لوکزامبورگ به علت وسعت زیادی که دارد در طول تاریخ جنگ های بسیاری به خود دیده است. در سال 963، فرمانروا از امپراتوری روم، این کشور را تاسیس کردند. شارل چهارم، یکی از اعضای این امپراتوری در سال 1354 لوکزامبورگ را به سطح دوک نشینی رساند. کشور لوکزامبورگ  با ایران 2 ساعت و نیم اختلاف ساعت دارد و از ما عقب تر هستند. ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ از دیگر ویزاهای کشور لوکزامبورگ می باشد. با توجه به اینکه سالانه نمایشگاه های بسیاری در کشور لوکزامبورگ برگزار می شود. سالانه لوکزامبورگ میزبان بسیاری از نمایشگاه ‌های بین‌المللی هستند.

لوکزامبورگ از لحاظ وسعت در بین 194 کشور رتبه 175 جهان را دارد. بیشتر مناطق لوکزامبورگ دشت ها و زمین های پست تشکیل می دهند. زبان رسمی كشور لوكزامبورگ آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی مى باشد. زبان لوکزامبورگی برای محاورات عادی و روزمره استفاده می شود و البته زبان آلمانی در مطبوعات کاربرد فراوانی دارد و زبان فرانسوی هم زبان قانونی این کشور می باشد

ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ

برای سفر به کشور لوکزامبورگ نیاز به اخذ ویزای لوکزامبورگ می باشد، با توجه به اینکه این کشور یکی از اعضای اتحادیه شینگن است، بنابراین برای ورود به لوکزامبورگ نیاز به ویزای شینگن لوکزامبورگ می باشد. اخذ ویزای لوکزامبورگ به دلایل مختلف کاری، تحصیلی و یا گردشگری می باشد. ویزای این کشور نیز از انواع یکبار ورود و چندبار ورود خواهد بود اما با توجه به نوع سفرتان یکی از آنها را درخواست کرد.

این نمایشگاه ‌ها امکان مشاهده جدیدترین نوآوری‌ های جهانی در صنایع مختلف را به بازدیدکنندگان می ‌دهند به همین دلیل بازدیدکنندگان بسیاری را از اقصی نقاط جهان جهت شرکت در این نمایشگاه ها به خود جذب می نماید. افرادی که قصد دارند در این نمایشگاه ها حضور پیدا کنند باید ویزای نمایشگاهی دریافت کنند. حضور در نمایشگاه های لوکزامبورگ این حسن را دارد که شما می توانید با نوآوری ها و یافته های جدید علمی آشنا شوید، روال دریافت ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ نیز به مانند ویزاهای دیگر است که به آن خواهیم پرداخت.

ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ

جهت دریافت ویزای نمایشگاهی کشور لوکزامبورگ باید مراحلی را بگذرانید که در این بخش به شرح آنها می پردازیم. در ابتدای کار شما باید فرم درخواست ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ را که بصورت کامل و دقیق پر کنید توجه داشته باشید که هرگونه نقص اطلاعات در فرم باعث می شود که روند اخذ ویزای شما قطع شود و مامورین سفارت به پرونده شما رسیدگی نکنند. پس از تکمیل فرم درخواست ویزا باید وقت سفارت لوکزامبورگ دریافت نمایید.

تعیین وقت مصاحبه در ایامی مثل تابستان و نوروز به دلیل اینکه مراجعه کننده زیاد است و سفارت محدودیت مکانی و پرسنلی دارد ممکن است چند هفته طول بکشد. در این مرحله برای شما زمانی به منظور مصاحبه و تحویل مدارک تعیین می شود که ضروری است در این زمان مشخص در سفارت لوکزامبورگ حضور داشته باشید. در زمان تعیین وقت سفارت لازم است که مدارک مورد نیاز را تحویل دهید و از شما مصاحبه و انگشت نگاری به عمل خواهد آمد سعی کنید به سوالات در کمال صداقت پاسخ دهید و با ظاهری مناسب در زمان تعیین وقت در سفارت حضور داشته باشید.

دعوتنامه نمایشگاهی لوکزامبورگ

اصلی ترین مدرکی که برای اخذ ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ باید حضور داشته باشد، دعوتنامه نمایشگاهی می باشد. در واقع شما با داشتن دعوتنامه مراحل دریافت ویزای نمایشگاهی تان با سرعت بیشتری جلو می رود اما وجود دعوتنامه دلیلی بر اخذ ویزای نمایشگاهی لوکرامبورگ نمی باشد. زمانیکه دعوتنامه صادر می شود به این معنی است که مدیران و مسئولان نمایشگاه از شما درخواست بازدید و یا شرکت در نمایشگاه را دارند، در این شرایط شما با استفاده از دعوتنامه، ویزای نمایشگاهی را به راحتی می توانید اخذ کنید.

این دعوتنامه نمایشگاهی لوکزامبورگ صرفا جهت شرکت شما در نمایشگاه می باشد و استفاده دیگری نمی توانید از آن داشته باشید. در دعوتنامه نمایشگاهی لوکزامبورگ باید مواردی از جمله هدف شما از سفر به لوکزامبورگ، مدت زمانی که در این کشور اقامت خواهید داشت، محلی که در آن اقامت خواهید داشت و همچنین مشخصات شما باید درج خواهد شد.

دعوتنامه نمایشگاهی لوکزامبورگ

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای لوکزامبورگ بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. همچنین مدارک شامل مدارک عمومی و تخصصی مختلفی می باشد که متناسب با هر یک از انواع ویزاها باید ارائه شود. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لوکزامبورگ می توان به موارد زیر اشاره کرد.

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ

برای دریافت ویزا با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد

به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت لوکزامبورگ از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای لوکزامبورگ برحسب یورو پرداخت می شوند. این میزان هزینه برای بزرگسالان 60 یورو و کودکان دارای سن بین ۶ تا ۱۲ سال 35 یورو می باشد. برای کودکان زیر ۵ سال نیازی به پرداخت هزینه نمی باشد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای لوکزامبورگ اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ

مدت زمان اعتبار روادید نمایشگاهی لوکزامبورگ

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور لوکزامبورگ برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی لوکزامبورگ اقدام نمایید.

سفارت کشور لوکزامبورگ در ایران

کشور لوکزامبورگ در ایران سفارت (سفارت لوکزامبورگ) ندارد پس برای اخذ ویزای لوکزامبورگ بایستی به نزدیک ترین سفارت لوکزامبورگ به ایران در شهر آنکارا ترکیه ، رفت.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *