ویزای ایران برای اتباع ویتنامی

متقاضیان برای سفر به کشورهای بیگانه باید ویزای آن کشور را دریافت کنند مقامات دولتی کشور بیگانه با صدور ویزا به شخص متقاضی اجازه می دهند برای مدت مشخصی در کشورشان حضور داشته باشند، ویزای کشور ایران یکی از انواع ویزاست که اتباع سایر کشورها می توانند با دریافت آن به ایران سفر کنند اتباع کشور ویتنام نیز از این قاعه مستثنی نبوده و برای ورود به خاک ایران باید ویزای این کشور را دریافت کنند در ادامه ی مقاله به بررسی انواع ویزا و شرایط دریافت آن برای اتباع ویتنامی خواهیم پرداخت.

دریافت ویزای ایران برای اتباع ویتنامی با داشتن دعوتنامه

یکی از ساده ترین روش های دریافت ویزا داشتن دعوت نامه می باشد به طور کلی دعوت نامه باید از سوی خانواده، خویشاوندان و یا شرکت خاصی که قصد دارید در آن جا مشغول کار شوید به شما داده خواهد شد دعوت نامه در واقع ضمانت نامه ای است که از سوی شخص یا گروهی در کشور مورد نظر برای شخص متقاضی ارسال می شود تا در جهت صدور ویزای آن شخص تسهیلاتی صورت گیرد.

در حالت کلی دریافت دعوت نامه سبب تسریع در دریافت ویزا خواهد بود دعوت نامه ها در انواع مختلف تحصیلی و یا کاری برای شخص متقاضی صادر می شود لازم به ذکر است دریافت دعوت نامه به منزله ی ورود حتمی شخص متقاضی به کشور مقصد نخواهد بود و تنها مراحل دریافت ویزا را ساده تر خواهد کرد در هر حالت شخص متقاضی باید نسبت به دریافت ویزا اقدام کند.

انواع ویزای ایران برای اتباع ویتنامی

ویزای ایران به انواع مختلفی تقسیم می شود این دسته بندی با توجه به هدف شخص متقاضی از سفر به ایران متفاوت است، به طور کلی ویزای ایران به 7 دسته ی کلی تقسیم می شود:

 • ویزای تحصیلی
 • ویزای پزشکی
 • ویزای خانوادگی
 • ویزای تجاری
 • ویزای نمایشگاهی
 • ویزای توریستی
 • ویزای کاری

انواع ویزای ایران برای اتباع ویتنامی

دریافت هر کدام از انواع ویزای کشور ایران شرایط و قوانین خاص خود را دارد که با توجه به هدف شخص متقاضی متفاوت خواهد بود. از جمله پرطرفدارترین نوع ویزا می توان به ویزای توریستی ایران اشاره کرد سالانه متقاضیان زیادی از تبعه ی ویتنام برای اخذ ویزای توریستی ایران اقدام می کنند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع ویتنامی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایران برای اتباع ویتنامی عبارت است از:

 • ارائه ی اسکن از صفحه ی اول شناسنامه ی میزبان
 • ارائه ی اسکن رنگی از گذرنامه ی میهمان
 • اسکن عکس رنگی به ابعاد 4*6
 • ارائه ی فرم های تکمیل شده از مشخصات میهمان و میزبان (شخص متقاضی می تواند با مراجعه به سایت سفارت ایران یا مراجعه ی حضوری به سفارت این فرم ها را دریافت کند.)

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع ویتنامی

مراحل صدور ویزای ایران برای اتباع ویتنامی

صدور ویزای ایران برای اتباع کشورهای مختلف از جمله ویتنام مراحل اداری خاص خود را دارد و با توجه به شرایط شخص متقاضی صدور ویزا ممکن است تا یک ماه زمان ببرد.

مرحله ی اول جهت دریافت ویزای ایران دریافت فرم مشخصات میزبان و ارسال آن به سفارت می باشد، مرحله ی بعدی برای دریافت ویزا تکمیل فرم مشخصات میهمان و ارسال آن به سفارت می باشد، این فرم به صورت حضوری و اینترنتی قابل دریافت می باشد. بعد از تکمیل دو فرم مذکور شخص متقاضی باید منتظر دریافت کد تاییدیه ی ویزا باشد، دریافت این کد در حدود 4 تا 10 روز زمان می برد. شخص متقاضی می تواند این کد را در پرتال شخصی خود در سفارت یا ایمیل خود ببیند.  بعد از دریافت این کد شخص متقاضی باید بین 3 تا 10 روز کاری با همراه داشتن کد تاییدیه و گذرنامه به سفارت ایران مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت کند، مدت زمان لازم جهت الصاق ویزا بر روی پاسپورت در حدود 15 روز کاری می باشد البته این مدت زمان با توجه به شرایط سفارت می تواند بیشتر و یا کمتر باشد.

ذکر چند نکته در خصوص دریافت ویزای ایران برای اتباع  ویتنامی

در صورتی که زمان کافی برای اخذ ویزا ندارید می توانید محل دریافت ویزای ایران را یکی از فرودگاه های مقصد به عنوان مثال فرودگاه امام خمینی مشخص کنید. لازم به ذکر است اتباع کانادایی، آمریکایی و انگلیسی برایا اخذ ویزای توریستی ایران باید به صورت تورهای گردشگری اقدام کنند در حالت کلی صدور ویزای ایران برای اتباع کشورهای خارجی بستگی به روابط سیاسی و دیپلماتیک بین کشورها دارد، ویزای توریستی ایران اعتباری سه ماهه دارد و اتباع کشورها ی خارجی می توانند با دریافت این نوع ویزا به مدت سی روز در ایران اقامت داشته باشند البته در صورت داشتن شرایط لازم و موافقت وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران اعتبار ویزا تا 60 روز قابل افزایش خواهد بود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

Recent search terms:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.