ایتالیا کشوری است که در جنوب اروپا قرار گرفته است. این کشور علاوه بر زیبایی از فرهنگ غنی و باقدمتی هم برخوردار می باشد. مردم این کشور به غذا و خورد و خوراکشان اهمیت می دهند به همین دلیل غذاهای ایتالیا در سراسر جهان شهرت دارد و از طعم دل پذیری برخوردار هستند. برای سفر نیاز به ویزای نمایشگاهی ایتالیا دارید. مردم کشور ایتالیا به زبان های مختلفی صحبت می کنند و این اتفاق نتیجه مهاجرت قوم های مختلفی در زمان های باستان به این کشور می باشد. با این حال زبان رسمی این کشور، زبان ایتالیایی است و مردم این کشور خیلی کم به زبان انگلیسی تسلط دارند. آب و هوای ایتالیا معتدل فصلی می باشد و آب‌ و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط هوایی کوهستان‌ های داخلی تفاوت بسیار زیادی دارد.

ویزای نمایشگاهی ایتالیا

هرساله نمایشگاه های بین‌المللی بسیاری با میلیون ها بازدیدکننده در کشور ایتالیا برگزار می شود از این رو هر ساله افراد زیادی با دریافت ویزای نمایشگاهی به کشور ایتالیا سفر می کنند. برای بازدید از نمایشگاه هایی که در کشور ایتالیا برگزار می شود باید ویزا نمایشگاهی آن کشور را دریافت کنید. ویزای نمایشگاهی ایتالیا، شامل افرادی می ‌شود که با هدف بازدید از نمایشگاه های برپا در این کشور، قصد اقامت چند روزه را دارند.

افرادی که جهت اخذ روادید نمایشگاهی ایتالیا به سفارت این کشور مراجعه می کنند دلایل متفاوتی برای اخذ ویزا دارند. تعدادی از این اشخاص شرکت کنندگانی هستند که جهت بستن قراردادها در زمینه کاری خود از این طریق اقدام به اخذ ویزا می کنند. بعضی افراد نیز به عنوان تولید کننده برای دریافت ویزا اقدام می کنند. تا به این وسیله خدمات و کالاهایی که برای عرضه دارند، در نمایشگاه ها اقدام به عرضه آن ها کنند. از مزیت های شرکت در اینگونه نمایشگاه ها، جذب بازار بیشتر و همچنین شناخته شدن و مطرح شدن در میان خریداران و تولید کنندگان می باشد. بنابراین با توجه به اینکه هر ساله تعداد زیادی نمایشگاه در ایتالیا برگزار می شود، فعالان اقتصادی زیادی از ایران برای شرکت در این نمایشگاه ها و بازدید از آن ها اقدام می کنند.

ویزای نمایشگاهی ایتالیا

مراحل اخذ ویزای نمایشگاهی ایتالیا

در ابتدا باید با مراحل اخذ ویزا آشنا شوید تا در روند اخذ ویزا دچار مشکل نشوید. قبل از هرکاری به یک آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کنید و از آنها درخواست پر کردن فرم دریافت ویزا را داشته باشید، بعد از این مرحله کارمندان مجرب آژانس برای شما وقت سفارت ایتالیا دریافت می کنند تا شما برای انجام مصاحبه و ارائه مدارک تان به سفارت مراجعه کنید. در روز مصاحبه شما باید دقیقا در زمان مشخص شده حاضر شوید چرا که تاخیر باعث می شود مصاحبه شما کنسل شود و مجبور به تعیین وقت سفارت مجدد خواهید شد و حتی ممکن است امکان تمدید زمان به هیچ وجه وجود نداشته باشد.

دعوتنامه نمایشگاهی ایتالیا

دعوتنامه نمایشگاهی ایتالیا یکی از الزامات مدارک اخذ ویزای نمایشگاهی ایتالیا می باشد اما داشتن دعوتنامه ملاک بر این نیست که شما قطعا ویزای شما صار می گردد بلکه این دعوتنامه مدرکی موثر در روند دریافت ویزای ایتالیا خواهد بود و باعث می شود که روند کاری دریافت ویزای سرعت پیدا کند. درعوتنامه نمایشگاهی از سوی مدیران نمایشگاه صادر می شود و نیازمند به اطلاعات شخصی کامل از شما هستند و مشخصات شما و شخص دعوت کننده در این نوع دعوتنامه ذکر می شود. این دعوت نامه صرفا برای حضور شما در نمایشگاه هایی است که  در ایتالیا برگزار می شود خواهد بود و حتما باید از طرف شرکت معتبر برگزار کننده نمایشگاه باشد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی ایتالیا

همان طور که اشاره نمودیم برای اخذ زوادید نمایشگاهی ایتالیا بایستی یک سری مدارک را تهیه نمایید. از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مدارک مورد نیار جهت دریافت ویزای نمایشگاهی ایتالیا

هزینه اخذ ویزای نمایشگاهی ایتالیا

برای دریافت ویزا با توجه به مراحل کاری آن هزینه ای از شما دریافت می کنند. توجه داشته باشید که حتما قبل از ارائه درخواست ویزای نمایشگاهی ایتالیا از هزینه اخذ ویزا اطلاع پیدا کنید. بخشی از هزینه های ویزای نمایشگاهی ایتالیا مربوط به زمان مصاحبه در سفارت می باشد که به صورت آنلاین می توانید پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که تا زمانی که هزینه مربوطه را پرداخت نکنید هیچ اقدامی برای صدور ویزای نمایشگاهی از طرف سفارت خانه برای شما انجام نخواهد شد و به همین دلیل حتی در صورت صادر نشدن و مخالفت با ویزای نمایشگاهی ایتالیا، باید این هزینه به طور کامل پرداخت شود.  سایر هزینه ها به صورت نقدی و از طریق مامورین خود سفارت ایتالیا از شما دریافت می کنند. هزینه های روادید نمایشگاهی ایتالیا در سفارت این کشور در قالب یورو و به شکل نقدی دریافت می گردد و برای پرداخت هزینه ها نمی توانید از کارت استفاده کنید.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی ایتالیا

معمولا بین یک ماه تا سه ماه قبل از زمان برپایی نمایشگاه باید برای دریافت ویزا اقدام نمایید تا بدون هیچ مشکلی روند اخذ ویزای شما طی شود و شما بتوانید در زمان معین شده در نمایشگاه شرکت کنید. دلیل انتخاب این زمان، تقاضای زیاد افراد برای اخذ ویزای نمایشگاهی ایتالیا است. با توجه به اینکه در زمان های نزدیک به تاریخ برگزاری نمایشگاه درخواست اخذ ویزا بیشتر می شود سعی کنید چند ماه قبل از برگزاری نمایشگاه اقدام کنید. دقت کنید که مدت زمان بین دریافت ویزا و برگزاری نمایشگاه مورد نظر نباید بیشتر از 9 ماه طول بکشد.

بهترین زمان دریافت روادید نمایشگاهی ایتالیا

مدت زمان اعتبار ویزای نمایشگاهی ایتالیا

به طور معمول ویزایی که به عنوان روادید نمایشگاهی کشور ایتالیا برای بازدید از نمایشگاه های بین المللی این کشور صادر می گردد، و البته حدودا ۱۴ روز اعتبار دارد، در ضمن مدت زمانی هم که برای دریافت ویزای نمایشگاهی ایتالیا لازم است در صورتی که مدارک شما بدون نقص باشد در حدود ۱۰ روز خواهد بود برای این که به موقع در نمایشگاهی حضور پیدا کنید بهتر است که زودترین زمان ممکن را برای دریافت ویزا اقدام نمایید.

سفارت کشور ایتالیا در ایران

سفارت کشور ایتالیا در شهر تهران یکشنبه‌ ها از ساعت 8 الی 13 و همچنین دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 الی 14 آماده خدمات ‌رسانی به مراجعین است. لازم به ذکر است این اداره روزهای جمعه و شنبه تعطیل می باشد.

آدرس سفارت ایتالیا : تهران، خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا یا بلوار آفریقای سابق، بن بست فرزان شرقی، پلاک ۱۵

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *