ویزا یا روادید در واقع برگه ای است که شخص با داشتن آن می تواند به سایر کشورهای دنیا سفر کند در ادامه ی مقاله به بررسی دریافت ویزای ایران برای اتباع اسپانیایی و شرایط دریافت ویزا خواهیم پرداخت همانطور که می دانید ویزا مهری است که بر روی پاسپورت افراد زده می شود اتباع اسپانیایی با داشتن ویزای ایران اجازه دارند به مدت شش ماه در ایران اقامت داشته باشند.

دریافت ویزای ایران

کشور ایران برای ورود اتباع بیگانه به کشور، قوانینی را در پیش گرفته است کشور ایران برای راحتی توریست ها و گردشگران خارجی ویزای فرودگاهی صادر می کند البته متقاضیان هفت کشور دنیا از جمله مصر، سوریه، لبنان، گرجستان، آذربایجان و ترکیه می توانند بدون دریافت ویزا و با داشتن پاسپورت به مدت شش ماه در کشور ایران اقامت داشته باشند مدت زمان اقامت شخص در ایران می تواند با توجه به توافقات دیپلماتیک بین دو کشور متغیر باشد.

از آن جا که شهرهای کیش، چابهار و قشم جزء مناطق آزاد کشور ایران به حساب می آید اتباع خارجی از سایر کشورهای دیگر می توانند بدون دریافت ویزای ایران برای اتباع اسپانیایی به مدت دو هفته در این شهرها اقامت داشته باشند و در این شهرها به گشت و گذار مشغول شوند این افراد می توانند با مراجعه به نمایندگی های وزارت امور خارجه در مناطق آزاد و دریافت ویزای کشور ایران به سایر شهرهای کشور سفر کنند.

دریافت ویزای ایران

انواع ویزای کشور ایران

دریافت ویزای توریستی ایران

ویزای ایران برای اتباع اسپانیایی که می خواهند برای گردشگری و تماشای جاذبه های توریستی ایران به این کشور سفر کنند صادر می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایران

دریافت ویزای زیارتی ایران

این ویزا برای مسلمانان کشور اسپانیا که می خواهند به شهرهای زیارتی ایران سفر کنند صادر می شود.

دریافت ویزای سیاسی ایران

ویزای سیاسی ایران برای مقامات دولتی و سیاستمداران کشور اسپانیا صادر می شود که تصمیم دارند با هدف های سیاسی بین دو کشور به ایران وارد شوند.

فرودگاه هایی که ویزای فرودگاهی صادر می کنند

دریافت ویزای تجاری ایران

افرادی که تصمیم دارند با اهدافی مثل سرمایه گذاری و یا اشتغال به ایران سفر کنند باید ویزای حق کار و یا ویزای تجاری ایران دریافت کنند این ویزا همچنین برای افرادی که با داشتن دعوت نامه می خواهند در ایران به کار مشغول شوند صادر می شود مشاغلی مانند : مهمانداران، روزنامه نگاران و خبرنگاران، کارکنان قطار، خدمه ی کشتی های اسپانیا و…

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تجاری ایران

دریافت ویزای مولتی ایران

ویزای مولتی برای بازرگانان و تجاری که باید در یک دوره و زمان مشخص در کشور ایران حاضر شوند صادر می شود به طور کلی این ویزا برای افرادی که تصمیم دارند چندین بار در طول سال به ایران سفر کنند صادر می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مولتی ایران

  1. ارائه ی کپی از تمامی صفحات پاسپورت شخص متقاضی
  2. ارائه ی اسکن رنگی از صفحه ی اول پاسپورت
  3. ارائه ی اسکن از شناسنامه ی میزبان
  4. ارائه ی گذرنامه با اعتبار شش ماهه
  5. ارائه ی اصل سربرگ شرکت به همراه مهر و امضای مدیر عامل شرکت

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مولتی ایران

دریافت ویزای خویشاوندی ایران

ویزای اقوام برای آن دسته از متقاضیان که برای دیدار با خانواده ی خود در ایران می خواهند به این کشور سفر کنند صادر می شود لازم است خویشاوندان شخص متقاضی با مراجعه به وزارت امور خارجه درخواست اخذ ویزای اقوام را به مسئولین ارائه دهند.

دریافت ویزای تحصیلی ایران

ویزای تحصیلی برای دانشجویان اسپانیایی که با هدف تحصیل در دانشگاه های ایران به این کشور وارد می شوند صادر می شود لازم است دانشجویان با مراجعه به وزارت علوم، مراکز علمی و یا آموزش و پرورش با دریافت پذیرش تحصیلی اقدام به دریافت ویزای تحصیلی کشور ایران کنند.

دریافت ویزای درمانی ایران

اتباع کشور اسپانیا می توانند با دریافت ویزای درمانی کشور ایران برای درمان بیماری های مختلف به ایران سفر کرده و در مراکز درمانی معتبر ایران به معالجه بپردازند.

شرایط دریافت ویزای کشور ایران

برای دریافت ویزای کشور ایران دو روش به شرح ذیل وجود دارد:

  1. در روش اول شخص متقاضی با ورود به سایت وزارت امور خارجه می تواند مراحل دریافت ویزای ایران را طی کند.
  2. در روش دوم شخص متقاضی می تواند با مراجعه به یکی از آژانس های مسافرتی، آن ها را به عنوان واسطه برای انجام مراحل اخذ ویزا قرار دهد این روش نسبت به روش اول سریع تر می باشد.

آژانس های مسافرتی مدارک شما را به وزارت امور خارجه ارسال می کند و بعد از دریافت کد تاییدیه از اداره ی کنسولگری سفارت ایران ویزای کشور ایران برای شما صادر می شود لازم به ذکر است مدت زمان دریافت کد بین 7 تا 10 روز کاری زمان می برد. ویزای ایران با اعتبار سه ماهه صادر می شود با داشتن ویزای کشور ایران شخص می تواند یک بار به مدت سی روز در کشور ایران اقامت داشته باشد البته شخص متقاضی در مدت زمان حضورش در کشور ایران باید تمامی مقررات را رعایت کند در صورت اتمام مدت اعتبار ویزا، شخص متقاضی باید خاک ایران را ترک کند چرا که اقامت شخص در این کشور خلاف مقررات خواهد بود.

شرایط اخذ ویزای ایران (بلند مدت)

شرایط تمدید ویزای ایران

بهتر است برای تمدید ویزا خود یک ماه قبل از اتمام تاریخ اعتبار ویزایتان اقدام کنید ارائه ی مدارک لازم برای تمدید ویزا الزامی می باشد.

شرایط تمدید ویزای ایران

آدرس وزارت امور خارجه ایران

وزارت امور خارجه در تهران به نشانی میدان امام خمینی، خیابان امام خمینی واقع شده است.

ساعات کاری : 7:45 صبح الی 16:15 بعد از ظهر

تلفن : 61151

فکس : 66743149

کد پستی : 1136914811

روابط عمومی: 66739191

ایمیل : info@mfa.gov.ir

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *