لتونی کشوری اروپایی است، که در کناره دریای بالتیک قرار گرفته است. این کشور در همسایگی کشورهای استونی و لیتوانی می‌ باشد. پایتخت این کشور زیباشهر ریگا است. که علاوه بر پایتخت بودن بزرگ ‌ترین شهر کشور لتونی هم شناخته می شود. در ضمن این شهر در لیست آثار به ثبت رسیده یونسکو قرار گرفته است. کشور لتونی ازلحاظ فرهنگ بسیار غنی بوده و مردمان این کشور دارای فرهنگ اصیل و کهنی هستند که در نوع خود بسیار بی‌نظیر می ‌باشد. مساحت این کشور ۶۴,۵۸۹ کیلومتر مربع بوده و حدود 2 میلیون نفر در آنجا زندگی می کنند. کشور لتونی طبیعت زیبایی دارد و به یکی از کشورهای توریستی تبدیل شده است که گردشگران ماجراجو به دنبال سفر به آنجا هستند. باید بدانند که قبل از سفر حتماً ویزای توریستی لتونی خود را تهیه نمایند.

یکی از لازمه‌ های هر سفر داشتن اطلاعات لازم در رابطه با آب‌ و هوای مقصد می ‌باشد. کشور لتونی دارای ۴ فصل با آب و هوایی نزدیک به هم می باشد. این کشور کوچک در دل دریای بالتیک دارای جاذبه‌ های طبیعی و تاریخی بسیار فراوانی می‌باشد که هر گردشگری را مجذوب خود می‌کند. از جاذبه‌ های بی ‌نظیر این کشور می ‌توان به موزه ‌های تاریخی ازجمله موزه موتور ریگا و موزه هنرهای نو ریگا و موزه جوگندستیل و موزه جنگ لتونی اشاره کرد. که در موزه جنگ لتونی آثار مربوط به جنگ جهانی اول و دوم یافت می ‌شود.

مردم اروپا با بازدید از این موزه یاد جنگ در ذهنشان زنده می ‌شود.  در این کشور کلیساهای بسیار زیادی نیز وجود دارد که هر کدام از این کلیساها دارای معماری ‌های بی ‌نظیری می ‌باشند. که ازجمله آن‌ها می‌توان به کلیسای سن پیتر اشاره کرد که از مهم‌ترین کلیساها به شمار می‌رود. سواحل دریای بالتیک مناظری بسیار زیبا و دیدنی را در این کشور ایجاد کرده است. بیش از نیمی از کشور لتونی را جنگل های سرسبز پوشانده است، در منطقه لت گال دریاچه های زیادی وجود دارد. که باعث شده است گردشگران زیادی از 2 قاره آسیا و اروپا به این کشور کوچک و دوست‌ داشتنی سفر کنند.

ویزای توریستی لتونی

ویزای توریستی لتونی

ویزای توریستی لتونی یکی از پر طرفدارترین ویزاهای کشور لتونی به شمار می رود. باتوجه به اینکه کشور لتونی جز اتحادیه اروپا می ‌باشد و همچنین عضو شینگن هم محسوب می شود، بنابراین مسافرانی که به این کشور سفر می‌کنند باید توجه داشته باشند ویزای شینگن لتونی دریافت کنند. ویزای کشور لتونی در انواع مختلفی صادر می شوند که از جمله آنها می ‌توان به ویزای توریستی لتونی اشاره کرد.

مراحل اخذ روادید توریستی لتونی

برای اخذ روادید توریستی لتونی و تعیین وقت سفارت لتونی باید از طریق موسسات معتبر یا توسط آژانس های مسافرتی اقدام کنید تا آنها مراحل مربوطه را طی کنند. و چون در حال حاضر سفارت‌خانه لتونی در کشور ایران مستقر نمی‌باشد بنابراین گردشگران برای مصاحبه با سفارت لتونی باید از کشورهایی مانند ترکیه و دبی اقدام کنند تا گردشگران ایرانی به ‌راحتی بتوانند ویزای خود را اخذ کنند و به‌ راحتی ویزای توریستی لتونی را دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی لتونی

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی لتونی بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لتونی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای توریستی لتونی

دعوتنامه توریستی لتونی

یکی از مدارک مهمی که در اخذ ویزای توریستی لتونی می تواند تا حد بسیار زیادی در دریافت آن به شما کمک کند، دعوتنامه توریستی می باشد. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای لتونی نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی شما می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به این کشور، مدت اقامت و … باشند. در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به کشور لتونی را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد.

هزینه اخذ ویزای توریستی لتونی

جهت اخذ ویزای توریستی لتونی با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای توریستی از هزینه اخذ ویزا از آژانس مسافرتی معتبر یا سایت سفارت لتونی اطلاع پیدا کنید. هزینه اخذ ویزای توریستی لتونی در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی برای هم‌ وطنان عزیزمان قدری زیاد می‌ باشد چراکه مجبور هستند جهت اخذ روادید توریستی لتونی به کشور همسایه سفر کنند که هزینه این سفر نیز جدا از هزینه اخذ ویزا می ‌باشد. هزینه ویزای توریستی شما برای انجام اموری از قبیل مصاحبه، انگشت نگاری، دریافت مدارک، بررسی مدارک، صدور ویزا و… دریافت می شود.

بخشی از هزینه های ویزای کشور لتونی مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت خانه کشور لتونی از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای برحسب یورو پرداخت می شوند. در حالت کلی، گردشگری که قصد سفر به این کشور را دارد حدود 100 یورو خرج می ‌کند. که این هزینه قابل ‌توجهی می ‌باشد اما در مقایسه با زیبایی ‌ها و جاذبه‌ های این کشور مدرن ارزش دارد.

هزینه اخذ ویزای توریستی لتونی

بهترین زمان دریافت ویزای توریستی لتونی

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی لتونی یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزا شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت لتونی حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی شما موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید.

مدت زمان اعتبار روادید توریستی لتونی

ویزاهای صادر شده دارای مدت‌ زمان به خصوص می ‌باشد که در میان آنها ویزای توریستی از کمترین مدت‌زمان برخوردار است. به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای توریستی کشور لتونی صادر می شود جهت سفر و بازدید از این کشور می باشد. به طور معمول حدود 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور را ترک کنید و به کشور خود بازگردید. چراکه اگر خلاف این امر عمل کنید دچار مشکل خواهید شد. اگر در زمان سفر تصمیم گرفتید که برای اقامت در این کشور اقدام کنید پس از پایان مهلت روادید توریستی خود کشور لتونی را ترک نمایید و بعداً به ادامه درخواست خود برای این منظور و کامل کردن مراحل اداری آن اقدام نمایید تا دچار مشکل نشوید.

سفارت کشور لتونی در ایران

کشور لتونی متاسفانه در ایران هیچ سفارت فعالی ندارد و نزدیک ترین سفارت لتونی به ایران در شهر آنکارا کشور ترکیه و شهر دبی می باشد .

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *