ایتالیا در جنوب اروپا واقع شده است. کشور ایتالیا با اتریش، فرانسه، واتیکان، سان مارینو، اسلوونی و سوئیس همسایه می باشد. در این کشور حدود 60 میلیون نفر زندگی می کند، به همین دلیل یکی از پرجمعیت ترین کشورهای اروپا شناخته می شود. پایتخت و بزرگترین شهر آن رم است.برای سفر نیاز به ویزای توریستی ایتالیا دارید.

شهرهای اصلی ایتالیا فلورانس، میلان، ناپل و ونیز هستند. آب و هوای ایتالیا بسیار متنوع می باشد. در مناطق شمالی و مرکزی آب و هوا مرطوب و نیمه گرمسیری می باشد و در جنوب کشور اقلیمی خشک و در دیگر نواحی آن، اقلیمی گرم جاری می باشد. برج کج پیزا یکی از مشهورترین بناهای تاریخی و جاذبه‌ های گردشگری در دنیا است و بازدید از آن، به یکی از به یاد ماندنی ‌ترین خاطرات هر فرد تبدیل می ‌شود. یکی از شهرت های بالای این کشور توریستی غذاهایش می باشد. همواره غذاهای ایتالیایی در بین مردم دنیا از شهرت بالایی برخوردار است.

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای کشور ایتالیا مانند دیگر کشورهای حوزه شینگن به انواع مختلفی دسته بندی می شود و ویزای توریستی یکی از آناه می باشد. ویزای توریستی ایتالیا مخصوص سفرهای تفریحی کوتاه مدت یا دیدار با اعضای خانواده و بستگان است. اگر قصد دارید برای هدف دیگری مانند تحصیل یا کار وارد این کشور شوید بهتر است این ویزا را انتخاب نکنید چرا که نوع مناسبی نخواهد بود. بعد از اینکه ویزای توریستی شما صادر شد برچسب ویزا را در گذرنامه شما درج می گردد که حاوی اطلاعاتی از قبیل تاریخ صدور و مدت اعتبار می باشد. شما با داشتن این ویزا به راحتی می توانید به کشور ایتالیا سفر کنید.

ویزای توریستی ایتالیا

مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا

اولین مرحله برای درخواست ویزای ایتالیا، پر کردن فرم درخواست ویزا می باشد. فرم اخذ ویزای ایتالیا را می‌توانید از سایت سفارت کشور ایتالیا در تهران دانلود کنید یا به صورت حضوری از بخش ویزای یک آژانس مسافرتی معتبر دریافت کنید. شما بعد از آن می بایست وقت سفارت کشور ایتالیا را دریافت نمایید و برای مراحل بعدی آماده شوید.

زمانی که با درخواست شما موافقت شد به شما وقت سفارت ایتالیا داده می شود و شما در زمان مشخص شده باید با در دست داشتن مدارک لازم به سفارت ایتالیا در ایران مراجعه کنید و مراحل اخذ ویزای توریستی ایتالیا را طی نمایید. در تاریخی که به عنوان وقت ملاقات و تحویل مدارک برای شما مشخص شده، باید در محل سفارت ایتالیا برای تحویل مدارک و انجام مصاحبه برای ویزای ایتالیا حاضر باشید. تمام مدارک را باید به صورت کاغذی همراه داشته باشید. با انجام این کارها بیش از نیمی از کارهای لازم جهت اخذ ویزا را انجام داده اید.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای توریستی ایتالیا

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا بایستی یک سری مدارک را تا روز وقت سفارت ایتالیا تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

دعوتنامه توریستی ایتالیا

دعوتنامه توریستی ایتالیا

در صورتی که برای ویزای توریستی ایتالیا، دعوتنامه معتبر ارائه کنید، شانس بیشتری برای اخذ ویزای این کشور خواهید داشت. این نوع دعوتنامه از طرف یکی از دوستان، وابستگان و آشنایان تان که در این کشور زندگی می کند، ارسال می شود. قطعا دعوتنامه تضمینی برای اخذ ویزای ایتالیا نیست، اما یک مدرک بسیار مهم برای اخذ ویزای توریستی ایتالیا می باشد. مواردی که باید در دعوتنامه درج شوند، شامل اطلاعات هویتی دعوت کننده و دعوت شده، دلایل و انگیزه های سفر به کشور ایتالیا ، مدت اقامت و … باشند.

در صورت لزوم فرد دعوت کننده باید در دعوتنامه درج کند که می تواند مخارج شما در سفر به ایتالیا را تامین کند و محل اقامت مناسبی برای شما فراهم آورد. توجه داشته باشید که دعوتنامه ارسالی باید در یکی از دفاتر شهرداری و یا پلیس به تائید رسیده باشد. اما اگر شما دعوتنامه از جانب اقوام یا دوستان خود ندارید باید تمکن مالی و گردش حساب خوبی داشته باشید و همچنین حتما باید محل اقامت ‌تان مانند هتل، مسافر‌خانه و … را مشخص کنید.

هزینه اخذ ویزای توریستی ایتالیا

جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت خواهد شد. بخشی از هزینه های ویزای توریستی ایتالیا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید. توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای توریستی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای توریستی شما، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.

سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت خانه ایتالیا از شما دریافت می کنند. هم اکنون هزینه های مربوط به ویزای توریستی ایتالیا برحسب یورو پرداخت می شوند. هزینه دریافت ویزای توریستی چیزی حدود 81  یورو برای افراد بزرگسالان است و حدوداً 35 الی 40 یورو برای کودکان می باشد.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی ایتالیا

بهترین زمان برای درخواست ویزای توریستی ایتالیا یک الی یک ماه و نیم قبل از زمان سفرتان اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی مراحل اخذ ویزای توریستی شما طی شود. با توجه به اینکه زمان بررسی مدارک از طریق سفارت حدودا دو هفته الی 20 روز کاری زمان می برد، بنابراین اگر مشکلی نبوده و مدارک کامل و دقیق باشد با صدور ویزای توریستی ایتالیا موافقت می شود، در غیر این صورت ویزای شما ریجکت می شود و باید زمان کافی برای رفع مشکل مدارکتان را داشته باشید.

بهترین زمان دریافت روادید توریستی ایتالیا

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی ایتالیا

به طور معمول ویزایی که به عنوان روادید توریستی کشور ایتالیا صادر می شود جهت سفر و بازدید از ایتالیا می باشد. ویزای توریستی ایتالیا چون از نوع ویزای کوتاه مدت محسوب می شود به طور معمول حدود 90 روز اعتبار دارد و تا قبل از پایان یافتن اعتبار ویزای باید کشور ایتالیا را ترک کنند و به کشور خود بازگردند. درصورتیکه قصد تمدید ویزای خود را دارید باید به اداره مهاجرت مراجعه کرده و درخواست دهید و منتظز باشید که آیا با درخواست شما موافقت می شود یا خیر.

سفارت کشور ایتالیا در ایران

کشور ایتالیا در تهران دارای سفارت خانه فعال می باشد. سفارت کشور ایتالیا در شهر تهران در یکی از بناهای تاریخی مربوط به دوره قاجار واقع است و بسیار باشکوه و زیبا خود نمایی می کند. این سفارت جهت امور اخذ ویزا و مصاحبه آماده خدمت رسانی می باشد. در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 14 عصر به امور مراجعه کنندگان رسیدگی می کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *