ویزا در واقع مجوزی است که از سوی مقامات کشور مقصد  برای ورود اتباع خارجی به آن کشور صادر می شود شخص متقاضی برای اهداف مختلفی از قبیل گردش، تجارت و یا کار به کشور مقصد وارد می شود متقاضیانی که تصمیم دارند برای اهداف گوناگون به ایران سفر کنند باید در ابتدا نسبت به دریافت ویزای این کشور از طریق سفارت ایران در کشور مبدا اقدام کنند یکی از کشورهایی که سالانه متقاضیان زیادی برای سفر به ایران دارد کشور سنگاپور می باشد در ادامه ی مقاله به بررسی انواع ویزای ایران برای اتباع سنگاپوری و شرایط دریافت آن خواهیم پرداخت.

اخذ ویزای ایران برای اتباع سنگاپوری با دعوت نامه

یکی از ساده ترین روش ها برای اخذ ویزای ایران و سفر به این کشور دریافت دعوت نامه از سوی شرکت و یا فرد خاصی می باشد. به عبارت دیگر دعوت نامه، نامه ای است از سوی خانواده، خویشاوندان و یا شرکت خاصی که قصد دارید در آن جا به کار مشغول شوید، به طور کلی دعوت نامه را می توان به عنوان ضمانت نامه ای از سوی فرد یا گروهی در کشور مقصد در نظر گرفت قطعا وجود دعوت نامه مراحل اخذ ویزا را آسان تر خواهد کرد.

دعوت نامه را می توان به انواع مختلفی از جمله تحصیلی و کاری در نظر گرفت لازم به ذکر است تنها با داشتن دعوت نامه اجازه ی ورود به کشور مقصد را نخواهید داشت و باید برای دریافت ویزای آن کشور اقدام کنید.

انواع ویزا ایران برای اتباع سنگاپوری

ویزا را با توجه به هدف شخص متقاضی از سفر به کشور مقصد می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد به طور کلی ویزا به 7 دسته به شرح ذیل تقسیم می شود:

 1. ویزای نمایشگاهی ایران
 2. ویزای تحصیلی ایران
 3. ویزای کاری ایران
 4. ویزای خانوادگی ایران
 5. ویزای پزشکی ایران
 6. ویزای توریستی ایران
 7. ویزای ازدواج ایران

دریافت هر کدام از انواع ویزا شرایط و قوانین خاص خود را دارد. یکی از پرطرفدارترین انواع ویزای ایران برای اتباع خارجی ویزای توریستی می باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایران برای اتباع سنگاپور

مدارکی که شخص تبعه ی کشور سنگاپور برای اخذ هر کدام از انواع ویزا ملزم به ارائه ی آن است به شرح ذیل می باشد:

برای دریافت انواع ویزا علاوه بر مدارک عمومی نیاز به ارائه ی مدارک دیگری به سفارت می باشد.

مراحل صدور ویزا ایران برای اتباع سنگاپوری

دریافت ویزای هر کشوری نیاز به طی کردن مراحل اداری خاصی دارد فرآیند صدور ویزا با توجه به نوع ویزا و شرایط فرد متقاضی ممکن است تا یک ماه زمان لازم داشته باشد. اولین مرحله ی اخذ ویزای کشور ایران تکمیل و ارسال فرم مشخصات میزبان به سفارت است، شخص متقاضی می تواند فرم های مربوطه را از طریق سایت سفارت ایران در هر کشوری دانلود کند. مرحله ی بعدی تکمیل فرم مشخصات مهمان و ارسال آن به سفارت کشور ایران می باشد لازم به ذکر است فرم مربوطه را می توان به دو صورت حضوری و اینترنتی دریافت کرد.

بعد از تکمیل فرم های مربوطه و ارسال آن به سفارت کشور ایران شخص متقاضی باید منتظر دریافت کد تاییدیه ی ویزا باشد که ممکن است بین 4 تا 10 روز زمان ببرد شما می توانید کد مذکور را در پرتال و یا ایمیل خود ببینید.

بعد از دریافت این کد شخص متقاضی بین 3 تا 10 روز باید با گذرنامه و کد تاییدیه به سفارت ایران مراجعه کرده و ویزای ایران را دریافت کند، زمان لازم برای الصاق ویزا بر روی گذرنامه در حدود 15 روز زمان لازم دارد البته این زمان با توجه به شرایط سفارت متغیر خواهد بود.

ذکر چند نکته در خصوص دریافت ویزای ایران

 1. در صورتی که فرصت کمی برای دریافت ویزای ایران دارید می توانید محل دریافت ویزای خود را فرودگاه مقصد مشخص کنید.
 2. لازم به ذکر است ویزای فوری یا فرودگاهی برای اتباع کشورهای عراق، بنگلادش، افغانستان، هندوستان، کلمبیا و پاکستان امکان پذیر نیست.
 3. اتباع کشورهای کانادا، آمریکا و انگلیس برای دریافت ویزای توریستی ایران باید به صورت تورهای گردشگری اقدام کنند.
 4. صدور ویزای ایران با توجه به روابط بین کشورها متفاوت می باشد.
 5. به طور کلی ویزای ایران سه ماه اعتبار دارد و اتباع کشورهای خارجی می توانند به مدت 30 روز در ایران اقامت داشته باشند.
 6. مدت اعتبار ویزای ایران در صورت داشتن شرایط شخص متقاضی و تاییدیه ی وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران می تواند تا 60 روز تمدید شود.
 7. دعوت نامه برای اتباع کشورهای بنگلادش، افغانستان و پاکستان صادر نمی شود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *