کشور لیتوانی یا جمهوری لیتوانی یکی از کشورهای واقع در شمال غربی اروپا است که از همسایگان آن، کشور لتونی می‌ باشد. بلاروس، لهستان و روسیه از دیگر همسایگان کشور لیتوانی هستند. همچنین این کشور از طرف غرب به دریای بالتیک متصل می‌گردد. ویلنیوس با جمعیتی بالغ ‌بر3،200،000 نفر پایتخت و بزرگ ‌ترین شهر این کشور محسوب می ‌شود. زبان مردم لیتوانی لیتوانیایی نام دارد و عمدتاً مسیحی و پیرو مکتب کاتولیک هستند. حدود 79 درصد از افراد کشور لیتوانی خود را پیرو مذهب کاتولیک رومی می ‌دانند.بهترین زمان برای دریافت ویزای توریستی لیتوانی و سفر به این کشور ماه می تا سپتامبر است که آب‌ و هوا معتدل و تا حدودی گرم است.

ازاین ‌رو تورهای توریستی و گردشگری به کشور لیتوانی معمولاً در این بازده زمانی برنامه ‌ریزی می ‌شود تا در هنگام بازدید از مراکز دیدنی موردنظر مشکلی برای مسافران ایجاد نگردد. شهر ویلنیوس دارای جذابیت‌ های توریستی و تفریحی مختلف است که سبب شده افراد زیادی باهدف بازدید از این مناطق اقدام به دریافت ویزای توریستی لیتوانی بنمایند. کلیسا جامع ویلنیوس یکی از مراکز تاریخی و توریستی است که به دلیل معماری زیبا و منحصر به ‌فرد  در بین توریست ‌ها مشهورمی ‌باشد. از دیگر مناطق دیدنی شهر ویلنیوس می‌ توان به قلعه گدیمیناس و دروازه سپیده ‌دم اشاره کرد که هرساله توریست‌ های زیادی را جذب می‌ کند.

ویزای توریستی لیتوانی

ویزای توریستی لیتوانی

کشور توریستی لیتوانی دارای مراکز تاریخی، تفریحی و گردشگری مختلفی می باشد به همین دلیل به یکی از کشورهای پر گزدشگر در اروپا شهرت یافته است. لیتوانی سالانه حجم بالایی از توریست‌ را از سراسر جهان پذیرایی می کند. با توجه به رونق صنعت گردشگری در کشور لیتوانی و وجود امکانات تفریحی مختلف در حال حاضر گردشگران با دریافت ویزای توریستی لیتوانی به این کشور سفر می کنند.

با توجه به اینکه درخواست اخذ ویزای توریستی لیتوانی خود دارای مراحل گوناگونی می باشد بنابراین قبل از اقدام به سفر بهتر است در این مورد اطلاعات لازم را از منابع معتبر دریافت نمایید. از مزایای دریافت اطلاعات لازم در حوزه اخذ ویزا این است که کارهای مذکور به ترتیب و بدون معطلی توسط فرد یا مؤسسات مربوطه انجام می ‌شود.

مراحل اخذ ویزای توریستی لیتوانی

قبل از این که برای ویزای لیتوانی اقدام کنید، بهتر است که ابتدا پرس و جو کنید که برای کدام نوع ویزا اقدام می کنید. سپس طبق انتخاب خود مراحل ثبت نام برای گرفتن ویزا را طی کنید. مانند همه کشورهای دیگر برای دریافت ویزا ابتدا باید به سایت سفارت کشور مربوطه در اینجا به سفارت لیتوانی مراجعه کنید و فرم های ویزا را به صورت آنلاین تکمیل کنید.

بعد از آن به کمک موسسات معتبر به دریافت و رزرو وقت سفارت لیتوانی بپردازید اما نکته مهم اینجاست که اگر به صورت گروهی یا خانوادگی قصد سفر دارید باید برای هر شخصی جداگانه وقت سفارت تعیین کنید. تا بتوانید در روز مصاحبه مدارک مورد نیاز سفارت را تحویل دهید و به مصاحبه با افسران سفارت لیتوانی بپردازید. بعد از 15 روز کاری از تاریخ تحویل مدارک به سفارت لیتوانی شما می توانید به سایت سفارت لیتوانی مراجعه کرده و از روند طی پرونده خود مطلع شوید.

مراحل اخذ ویزای توریستی لیتوانی

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی لیتوانی

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی لیتوانی بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لیتوانی می توان به موارد زیر اشاره کرد. همه مدارک توسط وزارت امور خارجه و دادگستری مهر شده باشد. تمام مدارک ترجمه شده می بایست بدون هیچ گونه پانچ یا منگنه باشد.

دعوتنامه توریستی لیتوانی

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی لیتوانی می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود.

قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای لیتوانی نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزا می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به این کشور، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به کشور لیتوانی را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

دعوتنامه توریستی لیتوانی

هزینه اخذ ویزای توریستی لیتوانی

جهت اخذ ویزای توریستی لیتوانی با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ روادید توریستی لیتوانی از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت خانه لیتوانی اطلاع پیدا کنید. هزینه ویزای توریستی لیتوانی به‌صورت نقدی و در قالب یورو دریافت می‌گردد که بسته به نوسانات قیمت بازار ممکن است تغییر محسوسی داشته باشد. علاوه بر هزینه ویزا باید در هنگام برنامه ‌ریزی برای سفر هزینه‌ های جانبی دیگر از قبیل هزینه بلیت هواپیما، هتل و خوراک را مدنظر قرارداد، که البته تک ‌تک آنها نیز برحسب تغییرات بازار ارزی دستخوش تغییرات خواهند شد.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای توریستی لیتوانی برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزای توریستی چیزی حدود 60 الی 70 یورو برای افراد بزرگسال است. برای کودکان زیر 6 سال به جهت دریافت ویزای توریستی لیتوانی لازم نیست مبلغی را پرداخت کند، بلکه هزینه صدور ویزا برای این دسته از افراد رایگان است.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی لیتوانی

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی لیتوانی یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت کشور لیتوانی حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی لیتوانی موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید.

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی لیتوانی

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور لیتوانی صادر می شود جهت سفر و بازدید از لیتوانی می باشد. ویزای توریستی لیتوانی چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 الی 180 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای لیتوانی باید کشور را ترک کنند و به کشور خود بازگردند. اما اگر قصد تمدید این ویزا را دارید باید یک ماه قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزا به اداره مهاجرت درخواست تمدید دهید.

سفارت کشور لیتوانی در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *