کشور لتونی در مجاورت دریای بالتیک قرار گرفته است. از همسایه های کشور لتونی می توان به کشور لیتونی اشاره کرد. پایتخت این کشور دوست داشتنی شهر معروف  و تاریخی ریگا می باشد. که آثار زیبای این شهر دوست داشتنی در میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است. این شهر از زیباترین شهر های و پایتخت های اروپایی می باشد. که سالانه هزاران گردشگر را به سوی خود جذب می کند. این شهر در سال 2014  پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده بود و به همین دلیل است که از اهمیت و موقعیت بسیار ویژه ای برخوردار است. به همین دلیل ویزای تجاری لتونی از مهم ترین ویزاهای این کشور می باشد که در حال حاضر متقاضیان بسیاری از سراسر جهان دارد.

تجارت و اقتصاد کشور لتونی

زبان این کشور کوچک فرانسوی می باشد که البته مردمانش به لهجه های متفاوت و زبان های گوناگون نیز صحبت می کنند. این کشور دارای بنادر بسیار مهمی می باشد. که از لحاظ اقتصادی و تجاری برای کشور لتونی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. در این بنادر کشتی های زیادی لنگر انداخته و به داد و ستد با این کشور می پردازند. موقعیت بسیار حساس دریای بالتیک بر کشور لتونی نیز اثر زیادی داشته است.

این کشور در زمان جنگ جهانی دوم دچار خسارت و نابودی های بسیار زیادی شده بود که بعد از این جنگ توانست به سرعت پیشرفت کند با این حال آثار این جنگ را هنوز با خود دارد. آب و هوای کشور لتونی به دلیل مجاورت آن در دریای بالتیک بسیار معتدل و مناسب برای مسافرت گردشگران و تجاران و بازرگانان می باشد. بهترین زمان برای سفر به این کشور فصل های گرم مانند فصل بهار و تابستان می باشد. که آب و هوای کشور لتونی بسیار مناسب و دل نشین است.

ویزای تجاری لتونی

هزینه زندگی در کشور لتونی بسیار مناسب می باشد. شما می توانید به راحتی در این کشور شغل مناسب با استعداد و توان خود را پیدا کنید و با حقوق آن نیز زندگی بسیارراحتی را داشته باشید. در این کشور محصولات دریایی بسیار ارزان می باشد. و خوراک و مواد غذایی بسیار ارزان می باشد. بسیاری از غذاهای این کشور با ذائقه مردم کشور ما متفاوت می باشد. ولی شما می توانید غذاهای بسیار خوشمزه و مناسب و حلالی را در این کشور پیدا کنید. بیشتر بازرگانان و تاجرانی که به این کشور سفر می کنند به مدت طولانی در این کشور اقامت می کنند به همین دلیل بهتر است رستوران های ایرانی و یا ترک که غذاهای آن ها مناسب با ذائقه ایرانیان باشد تاسیس شوند.

شما می توانید با حقوق خود زندگی راحتی با سطح امکانات بالا در این کشور داشته باشید و در ضمن پس انداز بسیار خوبی را نیز برای خودتان داشته باشید. ویزای تجاری لتونی برای تمام تاجرانی که قصد تجارت با کشور لتونی را دارند ضروری می باشد. چرا که بدون داشتن این ویزای تجاری لتونی اجازه سفر به این کشور را ندارند. این کشور از لحاظ تجارت در موقعیت بسیار خوبی واقع شده است و در مزر بین دو قاره بزرگ جهان است.

مراحل اخذ ویزای تجاری لتونی

معمولا مراحل دریافت ویزاهای لتونی روند یکسانی دارد. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری لتونی، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت لتونی کنید. در مرحله بعد فرد باید مدارک مورد نیاز سفارت لتونی را کامل آماده کنید. اما این نکته حائز اهمیت می باشد که افراد باید توجه داشته باشند که سفارت خانه کشور لتونی در ایران وجود ندارد و افراد مجبور هستند

برای گرفتن ویزای تجاری لتونی به کشورهای همسایه که این سفارت در آنجا مستقر است بروند و از آنجا اقدام به ارائه مدارک ویزای خود شوند و همچنین توجه داشته باشید که در وقت معین شده در سفارت خانه حضور داشته باشند و به سوالات مربوط که توسط مامور سفارت خانه پرسیده می شود پاسخ های بسیار صریح و روشنی را دهید . از پاسخ های ابهام و گیج کننده حتما دروی کنید و مامور مربوطه را باید از نیت سفر خود قانع کنید. پس از آن هزینه ویزای لتونی را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید تجاری لتونی

همانطور که می دانید ویزای تجاری لتونی برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری لتونی

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری لتونی الزامی می باشد. دریافت دعوتنامه تجاری از سمت یکی از شرکت ها و یا مراکز تجاری کشور لیتوانی امکان پذیر می باشد. این نوع دعوتنامه به منزله شروع کار شما برای دریافت ویزای تجاری لیتوانی خواهد بود پس با ما همراه باشید تا ویزای تجاری خود را دریافت نمایید.

هزینه دریافت ویزای تجاری لتونی

برای دریافت ویزای تجاری لتونی مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. شما برای مصاحبه و ارائه مدارک مورد نیاز مجبور خواهید شد که به کشور همسایه سفر کنید که این هزینه نیز بر هزینه اخذ ویزای تجاری لتونی اضافه خواهد شد که البته برای بازرگانان این مبلغ بسیار ناچیز می باشد . چرا که در این سفر سود بسیار بیشتر را کسب خواهند کرد و چند ین برابر هزینه را خرج کردند را به دست خواهند آورد. بنابراین زیاد بودن هزینه اخذ ویزای لتونی برای تاجران و بازرگانان مشکلی را به وجود نخواهد آورد. در حال حاضر هزینه اخذ ویزای تجاری لتونی برای خردسالان و کودکان کمتر از ده سال تقریبا نصف هزینه اخذ ویزا برای بزرگسالان می باشد.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری لتونی

اخذ ویزای تجاری لتونی به صورت معمول از ۲۰ روز تا یک ماه کاری به طول می انجامد. به شما پیشنهاد می کنیم که خیلی زودتر اقدام نمایید تا مشکلاتی در این زمینه نداشته باشید. ویزای تجاری لتونی در بین ویزاها از مدت زمان اعتبار بسیاری برخوردار است و این امر به نفع بازرگانان می باشد تا با خیال راحت بتوانند در کشوری که سفر کرده اند به تجارت بپردازند. افراد متقاضی، ویزای تجاری را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. ویزای بلند مدت لتونی معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به کشور لتونی سفرکرده‌ باشند.

سفارت کشور لتونی در ایران

سفارت خانه کشور لتونی در ایران فعالیت ندارد و افراد مجبور هستند برای گرفتن ویزای تجاری لتونی به کشورهای همسایه که این سفارت در آنجا مستقر است مراجعه کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *