برای سفر به کشور لوکزامبورگ نیاز به اخذ ویزای این کشور دارید، در ادامه ی این مقاله با انواع ویزای این کشور و چگونگی دریافت ویزای لوکزامبورگ آشنا خواهید شد. تیم کارشناسان ما می توانند شما را برای دریافت ویزا راهنمایی کنند.

[aparat id=’kGotY’]

ویزای لوکزامبورگ

ویزا برگه ای است که از سوی کشور مقصد صادر می شود و اجازه ی ورود شما به آن کشور را صادر می کند. برای سفر به برخی از کشورها نیازی به اخذ ویزا نیست ولی برای سفر به اغلب کشورهای اروپایی نیاز به دریافت ویزا و اخذ وقت سفارت لوکزامبورگ دارید و بدون داشتن آن اجازه ی ورود به آن کشور را نخواهید داشت.

با توجه به هدفی که از سفر به کشور بیگانه دارید نوع ویزای شما مشخص می شود ممکن است برای اهدافی مانند: تحصیل، کار، درمان و… بخواهید به کشوری دیگر سفر کنید .

انواع ویزای کشور لوکزامبورگ

به دلیل شرایط خوب کاری در این کشور متقاضیان زیادی برای گرفتن ویزای کاری لوکزامبورگ تلاش می کنند البته اخذ ویزای کاری کمی دشوارتر از سایر ویزاها می باشد.

اگر تصمیم به گشت و گذار و بازدید از اماکن گردشگری این کشور دارید باید برای اخذ ویزای توریستی اقدام کنید.

از آن جا که دانشگاه های این کشور بسیار مشهور و بزرگ هستند و از سطح علمی بالایی برخورداراند افراد مختلفی علاقه مند به ادامه ی تحصیل در این دانشگاه ها دارند این افراد می توانند با دریافت ویزای تحصیلی به راحتی به این کشور سفر کرده  و به تحصیل بپردازند.

انواع ویزای کشور لوکزامبورگ

انواع ویزای لوکزامبورگ از لحاظ تعداد دفعات ورود به کشور

از نظر تعداد ورود و خروج ویزای لوکزامبورگ به دو دسته یک بار ورود و چند بار ورود تقسیم می شود.

ویزای یک بار ورود (single) : اخذ این ویزا ساده تر است و با داشتن این ویزا تنها می توانید یک بار وارد کشور شوید و بعد از خروج کشور دیگر اجازه وارد شدن ندارید و ویزای شما باطل خواهد شد.

در این ویزا تاریخ ورود و خروج مشخص شده است و در صورت خارج نشدن از کشور در تاریخ مقرر جریمه خواهید شد.

ویزای چند بار ورود(multiple) :  با داشتن این ویزا می توانید چندین بار به کشور مورد نظر رفت و آمد کنید به طور کلی تعداد رفت و آمد های شما به کشور به مدت زمان اعتبار ویزایتان بستگی خواهد داشت.

کسانی که دارای ویزای تحصیلی هستند می توانند برای دیدار خانواده چند بار از کشور خارج شوند مدت زمان اعتبار این ویزا متغیر خواهد بود.

انواع ویزای لوکزامبورگ از لحاظ درج در گذرنامه

انواع ویزا از نظر درج در گذرنامه به دو صورت می باشد:

دسته ی اول که به نام برچسب مشهور است به این صورت است که در یکی از صفحات پاسپورت شما برچسبی توسط سفارت الصاق می شود. بیشتر افراد ویزای لوکزامبورگ را با نام برچسب می شناسند.

دسته ی دوم به مهر معروف است و در آن به جای برچسب یک مهر در یکی از صفحات گذرنامه زده می شود که درون آن اطلاعاتی مثل هدف سفر و نوع ویزا ی اخذ شده درج می شود.

ویزای لوکزامبورگ از نظر محل صدور نیز دسته بندی می شود دسته ی اول به ویزای لوکزامبورگ معمولی معروف است این ویزا قبل از سفر و زمانی که به سفارت مراجعه می کنید صادر می شود و دسته ی دوم به بدو ورود شهرت دارد این ویزا در لحظه ی ورود به کشور صادر می شود.

انواع ویزای لوکزامبورگ از لحاظ درج در گذرنامه

مدارک لازم برای اخذ ویزای لوکزامبورگ

برای اخذ ویزای کشور لوکزامبورگ نیاز به یک سری مدارک کلی دارید که به معرفی آن ها در این قسمت می پردازیم ولی با توجه به نوع ویزای شما ممکن نیاز به ارائه ی مدارک بیشتری به سفارت خانه داشته باشید که در ادامه ی مقاله برای شما عنوان کرده ایم به عنوان مثال مدارکی که برای دریافت ویزای کاری ارائه می شود نسبت به مدارک ویزای توریستی بیشتر است.

1.      کپی از تمامی صفحات شناسنامه به همراه ترجمه ی آن

2.     گواهی عدم سوء پیشینه

3.     پاسپورت یا گذرنامه ی معتبر(در صورت داشتن گذرنامه های قبلی باید کپی آن را تحویل دهد)

4.     عکس 4*3 (عکس باید مربوط به یک ماه اخیر باشد و بدون حرکات اضافه مثل اخم یا خنده)

5.     ارائه ی پرینت حساب بانکی

6.     اگر دارای بیمه ی تامین اجتماعی هستید با مراجعه به اداره ی مورد نظر پرینتی از پرداختی های خود را تهیه کنید.

بیمه یکی از مهم ترین مسائل در سفر شماست، ارزش مشخصی برای بیمه نامه تعیین می شود که باید آن را پرداخت کنید این بیمه برای حادثه های مختلفی است که شاید برای شما پیش بیاید همچنین حل و فصل مشکلاتی که منجر به فوت فرد می شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای لوکزامبورگ

ویزای لوکزامبورگ از نوع توریستی

افرادی که تصمیم دارند به دیدن دوستان یا اقوام خود در کشور لوکزامبورگ بروند یا دوست دارند برای گردشگری به این کشور سفر کنند نیاز به درخواست ویزای توریستی دارند اگر از جانب فردی که در این کشور اقامت دارد دعوت نامه ای دریافت کردید مراحل اخذ ویزای شما خیلی سریع تر و راحت تر سپری خواهد شد در دعوت نامه مدت و محل اقامت شما درج می شود شما موظف هستید به درستی به سوالات روز مصاحبه پاسخ دهید و هدف خودتان از سفر به این کشور را برای مامور پرسشگر بیان کنید.

ویزای لوکزامبورگ از نوع کاری

اخذ ویزای کاری لوکزامبورگ دشوار است و شما برای دریافت این ویزا دو راه پیش روی خود دارید:

در حالت اول شما می خواهید برای خودتان کار کنید پس باید پرینت حساب بانکی خود را که دارای ارزش بالایی است ارائه کنید همچنین باید در کشور مورد نظر هم حساب بانکی داشته باشید به عبارت دیگر این ویزا برای افرادی مناسب است که وضعیت مالی بسیار خوبی دارند.

در حالت دوم برای شما از جانب کارفرمایی که در کشور مقصد است دعوت نامه ای فرستاده می شود و نوع کاری که قرار است انجام دهید مشخص می شود در چنین شرایطی باید اقدام به اخذ ویزای چندگانه کنید پرینت بانکی شش ماه اخیر و برگه ی عدم سوء پیشینه از جمله مدارکی است که شما موظف به ارائه ی آن هستید.

ویزای لوکزامبورگ از نوع تحصیلی

برای درخواست ویزای تحصیلی لوکزامبورگ باید مشخص شود شما در جه مقطعی تصمیم به تحصیل در این کشور دارید افرادی که دیپلم دارند و برای تحصیلات دانشگاهی تصمیم دارند به لوکزامبورگ سفر کنند باید مدارک دیپلم و زبان خود را به سفارت ارائه دهند. آن دسته از افرادی که بورسیه ی این کشور را دارند راحت تر می توانند اقدام به اخذ ویزا کنند و افرادی که در سنین کم می خواهند به این کشور بروند باید دعوت نامه داشته باشند.

در هر صورت برای دریافت ویزای تحصیلی لوکزامبورگ باید گردش حساب بانکی شما ثابت کند که می توانید تمامی هزینه های مربوط به تحصیل و محل اقامت خود را پرداخت کنید.

ویزای لوکزامبورگ از نوع تحصیلی

ویزای لوکزامبورگ از نوع ازدواج

ویزای ازدواج لوکزامبورگ اعتباری 9 ماهه دارد و شما باید به عنوان نامزد وارد این کشور شده و در مدت زمان مشخص ازدواج خود را با فردی که در این کشور اقامت دارد ثبت کنید.

این ویزا قابل تمدید بوده و افراد با ورود به این کشور می توانند از تمامی مزایای شهروندی بهره مند شوند. افرادی که دارای ویزای تحصیلی هستند می توانند بعد از ازدواج درخواست ویزای ازدواج دهند و بعد از 5 سال ویزای دائم ازدواج را دریافت کنند.

افرادی که دارای ویزای دائمی ازدواج هستند می توانند از خدمات پزشکی رایگان در این کشور استفاده کنند برای دریافت این ویزا ارائه ی برگه ی عدم سوء پیشینه ، معاینات پزشکی و تست سلامت باید ارائه شود همچنین فرد متقاضی باید در امتحان زبان نمره ی قبولی کسب کند.

اگر شما تمایل دارید مراحل درمانی خود را در کشور لوکزامبورگ طی کنید باید ویزای پزشکی دریافت کنید شرایط دریافت این ویزا بستگی به شدت وضعف بیماری شما دارد.

شرایط تمدید ویزای لوکزامبورگ

تمدید ویزای لوکزامبورگ بسیار سخت است برای تمدید ویزای کاری باید دلیل تمدید به طور دقیق مشخص شود و در تاریخ و زمان خاصی برای تمدید اقدام کنید. برای تمدید ویزای تحصیلی نیاز به ارائه ی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه ی آن دارید.

مرحله اول دریافت ویزای لوکزامبورگ

در مرحله ی اول شما باید فرم های مخصوص درخواست ویزا را از سایت دانلود کرده و با دقت اقدام به تکمیل آن ها کنید

توجه داشته باشید اگر اطلاعات وارد شده با مدارک شما هم خوانی نداشته باشد  دچار مشکل می شوید در صورتی که بعد از ارسال فرم ها جوابی برای شما نیامد فرم شما پذیرفته نشده است.

مرحله دوم دریافت ویزای لوکزامبورگ

بعد از ارسال فرم درخواست ویزا برای شما ایمیل تاییدی ارسال می شود که تاریخ مصاحبه در آن درج شده است این تاریخ  7 روز تا 3 ماه بعد از ارسال فرم می باشد شما موظف هستید در تاریخ مقرر شده برای انجام مصاحبه به سفارت مراجعه کنید توجه داشته باشید این زمان قابل تمدید نیست.

نحوه مصاحبه برای دریافت ویزای لوکزامبورگ

در روز مصاحبه از شما سوالاتی پرسیده می شود که باید کوتاه و با صداقت به آن ها پاسخ دهید به طور کلی شما باید هدف سفر خود را شرح دهید.

در نظر داشته باشید که در روز مصاحبه لباس رسمی به تن کنید و بر روی مسئله ی خاصی تاکید نکنید چراکه ممکن است تیم های مصاحبه گر به شک بیفتند.

نحوه مصاحبه برای دریافت ویزای لوکزامبورگ

نحوه ترجمه ویزای لوکزامبورگ

تمامی مدارک باید به زبان کشور مقصد ترجمه شود و بهتر است از آن کپی تهیه کرده و در طول سفر با خود به همراه داشته باشید.

آدرس سفارت کشور لوکزامبورگ

برای مراجعه به سفارت لوکزامبورگ  می توانید به آدرس مشخص شده در سایت مراجعه کنید.

کلام آخر

شما برای اخذ ویزای لوکزامبورگ نیاز به رعایت یک سری اصول دارید

در صورتی که کارمند هستید باید ترجمه ی حکم کارگزینی خود را سفارت ارائه دهید.

درصورت  تماس با تیم های مشاوره ی ما می توانید به راحتی اقدام به دریافت ویزای لوکزامبورگ کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *