به دلیل وجود روابط خوب فرهنگی، تجاری  و سیاسی بین دو کشور ایران و ازبکستان سالانه تعداد زیادی از افراد از کشور ازبکستان به ایران سفر می کنند البته متقاضیانی که قصد دارند به ایران سفر کنند باید ابتدا نسبت به اخذ ویزای ایران برای اتباع ازبکستانی اقدام کنند شمار زیادی از مسافران ازبکی در کشور ایران خویشاوندانی دارند که برای دیدار آن ها به این کشور سفر می کنند در ادامه ی مطلب به انواع ویزای ایران برای اتباع ازبکی و شرایط دریافت آن خواهیم پرداخت.

انواع ویزای ایران برای اتباع ازبکی

شخصی که تبعه ی کشور ازبکستان است برای سفر به ایران هدف و انگیزه ی خاصی دارد ممکن است این فرد برای اهدافی مثل گردشگری، زیارت، دیدار با اقوام و به قصد اشتغال به ایران سفر کند. کشور ازبکستان یکی از کشورهای آسیایی و نزدیک ایران است برای همین بسیاری از دانشجویان ازبکستانی به هدف اشتغال به کشور ایران سفر می کنند این اشخاص با توجه به هدفشان از سفر به ایران باید ویزای تحصیلی ایران و ویزای توریستی ایران را دریافت کنند.

دریافت ویزای ایران برای اتباع ازبکستانی

اتباع ازبکستانی برای دریافت ویزای ایران باید مراحل ذیل را طی کنند:

1.      تکمیل فرم درخواست ویزا

2.      دریافت نوبت سفارت

3.      پیکاپ ویزا و پاسپورت ایران

شخص متقاضی باید در ابتدا به کنسولگری ایران واقع در ازبکستان ایمیلی ارسال کرده و در آن اطلاعات خود شامل نام، آدرس، تلفن و هدف از سفر به ایران را به طور دقیق شرح دهد لازم به ذکر است که در این مرحله نیازی به ارسال مدارک نمی باشد سفارت بعد از بررسی درخواست شما در صورت تایید، زمانی را جهت مصاحبه مشخص می کند در این زمان شما باید به همراه تمامی مدارک خود در سفارت حاضر شوید. بعد از تحویل مدارک لازم برای دریافت ویزای ایران به کنسولگری و انجام مراحل انگشت نگاری ویزا برای شما صادر خواهد شد لازم است در پایان ویزای صادر شده را به پاسپورتتان پیکاپ کنید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ایران

مدارک لازم جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع ازبکستانی به شرح ذیل می باشد:

·        ارائه ی دعوت نامه که شامل اطلاعات میزبان می باشد.

·        ارائه ی دعوت نامه که شامل اطلاعات میهمان می باشد.

·        ارائه ی اصل و اسکن پاسپورت با اعتبار شش ماهه

·        ارائه ی یک قطعه عکس

·        ارائه ی اصل و اسکن مدارک شناسایی

·        ارائه ی گواهی یا نامه ای که نشان دهنده ی اثبات تمکن مالی شخص متقاضی برای زندگی در ایران می باشد.

·        در صورت نداشتن دعوت نامه باید گواهی که نشان دهنده ی داشتن محل اقامت در کشور ایران می باشد به سفارت ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع ویتنامی

 نحوه ترجمه ی ویزا ایران

یکی از نکات مهم در خصوص دریافت ویزای کشور ایران ترجمه ی تمامی مدارک به زبان انگلیسی یا فارسی می باشد شخص متقاضی باید قبل از درخواست ویزای خود تمامی مدارک را توسط دارالترجمه های رسمی و معتبر ترجمه کند در غیر این صورت مدارک  شما ناقص خواهد بود و با درخواست ویزای شما موافقت نخواهد شد توجه داشته باشید که ترجمه ی مدارک باید به درستی انجام شود.

شرایط تمدید ویزای ایران

تمدید ویزای ایران شرایط خاصی دارد در صورتی که شخصی ویزای توریستی با اعتبار یک ماهه را دریافت کرده باشد و بخواهد مدت زمان بیشتری را در ایران بماند باید قبل از اتمام مدت اعتبار ویزایش نسبت به تمدید آن اقدام کند دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به کشور ایران آمده اند ولی هنوز تحصیلاتشان تمام نشده است باید ویزای تحصیلی خود را تمدید کنند. در صورتی که شخصی برای درمان به کشور ایران سفر کرده باشد ولی مراحل درمانی او هنوز تمام نشده باشد و بخواهد مدت زمان بیشتری در کشور ایران بماند می تواند نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند شخص متقاضی می تواند برای تمدید ویزای خود با ارائه ی مدارک مربوط به پلیس اتباع خارجی نسبت به تمدید ویزا اقدام کند.

آدرس سفارت ایران در ازبکستان

سفارت کشور ایران در شهر تاشکند کشور ازبکستان واقع شده است شخص متقاضی ازبکی برای انجام مراحل صدور ویزا باید به سفارت کشور ایران در شهر تاشکند مرکز ازبکستان به آدرس ذیل مراجعه کند.

آدرس سفارت : تاشکند منطقه میرزاالغ بیک، خیابان پارکنت پلاک 20

تلفن سفارت : 2684768، 1506065 ، 2686457 ، 1506050 ، 2683877

تلفن کنسولگری سفارت : 1506065 ، 1506050

ایمیل سفارت : iranemb.tas@mfa.gov.ir

کد شهر : 0099871

وب سایت سفارت : tashkent.mfa.ir

انواع ویزای ایران برای اتباع هلندی

ذکر چند نکته درخصوص دریافت ویزای ایران

برخی از نکات مهمی که اتباع ازبکی برای اخذ ویزا کشور ایران و سفر به این کشور باید توجه داشته باشند به شرح ذیل می باشد:

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *