متقاضیان ورود به ایران باید ابتدا نسبت به دریافت ویزای کشور ایران اقدام کنند صدور ویزای ایران تنها توسط مقامات این کشور امکان پذیر خواهد بود، شخص متقاضی باید قبل از سفر به ایران هدف خود را از سفر به این کشور مشخص کرده و نسبت به اخذ ویزا اقدام کند در این مقاله به بررسی شرایط صدور ویزای ایران برای اتباع روسیه و مدارک لازم برای اخذ ویزای ایران خواهیم پرداخت.

صدور ویزای ایران برای اتباع روسی

صدور ویزای ایران تنها توسط مقامات دولتی ایران انجام خواهد گرفت به طور کلی هدف شخص متقاضی از سفر به ایران تعیین کننده ی نوع ویزای شخص می باشد.

بنا بر توافقات بین دو کشور ایران و روسیه، اتباع روسی برای ورود به ایران باید برای صدور ویزای این کشور اقدام کنند، به طور کلی مجوز ورود اتباع کشورهای خارجی مانند روسیه به ایران دریافت روادید این کشور می باشد.

ویزای کشور ایران برای اتباع روسی در انواع مختلفی صورت می گیرد، ویزا با توجه به هدف شخص متقاضی در کشور مقصد صادر می شود و شخص اجازه دارد  با توجه به مدت اعتبار ویزا در کشور مقصد اقامت داشته باشد.

صدور ویزای ایران برای اتباع روسی

شرایط صدور ویزای ایران برای اتباع روسی

اتباع کشور روسیه می توانند بدون مشکل به ایران وارد شوند یکی از شرایط ورود شخص تبعه ی روس به کشور ایران داشتن گذرنامه با اعتبار شش ماهه می باشد، مسئولان صدور ویزا برای اتباع کشور های خارجی می توانند با توجه به روابط دیپلماتیک بین کشورها نسبت به رد و یا صدور ویزای ایران اقدام کنند.

انواع ویزای ایران برای اتباع کشور روسیه

صدور ویزای ایران برای اتباع روسی توسط سفارت خانه ی ایران انجام می شود، این ویزا در انواع مختلفی صادر می شود که دریافت هر یک از آن ها شرایط خاصی دارد.

دریافت ویزای ایران برای اتباع کشور روسیه به دو صورت امکان پذیر می باشد:

  1. صدور ویزای ایران برای یک یا چند نفر توسط آژانس های مسافرتی و شرکت های هواپیمایی
  2. مراجعه به سایت وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران و تکمیل فرم درخواست صدور ویزای ایران به صورت فردی

به طور کلی روش اول را می توان مطمئن تر معرفی کرد چرا که دیگر نیازی به طی مراحل قانونی توسط شخص متقاضی دریافت ویزای ایران نخواهد بود و آژانس های مسافرتی مسئولیت پیگیری صدور ویزا را برای متقاضیان اتباع روسی انجام خواهند داد.

صدور و یا رد تقاضای ویزای ایران توسط وزارت امور خارجه ی ایران انجام خواهد شد.

دریافت ویزای ایران برای اتباع کشور روسیه به دو صورت امکان پذیر می باشد:

ویزای ایران را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد:

شخص متقاضی با توجه به هدفش از سفر به کشور ایران می تواند نسبت به دریافت یکی از انواع ویزا اقدام کند و برای مدت مشخصی در ایران اقامت داشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای ایران برای اتباع روسی

به دلیل اینکه ویزای کشور ایران به انواع مختلفی تقسیم می شود مدارک و شرایط دریافت هر یک از آن ها توسط شخص متقاضی متفاوت خواهد بود در ادامه ی مقاله به بررسی مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای ایران خواهیم پرداخت.

  1. مدارک لازم جهت صدور ویزای تجاری ایران برای اتباع روسی

شخص متقاضی ویزای تجاری ایران باید نامه ای به عنوان دعوت نامه از سوی شرکت و یا کارفرما در ایران داشته باشد تا بتواند نسبت به دریافت ویزای تجاری ایران اقدام کند لازم به ذکر است ویزای تجاری قابل تمدید نخواهد بود. برخی از مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای ایران که شخص تبعه ی روسی ملزم به ارائه ی آن می باشد به شرح ذیل است:

  1. مدارک لازم جهت صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع روسی

لازم به ذکر است محل دریافت ویزای کشور ایران در ویزای توریستی ایران از سوی شخص متقاضی تعیین می شود.

مدارک لازم جهت صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع روسی

شرایط و مدت زمان تمدید ویزا

شرایط و نحوه ی تمدید ویزای ایران برای اتباع روسی

صدور ویزای کشور ایران برای اتباع کشور روسیه از روابط دیپلماتیک خاصی پیروی نمی کند از این روی شخص در صورت نیاز به تمدید ویزا می تواند از طریق راه های قانونی مربوطه نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند.

متقاضیان تبعه ی کشور روسیه که در کشور خودشان تصمیم به تمدید ویزای ایران گرفته باشند می توانند با مراجعه به سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور خود مراحل مربوط به تمدید ویزا را طی کنند.

در صورتی که شخص تبعه ی روسیه در کشور ایران بخواهد نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند باید ابتدا به پلیس اتباع خارجی در ایران مراجعه کرده و نسبت به تمدید مراحل ویزای ایران اقدام کند.

ویزای ایران اعتباری سه ماهه دارد و شخص متقاضی می تواند به مدت یک ماه در ایران اقامت داشته باشد و در صورت نیاز و داشتن شرایط خاصی می تواند نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند.

لازم به ذکر است تمدید ویزای ایران برای اتباع روسیه بلامانع است.

هزینه صدور روادید ایران برای اتباع روسی

نظر به تغییرات هزینه های صدور ویزای ایران برای متقاضیان تبعه ی روسیه بهتر است شخص متقاضی از طریق آژانس های مسافرتی معتبر نسبت به هزینه ها اطلاع پیدا کند. معمولا هزینه ها را به صورت پایه مشخص می کنند و با توجه به نوع ویزای درخواستی مبالغ پرداختی متفاوت خواهد بود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *