اتباع  کشور تاجیکستان برای ورود به ایران باید در ابتدا اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند از آن جا که فرهنگ کشور تاجیکستان به ایران نزدیک است هر ساله مسافران زیادی از این کشور به ایران سفر می کنند، این افراد باید ویزای ایران را دریافت کنند ویزای ایران برای اتباع تاجیکستانی مانند بقیه ی کشورها تابع قوانین خاصی است که رعایت این قوانین برای متقاضیان ویزای ایران الزامی است.

برای صدور ویزای ایران متقاضیان تاجیکستانی باید به سایت وزارت امور خارجه رفته و نسبت به دریافت وقت سفارت اقدام کنند بعد از آن شخص باید در زمان مشخص شده به همراه مدارک خود به سفارت مراجعه کنند و بعد از ارائه ی مدارک خود منتظر دریافت نتیجه و صدور ویزای خود باشد.

ویزای ایران برای اتباع تاجیکستانی

دریافت ویزای ایران برای تاجیکستانی ها

هر ساله متقاضیان زیادی از کشور تاجیکستان اقدام به دریافت ویزا و سفر به کشور ایران می کنند. اتباع تاجیکستانی با توجه به هدفی که از سفر خود به ایران دارند باید نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند. همانطور که پیش تر اشاره شد شخص متقاضی باید در ابتدا به سایت وزارت امور خارجه ایران مراجعه کرده و درخواست خود را  مبنی بر اخذ ویزا اعلام کند بعد از آن شخص تبعه ی تاجیکستانی موظف است در زمان مشخص شده با همراه داشتن مدارک خود به سفارت مراجعه کرده و بعد از ارائه ی مدارک و انجام مصاحبه منتظر بررسی و صدور ویزای خود باشد.

اعتبار ویزای ایران برای اتباع تاجیکستانی

ویزای ایران برای اتباع تاجیکستانی و افرادی که با ویزای ایران می خواهند به این کشور سفر کنند در حدود سه ماه اعتبار دارد شخص متقاضی در مدت سه ماه اجازه دارد سی روز در ایران اقامت داشته باشد، در صورتی که شخص متقاضی در مدت اعتبار سه ماهه ی ویزا به ایران سفر نکند دیگر اجازه ی سفر به ایران را نخواهد داشت و باید مراحل اخذ ویزا را از اول طی کند. برچسبی بر روی پاسپورت اتباع تاجیکی چسبانده می شود که مدت اعتبار و مدت مجاز اقامت شخص در ایران را مشخص می کند اگر شخص متقاضی بخواهد بیشتر از مدت زمان تعیین شده در ویزا در کشور ایران اقامت داشته باشد می تواند ویزای خود را تمدید کند.

صدور ویزای تحصیلی ایران برای تاجیکستانی ها

ویزای کشور ایران انواع مختلفی دارد یکی از مهم ترین انواع ویزا که اتباع زیادی از تاجیکستانی ها نسبت به اخذ آن اقدام می کنند ویزای تحصیلی ایران می باشد. این ویزا برای دانشجویان، دانش آموزان و طلابی که تصمیم دارند در کشور ایران به تحصیل بپردازند صادر می شود، هر ساله دانشگاه های ایران تعداد زیادی از متقاضیان تبعه ی خارجی را برای تحصیل در ایران می پذیرند، به طور کلی صدور ویزای تحصیلی ایران برای اتباع تاجیکستانی یکی از پرطرفدارترین انواع ویزاهاست.

صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع تاجیکستانی

ایران از لحاظ جاذبه های گردشگری و تفریحی در سطح خوبی قرار دارد برای همین هر ساله گردشگران زیادی ایران را برای مقاصد گردشگری خود انتخاب می کنند در این میان اتباع تاجیکستانی به دلیل نزدیک بودن فرهنگشان با ایرانی ها معمولا این کشور را برای گردش و تفریح انتخاب می کنند این افراد باید در ابتدا اقدام به دریافت ویزای توریستی ایران کرده و بعد به این کشور سفر کنند.

صدور ویزای تجاری ایران برای اتباع تاجیکستانی

هر ساله مسافران زیادی با اهداف تجاری در بین کشورهای مختلف سفر می کنند و قطعا کشور ایران هم جزء یکی از کشورهای تجاری به حساب می آید که افراد زیادی برای مقاصد تجاری به این کشور سفر می کنند. بخش زیادی از درخواست های ویزای تجاری ایران مربوط به تاجیکستانی ها است این افراد به هدف تجارت اقدام به دریافت ویزای تجاری ایران کرده و این کشور سفر می کنند.

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای تاجیکستانی ها

مردم کشورهای دیگر که قصد دارند به تاجیکستان سفر کنند می توانند ویزای فرودگاهی ایران را دریافت کنند این نوع ویزا در زمان ورود به کشور ایران صادر می شود برای این امر لازم است متقاضیان قبل از ورود به فرودگاه بین المللی با مراجعه به دفتر وزارت امور خارجه ایران در فرودگاه نسبت به درخواست ویزای ایران اقدام کنند، با توجه به نوع ویزای شخص اعتبار ویزا بین یک تا سی روز خواهد بود.

لازم به ذکر است بهتر است شخص متقاضی برای جلوگیری از هر گونه مشکل و یا دیپورت شدن از قبل در سایت وزارت امور خارجه ایران درخواست ویزا برای اتباع تاجیکستانی را ثبت کند و پرینت درخواستش را هنگام درخواست ویزای فرودگاه ارائه دهد، این عمل باعث می شود شما در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای ایران را دریافت کنید.

اتباع تاجیکستانی و فرودگاه هایی که امکان دریافت ویزای فرودگاهی در آن ها وجود دارد برای متقاضیان ویزای فرودگاهی صادر می کنند متقاضیان تبعه ی تاجیکستان می توانند ویزای خود را از فرودگاه های بین المللی تبریز، فرودگاه بین المللی مشهد، فرودگاه بین المللی بندرعباس و فرودگاه بین المللی امام خمینی دریافت کنند. شخص تبعه ی تاجیکی باید تمامی مراحل عنوان شده را برای اخذ ویزای ایران انجام دهد و بعد از دریافت ویزا به ایران سفر کند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *