کشور لتونی از جمله کشورهای مطرح در حوزه بالتیک کشور لتونی می باشد که از ناحیه شرق با کشور روسیه، از ناحیه جنوب با کشور لیتوانی و از ناحیه غرب با دریای بالتیک پوشیده شده است. مرکز کشور لتونی شهر ریگا است که جمعیتی بالای دو میلیون نفر در آن ساکن هستند. تقسیمات کشور لتونی شامل 9 جمهوری است که متشکل از مناطق مختلف می باشد و تحت یک حکومت متحد قرار دارند. بیش از نیمی از کشور لتونی را جنگل های سرسبز پوشانده است، در منطقه ی لت گال دریاچه های زیادی وجود دارد. از آنجا که آب و هوای کشور لتونی معتدل و فصلی است، هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا با ویزای نمایشگاهی لتونی سفر می کنند. واحد پول این کشور اروپایی یورو می باشد.

ویزای نمایشگاهی لتونی

کشور لتونی یکی از مدرن ترین کشورهای اروپایی محسوب می شود درحالیکه سیاست اقتصادی بالایی دارد همین امر دلیلی است که نمایشگاه‌ های بسیاری را با شهرت جهانی در لتونی برپا شود. افراد و شرکت ها در این نمایشگاه ها شرکت می‌کنند و محصولات و برند خود را به دیگر رقیبان خود بشناسند، این افراد می توانند از محصولاتی که در نمایشگاه وجود دارد خریداری نمایند. شما برای شرکت در نمایشگاه‌ هایی که در سطح جهانی در کشور لتونی برگزار می ‌شوند باید نسبت به گرفتن ویزا اقدام نمایید.

ویزای نمایشگاهی لتونی

بخش اعظم مراحل اخذ ویزا توسط این مؤسسات فعال در این حوزه انجام می گیرد. با کمک آنها هر فرد می تواند نسبت به دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم اقدام نماید. هزینه انجام کارهای مربوط به دریافت ویزا توسط مؤسسات مربوطه مناسب می باشد و از طرف دیگر انجام این کار با ضمانت صورت می گیرد. از این رو بسیاری از افراد از طریق مؤسسات فعال در حوزه اخذ ویزای اقدام به دریافت ویزای نمایشگاهی لتونی و انجام سایر کارها از جمله دریافت بلیط هواپیما و رزرو هتل می نمایند.

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی لتونی

مهم ترین مرحله برای شروع مراحل اخذ ویزای لتونی، دریافت وقت سفارت لتونی است که باید با دقت و با کمک آژانس های مسافرتی معتبر انجام می شود. اما گام نخست فرم درخواست ویزا می باشد که برای اخذ وقت سفارت لتونی جهت گرفتن ویزای نمایشگاهی لتونی، ابتدا باید فرم درخواست ویزا را به طور کامل و دقیق پر کرد. در فرم مخصوص ویزای لتونی، باید اطلاعات لازم را به صورت درست و صحیح بنویسید چرا که بعد از ارسال به سفارت امکان ویرایش آنها وجود ندارد.

پس از ارسال فرم مخصوص، زمان تعیین شده توسط ایمیل به فرد اطلاع داده می شود که قابل تغییر یا تمدید نیست. البته باید توجه داشت که حضور در سفارت برای مصاحبه به صورت شخصی صورت می گیرد و امکان فرستادن نماینده یا وکیل قانونی وجود ندارد. بنابراین بهتر است ساعتی قبل از زمان مصاحبه در سفارت حضور داشته باشید تا گرفتار مشکلاتی از قبیل ترافیک و گذشت زمان مورد نظر نشوید.

دعوتنامه نمایشگاهی لتونی

دعوتنامه نمایشگاهی باید در میان مدارک دریافت روادید نمایشگاهی لتونی باید وجود داشته باشد. در حال حاضر برای بازدید یا فعالیت در نمایشگاه های کشور لتونی نیاز به دعوتنامه نمایشگاهی می باشد. این دعوتنامه دلیلی برای اخذ قطعی ویزا نمی باشد بلکه تسریع کننده روند درخواست ویزا محسوب می شود. دعوتنامه نمایشگاهی معمولا توسط کمیته اجرایی نمایشگاه برای افراد یا شرکت های مختلف صادر می شود و به آنها اجازه حضور در نمایشگاه را می دهند. برای اخذ دعوتنامه فرد متقاضی یا شرکت مورد نظر باید با استفاده از راه های ارتباطی معتبر با شرکت های میزبان یا مدیریت نمایشگاه ارتباط برقرار کرده و نسبت به اخذ آن اقدام کند. دعوتنامه نمایشگاهی لتونی با توجه به نمایشگاه های سطح بالا می تواند گزینه مناسبی برای اخذ این دعوتنامه و اخذ ویزا باشد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی لتونی

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای نمایشگاهی لتونی بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای لتونی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی لتونی

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی لتونی

یکی از موارد مهم برای دریافت ویزای نمایشگاهی لتونی اطلاع از نرخ و هزینه ویزا است. برای دریافت روادید نمایشگاهی لتونی با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی لتونی از هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی لتونی اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی لتونی مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی لتونی، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت لتونی از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای لتونی برحسب یورو پرداخت می شوند و به شکل نقدی توسط سفارت دریافت می شود و امکان استفاده از کارت بانکی برای متقاضیان وجود ندارد. در حال حاضر هزینه دریافت ویزای  لتونی به نرخ روز محاسبه می شود.

بهترین زمان دریافت ویزای نمایشگاهی لتونی

دریافت اطلاعات لازم در مورد زمان برگزاری این نمایشگاه ها کار مهمی است که باید قبل از هرکاری چک کنید. از این رو باید بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزای لتونی اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد. از دیگر موارد مهم، عدم واگذار نمودن کار به زمان های نزدیک به برگزاری نمایشگاه می باشد که ممکن است افراد با کمبود وقت روبرو شده و موفق به دریافت ویزای نمایشگاهی نشوند.

مدت زمان اعتبار روادید نمایشگاهی لتونی

به طور معمول ویزایی که به عنوان ویزای نمایشگاهی کشور لتونی برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزا لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزای نمایشگاهی لتونی اقدام نمایید.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی سوئیس

سفارت کشور لتونی در ایران

متاسفانه در حال حاضر کشور لتونی در ایران سفارت ندارد و نزدیک ترین سفارت ها به ایران در آنکارا ترکیه و دبی امارات قرار دارند. بنابراین برای انجام امور حضوری باید به یکی از این کشورها سفر کنید تا بتوانید کار خود را انجام دهید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *