جمهوری لیتوانی کشوری در شمال شرقی اروپا است که بزرگترین کشور در میان سه جمهوری حوزه بالتیک در اروپا نیز می باشد. لیتوانی در نقطه ای از دنیا قرار دارد که اطرافش کشوران همسایه زیادی دارد و از هر مرز به یک کشور وصل می شود، کشور لیتوانی در شمال شرقی مرز هایش به اروپا وصل است و از سمت شمال به کشور لتونی وصل است. صادرات کشور لیتوانی در بخش تولیدات مواد معدنی، مواد غذایی و شیمیایی، تجهیزات مکانیکی و الکتریکی، پارچه و صنایع چوبی با ۷ کشور اصلی روسیه، آلمان، لهستان، لتونی، استونی، سوئد و انگلستان می باشد. افراد بسیار زیادی با هدف بستن قراردادهای تجاری با شرکت های دولتی و خصوصی درخواست ویزای تجاری لیتوانی را می کنند.

تجارت و اقتصاد کشور لیتوانی

کشور لیتوانی در گذشته وابسته به روسیه بود اما در ۲۵ سال گذشته از این کشور جدا شد و مستقل شد.لیتوانی دارای آب و هوای بسیار خوبی است به دلیل این که یک دوم کشور لیتوانی را جنگل های موجود در این کشور تشکیل می دهند. این کشور دارای سه فرودگاه بین‌المللی،  دو راهگذر حمل و نقل بین‌المللی، راه‌آهن اصلی متصل به کشورهای اروپایی و بندر آزاد بزرگ در دریای بالتیک است. عضویت کشور لیتوانی از سال 2007 در اتحادیه اروپا و پیمان شینگن سبب بالاتر رفتن ارزش ویزای این کشور شده است. به ‌طوری‌که با در دست داشتن ویزای آن، مثل همه ویزاهای دیگر شینگن می‌ توان به‌ راحتی به دیگر کشورهای عضو این پیمان سفر کرد.

ویزای تجاری لیتوانی

برای رفتن به به هر دلیل به کشور لیتوانی نیاز به دریافت ویزای لیتوانی دارید، ویزای کشور لیتوانی به سادگی داده نمی شود و برای رفتن به این کشور باید دلیل مناسبی داشته باشید. کشور لیتوانی جزو کشورهای عضو ویزای شینگن می باشد و شما می توانید با دریافت ویزای این کشور بدون نیاز به ویزای دیگری به سایر کشورهای اروپایی که عضو ویزای شینگن هستند سفر کنید، این امکان یکی از مزیت های بسیار خوب ویزای کشور لیتوانی می باشد چرا که شما می توانید از موقعیت های مختلفی که ممکن است در سایر کشور های اروپایی برای شما پیش بیاید نیز استفاده کنید.

ویزای لیتوانی دارای انواع بسیار زیادی می باشد که ویزای تجاری لیتوانی فقط یکی از انواع این ویزاها است که در ادامه بیشتر با آن آشنا می شویم. سفر به یک کشور لیتوانی همیشه به قصد تفریح نیست و ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد، یکی از این دلایل ممکن است دلایل تجاری باشد، کشور لیتوانی نیز از جمله کشورهایی است که سالانه مسافران زیادی با مقاصد تجاری وارد این کشور می شوند.

مراحل اخذ ویزای تجاری لیتوانی

معمولا مراحل دریافت ویزاهای لیتوانی مراحل تقریبا یکسانی دارد. اما در جزئیات با یکدیگر فرق دارند. برای دریافت ویزای تجاری لیتوانی، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت لیتوانی کنید. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت لیتوانی را کامل آماده کنید و مدارک خود را به سفارت این کشور ارائه دهید.

بعد از ارائه دادن مدارک مورد نیاز شما باید بیمه درمانی کشور لیتوانی را نیز دریافت کنید که هزینه ای را برای شما در بر خواهد داشت. پس از آن هزینه ویزای لیتوانی را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد. از آن جایی که کشور لیتوانی برای تایید درخواست ویزای تجاری لیتوانی سخت گیری های بسیار زیادی را دارد ممکن است برای تایید درخواست ویزای تجاری مدت ها منتظر بمانید و مجبور شوید چندین بار به سفارت این کشور مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری لیتوانی

همانطور که می دانید ویزای تجاری لیتوانی برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ روادید تجاری لیتوانی

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری لیتوانی الزامی می باشد. دریافت دعوتنامه تجاری از سمت یکی از شرکت ها و یا مراکز تجاری کشور لیتوانی می باشد. در واقع اولین مدرکی که در سفارت لیتوانی برای شروع کار از شما می خواهند دعوتنامه تجاری است و شما حتما باید این دعوتنامه را گرفته باشید.

در صورتی که بخواهید اقدام به دریافت دعوتنامه تجاری از سمت کشور لیتوانی کنید باید بدانید که خویشاوندان شما این اجازه را ندارند که برای شما دعوتنامه تجاری ارسال کنند چراکه اگر دعوتنامه دریافتی از سمت خویشاوندانتان باشد تقاضای شما برای دریافت روادید تجاری لیتوانی قطعا ریجکت می شود. در صورتی که در سفارت لیتوانی تشخیص داده شود دعوتنامه ارسالی برای شما جعلی است تقاضای شما باز هم رد می شود.  نکته آخر این که تنها در صورتی درخواست شما برای دریافت ویزای تجاری لیتوانی مورد پذیرش قرار می گیرد که مدت کوتاهی بعد از دریافت دعوتنامه اقدام به دریافت ویزای تجاری لیتوانی کنید.

هزینه دریافت ویزای تجاری لیتوانی

برای دریافت ویزای تجاری لیتوانی مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ روادید لیتوانی برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری لیتوانی

اخذ ویزای تجاری لیتوانی به صورت معمول از ۲۰ روز تا یک ماه کاری به طول می انجامد. معمولا مدت زمان اعتبار ویزا مدت زیادی نیست و به سرعت بعد از پایان یافتن زمانی که در دعوتنامه مقرر شده است به پایان می رسد بنابراین نمی توانید انتظار داشته باشید که بعد از انجام کارها و قراردادهای تجاریتان در کشور لیتوانی مدتی را نیز به تفریح در این کشور سپری کنید.

افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. ویزای تجاری نوعی روادید بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود. ویزای بلند مدت لیتوانی معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور لیتوانی سفرکرده‌ باشند. نکته دیگر در رابطه با روادید تجاری لیتوانی این است که اگر به تازگی سه ماه یا همان 90 روز را در کشور لیتوانی گذرانده اید اجازه حضور مجدد در این کشور را ندارید و برای دریافت ویزا دوباره باید حداقل 1 ماه از آخرین حضور شما در این کشور گذشته باشد.

سفارت کشور لیتوانی در ایران

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *