ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا می باشد و با کشورهای اتریش، فرانسه، واتیکان، سان مارینو، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. به دلیل وجود فرصت‌های خوب تجاری و اقتصادی این کشور بازرگانان و تجار زیادی مشتاق به برقراری روابط تجاری با این کشور هستند. از جمله صنایع مهمی که در این کشور دارای پیشرفت چشمگیر و قابل توجهی بوده‌ اند می ‌توان به صنایع خودرو سازی، ساخت هواپیما، لباس و پوشاک، وسایل نقلیه، مواد شیمیایی، غلات و میوه و سلاح ‌های جنگی اشاره کرد. با این مقاله همراه باشید تا از شرایط و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری ایتالیا آگاه شوید.

تجارت و اقتصاد کشور ایتالیا

برخی از عوامل دیگر نیز علاوه بر اقتصاد قوی این کشور وجود دارند که سبب تمرکز تجار بر روی این کشور شده است که می ‌توان به ارتباط سریع و آسان این کشور با تمامی قاره‌ ها، نزدیکی به کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا و همچنین سطح عالی روابط بین الملل اشاره کرد. شرایط زندگی در ایتالیا مانند گذشته خیلی هم راحت نیست و در واقع این کشور دارای پایین ترین رشد اقتصادی در اتحادیه اروپا است. در صورتی که برای یک قرار کاری یا عقد قرارداد به ایتالیا سفر می‌کنید، حتما باید ویزای تجاری ایتالیا دریافت کنید. پس اگر بدنبال توسعه کسب و کار خود و همکاری با یک شرکت ایتالیایی هستید.

ویزای تجاری ایتالیا

ایتالیا این کشور بسیار زیبا با پیشینه تاریخی بسیار کهن در قاره اروپا قرار دارد. پایتخت این کشور بسیار زیبا شهر رم می ‌باشد. کشور ایتالیا از جمله کشورهای اروپایی می ‌باشد که شرایط اقتصادی بسیار مناسبی داشته و از لحاظ تجاری و اقتصادی جزء کشورهای توسعه یافته محسوب می ‌شود. ایتالیا کشوری است که زمینه فعالیت‌ های تجاری را برای سرمایه گذاران هموار کرده و افراد بسیاری مایل به برقراری روابط تجاری با این کشور هستند.

کشور ایتالیا به دلیل داشتن میزان بسیار بالای تولیدات ناخالص داخلی یکی از قدرت‌ های برتر جهان می‌ باشد. برای اینکه بتوان روابط تجاری با کشور ایتالیا داشت شما باید روادید تجاری ایتالیا را دریافت کنید. ویزای تجاری ایتالیا برای انجام تمامی اموری که با کسب و کار و تجارت مرتبط می ‌باشند الزامی است. مثلاً شما برای شرکت در یک کنفرانس تجاری نیز باید روادید تجاری ایتالیا را داشته باشید.

مراحل اخذ ویزای تجاری ایتالیا

معمولا مراحل دریافت ویزاهای ایتالیا روند مشابهی دارد. اما در جزئیات انواع آنها تفاوت هایی وجود دارد. برای دریافت ویزای تجاری ایتالیا، لازم است ابتدا فرم درخواست ویزای تجاری را از سایت سفارت دانلود کرده و به طور کامل و دقیق پر کرده و بعد از آن از طریق آژانس مسافرتی اقدام به تعیین وقت سفارت ایتالیا کنید. بعد از مشخص شدن تاریخ وقت سفارت باید در همان روز تعیین شده با تمامی مدارک خود به سفارت ایتالیا در تهران مراجعه کنید.

در این مرحله باید مدارک مورد نیاز سفارت ایتالیا را کامل آماده کنید تا اموری مانند اثر انگشت انجام شود، کلیه متقاضیان اخذ روادید، به استثنای کودکان زیر ۱۲ سال می بایست اثر انگشت ارائه دهند. پس از آن هزینه ویزای ایتالیا را پرداخت کرده و بعد از انجام مصاحبه منتظر قبولی یا رد شدن ویزا باشد. درخواست هایی که بصورت ناقص ارائه گردند یا حاوی مدارک غیر شفاف یا متناقض باشند با رد روادید مواجه می گردند. عواملی مانند عدم اطمینان به قصد شما در ترک خاک کشور ایتالیا، قبل از خاتمه اعتبار روادید . یا اطلاعات موثقی در توجیه قصد شما از مسافرت و شرایط اقامت در ایتالیا ارائه نشده باشد می توانند دلیلی برای ریجکت شدن ویزای تجاری شما شوند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تجاری ایتالیا

همانطور که می دانید ویزای تجاری ایتالیا برای تاجران و صاحبان کسب و کار صادر می شود. برای اخذ این ویزا به حداقل مدارک زیر احتیاج می باشد که در این بخش به آنها اشاره می کنیم:

تاثیر دعوتنامه برای اخذ ویزای تجاری ایتالیا

داشتن دعوتنامه تجاری در دریافت ویزای تجاری ایتالیا الزامی می باشد. در صورتیکه برای شما دعوتنامه تجاری ارسال شده باشد روند اخذ ویزای ایتالیا سرعت می گیرد تا نتیجه زودتر اعلام شود. لازم به ذکر است که ارائه دعوتنامه به منظور قطعی بودن دریافت ویزای تجاری ایتالیا نمی باشد. تمامی اطلاعات مندرج در دعوتنامه تجاری از جمله دلیل سفر شما، مدت زمان سفر، مشخصات دقیق شرکت دعوت کننده و مشخصات فردی شخص متقاضی صحیح و صادقانه باشد. اگر دعوتنامه شما از سوی شخص و یا شرکتی در کشور ایتالیا می‌باشد باید طرف مربوطه مسئله هزینه‌های زمان اقامت شما در این کشور و محل اقامتتان را مشخص کرده و در صورتی که هزینه‌ های شما بر عهده آنها می‌ باشد فیش حقوقی سه ماهه خود را باید ارائه دهند.

هزینه دریافت روادید تجاری ایتالیا

برای دریافت ویزای تجاری ایتالیا مانند دیگر ویزاهای این کشور شما باید مبالغی را پرداخت کنید. در حال حاضر هزینه اخذ در سفارت ایتالیا در روز ارائه مدارک به صورت نقدی و یورو از شما دریافت می ‌شود که چیزی حدود 60 یورو می‌ باشد. خوب است که بدانید این مبلغ تنها برای تشکیل پرونده و دریافت مدارک شما می ‌باشد و اگر ویزای تجاری ایتالیا شما تأیید نشد و یا شما از سفر خود منصرف شدید این مبلغ بازگردانده نخواهد شد. البته همسر، فرزندان، والدین، پدربزرگ، مادربزرگ و نوادگان شهروندان اتحادیه اروپا یا همسرانشان هزینه ای پرداخت نمی نمایند.

مدت اعتبار و تمدید ویزای تجاری ایتالیا

اخذ روادید تجاری ایتالیا به صورت معمول از ۲۰ روز تا یک ماه کاری به طول می انجامد. افراد متقاضی، ویزای بیزینسی را به صورت مدت ‌دار دریافت می کنند و می ‌توانند آن را طی دفعات مختلفی تمدید کنند. ویزای تجاری نوعی ویزای بلند مدت به شمار می رود که بیش از ۶ ماه معتبر خواهد بود درواقع تاجران می توانند در مدت کوتاهی یعنی حداکثر ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه و در کشور ایتالیا بمانند. روادید بلند مدت ایتالیا معمولا به افرادی تعلق می ‌گیرد که پیش از این یک یا چند ویزای سینگل اروپا در پاسپورت خود ثبت کرده باشند و به این کشور سفرکرده‌ باشند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *