید و مدرک خود را دریافت کنید.

ویزای تحصیلی چیست

با گرفتن ویزای تحصیلی امکان تحصیل، کار و زندگی در این کشور برای دانشجویان فراهم می شود. افرادی که این نوع ویزا را دارند می توانند به مدت معینی در این کشور زندگی کنند و در یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزشی مشغول به تحصیل شوند. اخذ ویزای دانشجویی برای ادامه تحصیل در کشور لوکزامبورگ برای دانشجویان متقاضی الزامی می باشد. این نوع ویزا را افراد بالای 23 سال می توانند جهت دریافتش اقدام نمایند. یکی از مهم ‌ترین مزیت ‌های ویزای تحصیلی لوکزامبورگ این است که اگر شما ویزای تحصیلی این کشور را دریافت کنید و بتوانید 7 سال در این کشور اقامت کنید و به زبان لوکزامبورگی نیز مسلط شوید بعد از 7 سال به ‌راحتی بتوانید اقامت دائم خود را دریافت کنید به همین دلیل به شدت مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است.

ویزای تحصیلی چیست

گرفتن پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور لوکزامبورگ

برای گرفتن پذیرش ار دانشگاه های لوکزامبورگ شما باید مراحل زیر را طی کنید. در ابتدا باید آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات، معرفی نامه از سوی یکی از اساتید معتبر  دانشگاهی و رزومه تحصیلی و … توسط دارالترجمه های معتبر ترجمه کنید. بعد از آن طریق سایت دانشگاه مورد نظر در کشور لوکزامبورگ فرم درخواست پذیرش را با دقت پر کنید و مدارک تان را برای آنها بفرستید. توجه داشته باشید که در این بخش حدود 100 دلار توسط دانشگاه از شما دریافت می شود تا اینکه مدارک تان مورد بررسی قرار گیرد.

بعد از آن منتظر بمانید تا دانشگاه به شما پاسخ دهد. دوره کارشناسی در کشور لوکزامبورگ معمولاً 4 سال به طول می انجامد و دوره کارشناسی ارشد و دکتری نیز 2 سال طول می ‌کشند. یکی از مهم ‌ترین نکاتی که درباره نظام آموزشی این کشور وجود دارد این است که در این کشور برای ورود به دانشگاه‌ های سرا سری نیازی به دادن آزمون ورودی نیست و شما می ‌توانید با تکمیل مدارک خود اقدام به تحصیل در دانشگاه‌ ها کنید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

متقاضیان دریافت ویزای دانشجویی باید واجد شرایط باشند. در ابتدا باید پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر و رشته مورد علاقه تان را دریافت کرده باشید، بنابراین در انتخاب رشته و دانشگاه باید دقت کافی را خرج کنید. با توجه به دانشگاه و یا موسسه ای که شما را پذیرفته است باید هزینه های تحصیل و زندگی را در نظر بگیرید، داشتن تمکن مالی برای سفارت کشور لوکزامبورگ در روند صدور ویزای تحصیلی شما بسیار با اهمیت می باشد. از دیگر شرایط ممکن تحصیل در دانشگاه های لوکزامبورگ داشتن مهارت زبان است.

پیشنهاد می شود که در ارتقای دانش زبانی خود تلاش کنید تا با شرکت در آزمون های تافل یا آیلتس نمره قبولی خوبی را کسب کنید. شرط مهمی که در اخذ ویزای تحصیلی کشور لوکزامبورگ سن شخص متقاضی می باشد، در واقع نباید فاصله زمانی زیادی بین فارغ التحصیلی تان تا پذیرش دانشگاه وجود داشته باشد. دانشجویان در حین تحصیل در کشور لوکزامبورگ ، از 10 ساعت تا 30 ساعت در هفته به صورت پاره وقت می توانند کار کنند، البته این ساعت با توجه به مقطع تحصیلی تان تغییر خواهد کرد. دسمتمزد کارتان می توانید کمک خرج هزینه های زندگی تان شود.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

مراحل درخواست ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

درخواست روادید تحصیلی لوکزامبورگ مانند دیگر انواع ویزاهای این کشور روند یکسانی دارد که باید طی شود. برای اینکه ویزای تحصیلی لوکزامبورگ را دریافت کنید در ابتدا باید فرم مربوطه را بادقت پرکنید چراکه یک اشتباه می تواند شما را از رسیدن به کشور لوکزامبورگ باز دارد و بعد از آن تعیین وقت سفارت لوکزامبورگ برای خود تعیین کرده باشید.

با توجه به عدم فعالیت سفارت لوکزامبورگ در ایران، دانشجویان باید بعد از دریافت وقت سفارت لوکزامبورگ به نزدیک ‌ترین سفارت این کشور مراجعه کنید و تقاضای ویزای تحصیلی و مدارک مورد نیاز را تحویل سفارت لوکزامبورگ ارائه دهید. بعد از تأیید درخواست ویزای تحصیلی و صدور ویزا، شما از صدور آن مطلع خواهید شد، و بایستی شخصا ویزا را از سفارت یا کنسولگری نزدیک به محل اقامت خود دریافت نمایید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

برای درخواست ویزای تحصیلی لوکزامبورگ باید ابتدا مدارک زیر را آماده نمایید :

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

هزینه اخذ روادید تحصیلی لوکزامبورگ

هزینه صدور ویزای دانشجویی لوکزامبورگ مانند سایر انواع ویزاهای این کشور از سوی وزارت امور خارجه لوکزامبورگ تعیین و توسط سفارت از متقاضیان دریافت می ‌شود. این مبلغ شامل هزینه های اداری برای پردازش درخواست ویزای تحصیلی و هزینه پاسپورت می باشد. هزینه ویزای تحصیلی به طور معمول بین 50 دلار الی 80 دلار آمریکا می باشد، این مبلغ برای ویزاهای کوتاه مدت تحصیلی و بلند مدت تحصیلی متغیر می باشد. البته توجه داشته باشید که اگر درخواست شما برای ویزای تحصیلی به هر دلیلی رد شود ، هزینه ویزا به شما برگردانده نخواهد شد.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای دانشجویی لوکزامبورگ حداکثر 3 ماه زمان می برد تا صادر شود. با این حال ویزا دانشجویی لوکزامبورگ و دیگر کشورها از ویزاهای کوتاه مدت به حساب می آیند. بنابراین این ویزا‌ می تواند به صورت سه ماهه، ۶ ماهه یا یک ساله اعتبار داشته باشد. توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی با توجه به وضعیت باقی مانده تحصیل تان تمدید می شود. جهت تمدید ویزای تحصیلی این کشور باید قبل از پایان یافتن تاریخ اعتبار ویزای تان، اقدام به تمدید کنید. در صورتی که اگر 3 ماه از زمان درخواست تمدید گذشت و پاسخی دریافت نکردید به معنی خواهد بود که با درخواست شما موافقت نشده است.

سفارت کشور لوکزامبورگ در تهران

کشور لوکزامبورگ در ایران سفارت ندارد پس برای اخذ ویزای لوکزامبورگ بایستی به نزدیک ترین سفارت به این ایران در شهر آنکارا ترکیه، رفت.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *