در این مقاله قصد داریم در مورد مراحل دریافت ویزای ایران برای اتباع کشور تایلند، شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای ایران صحبت کنیم در ادامه ی مطلب سعی می کنیم نکاتی را ذکر کنیم تا متقاضیان تبعه ی تایلند بتوانند به راحتی و با سرعت بیشتری ویزای ایران را دریافت کرده و به این کشور سفر کنند.

مراحل دریافت ویزای ایران برای اتباع تایلندی

در این قسمت مراحل اخذ ویزای ایران را توسط اتباع تایلندی توضیح خواهیم داد شخص متقاضی تبعه ی تایلند باید برای دریافت ویزای کشور ایران مراحل ذیل را طی کند.

 1. اولین مرحله برای دریافت ویزا تکمیل فرم های مربوط به مشخصات فرد دعوت کننده می باشد.
 2. تکمیل فرم های مشخصات شخص متقاضی
 3. در این مرحله لازم است شخص متقاضی تایید سایت دالاهو را دریافت کرده و هزینه ی دریافت ویزای ایران را به شماره حساب های تعیین شده واریز کند. لازم به ذکر است در صورتی که درخواست شخص رد شود هزینه ی واریزی به حساب وی بازگردانده نخواهد شد.
 4. بین 4 تا 10 روز کاری کد اخذ ویزا برای شما ارسال خواهد شد لازم به ذکر است در این مرحله باید تاییدیه ی وزارت امور خارجه ایران را نیز دریافت کنید.
 5. کد دریافتی باید به فرد متقاضی فرستاده شود تا شخص با مراجعه به نزدیک ترین سفارت مراحل الصاق ویزا را طی کند، این مرحله در حدود دو هفته زمان لازم دارد.
 6. امکان صدور ویزای ایران برای اتباع تایلندی در فرودگاه ها امکان پذیر می باشد و شخص متقاضی می تواند از این روش اقدام به دریافت ویزای کشور ایران کند این روش به افرادی که فرصت کافی برای اخذ ویزا را ندارند پیشنهاد می شود.

مراحل دریافت ویزای ایران برای اتباع تایلندی

مدارک لازم جهت صدور ویزای ایران برای اتباع تایلندی

مدارکی که شخص متقاضی برای دریافت ویزای ایران ملزم به ارائه ی آن می باشد عبارت است از:

 1. تکمیل فرم های مربوط به مشخصات شخص دعوت کننده و دعوت شونده
 2. ارائه ی اسکن رنگی از پاسپورت شخص متقاضی
 3. ارائه ی کپی از صفحه ی اول شناسنامه ی شخص میزبان
 4. ارائه ی اسکن از تمامی صفحات پاسپورت

ذکر نکاتی درباره ی اسکن پاسپورت

همانطور که پیش تر اشاره شد یکی از مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای ایران ارائه ی اسکن از صفحات پاسپورت شخص متقاضی می باشد لازم به ذکر است پاسپورت شخص باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و توسط میزبان به وزارت امور خارجه ایران ارائه شده باشد. علاوه بر این رنگی بودن اسکن و خوانایی قسمت های مختلف آن بسیار مهم است.

مدت اعتبار ویزای ایران برای اتباع تایلندی

ویزای ایران برای اتباع تایلندی اعتباری سه ماهه دارد و متقاضی با دریافت آن می تواند به مدت 30 روز در ایران اقامت داشته باشد، در صورتی که وزارت امور خارجه با درخواست شخص مبنی بر تمدید ویزا موافقت کند ویزای فرد متقاضی تا 60 روز تمدید خواهد شد. در ادامه ی مقاله به بررسی شرایط تمدید ویزا خواهیم پرداخت.

صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع تایلندی

در ادامه ی مقاله به توضیحاتی در خصوص دریافت ویزای توریستی ایران توسط اتباع تایلندی خواهیم پرداخت اگر می خواهید فردی از تبعه ی تایلند را به ایران دعوت کنید باید از ویزای توریستی ایران استفاده کنید شخص متقاضی با دریافت این ویزا می تواند در ایران تردد و اقامت داشته باشد.

انواع ویزای ایران برای اتباع تایلندی

ویزای کشور ایران برای اتباع تایلندی در انواع مختلفی به شرح ذیل صادر میشود:

 1. ویزای تجاری ایران
 2. ویزای مولتی ایران
 3. ویزای توریستی ایران
 4. ویزای اقوام ایران

صدور ویزای تجاری ایران برای اتباع تایلندی

ویزای تجاری برای افرادی که می خواهند با هدف تجارت به ایران وارد شوند صادر می شود شخص متقاضی با اخذ ویزای تجاری و یا شرکتی به کشور ایران وارد شوید باید مدارک خاصی ارائه دهید در ادامه به بررسی مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تجاری خواهیم پرداخت در صورت ارائه ی مدارک و نبودن نقصی در مدارکتان به درخواست شما در کوتاه ترین زمان پاسخ داده خواهد شد.

انواع ویزای ایران برای اتباع هلندی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تجاری ایران برای تایلندی ها

مدارک لازم برای اخذ ویزای تجاری ایران عبارت است از :

شرایط تمدید ویزای ایران برای اتباع تایلندی

شرایط تمدید ویزای ایران برای فرد تبعه ی تایلند خیلی دشوار است البته تمدید ویزای توریستی پیشنهاد نمی شود شخص متقاضی باید با مراجعه به پلیس اداره مهاجرت و ارائه ی مدارک لازم دال بر لزوم حضورش در کشور نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند لازم به ذکر است تمدید ویزا برای اهداف تجاری راحت تر است.

نحوه صدور ویزای ایران برای تایلندی ها به همراه دعوت نامه

یکی از اصلی ترین مراحل دریافت ویزا برای اتباع کشور تایلند، دریافت دعوت نامه می باشد این دعوت نامه باید از طریق وزارت امور خارجه ارسال شود و به باقی مدارک ضمیمه و به سفارت ایران تحویل داده شود.

نحوه صدور ویزای ایران برای اتباع تایلندی به همراه دعوت نامه

ذکر چند نکته در خصوص دریافت ویزای ایران برای تایلندی ها

در ادامه ی مقاله به ذکر نکاتی در خصوص اخذ ویزای ایران برای اتباع تایلندی خواهیم پرداخت :

 1. دقت داشته باشید از ارائه ی مدارک جعلی و نامعتبر به سفارت خودداری کنید.
 2. دعوت نامه ی توریستی اعتباری یک ماهه دارد و شخص بعد از دریافت آن باید به سرعت برای مراحل بعدی اخذ ویزا اقدام کند.
 3. دعوت نامه دلیلی برای موافقت با صدور ویزای ایران نخواهد بود شخص متقاضی باید منتظر تایید درخواست خود باشد.
 4. شخص متقاضی می تواند از طریق ویزای فرودگاهی اقدام کند فرودگاه بین المللی امام خمینی شرایط صدور ویزای فرودگاهی را دارد.
 5. شخص متقاضی باید تمامی مدارک را به صورت کامل تهیه کرده و به وزارت امور خارجه ارائه دهد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *