ایران را می توان به عنوان یکی از مناسب ترین مقاصد گردشگری برای اهدافی مانند توریستی و تجاری دانست البته قبل از سفر به ایران شخص متقاضی باید نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کند، امروزه شمار افرادی که برای مقاصد مختلف به کشور ایران سفر می کنند افزایش یافته است از جمله ی این افراد اتباع رومانی هستند متقاضیان تبعه ی کشور رومانی می توانند با دریافت ویزای ایران برای اهداف مختلف به این کشور سفر کنند.

صدور ویزای ایران برای اتباع رومانی

ویزای ایران برای اتباع رومانی را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد به طور کلی ویزای ایران به 4 نوع تقسیم می شود شخص تبعه ی رومانی با توجه به هدفی که از سفر به ایران دارد می تواند نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کند.

انواع ویزای ایران عبارت است از:

  1. ویزای اقوام
  2. ویزای مولتی یا کثیرالمسافرت
  3. ویزای توریستی
  4. ویزای تجاری

صدور هر ویزا شرایط و مدارک خاص خود را می خواهد که در ادامه ی مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

صدور ویزای ایران برای اتباع رومانی

صدور ویزای توریستی ایران برای افراد رومانی

متقاضیان تبعه ی کشور رومانی اگر به خواهند با اهداف گردشگری و توریستی به ایران سفر کنند باید اقدام به دریافت ویزای توریستی ایران کنند شخص متقاضی برای این امر می تواند از طریق سفارت یا دعوت نامه ای از طرف دوستان یا اقوام خود در کشور ایران اقدام کند. مدت اعتبار ویزای ایران نود روز می باشد و شخص بعد از ورود به ایران به مدت یک ماه فرصت دارد تا در این کشور اقامت کند و در صورت اتمام مدت اعتبار ویزایش باید سریعا کشور را ترک کند چرا که در این صورت حضور شخص در ایران غیرقانونی خواهد بود.

صدور ویزای اقوام ایران برای اتباع رومانی

در صورتی که شما ایرانی الاصل باشید ولی تابعیت کشور رومانی را داشته باشد می توانید با دریافت دعوت نامه از یکی از اقوام و دوستان خود نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کنید و بعد از آن وارد خاک ایران شود، لازم به ذکر است که این دعوت باید در قالب دعوت نامه ای رسمی صورت گیرد. مدت اعتبار ویزای ایران شصت روز و مدت زمان مجاز برای اقامت شخص در این کشور سی روز خواهد بود.

صدور ویزای تجارتی ایران برای افراد رومانی

در صورتی که هدف شما از سفر به ایران مقاصد تجاری و کاری می باشد باید نسبت به اخذ ویزای تجاری ایران اقدام کنید یکی از مواردی که برای دریافت ویزای تجاری ایران باید به آن توجه کرد ارائه ی مدارک و دعوت نامه از سوی شرکتی است که شما قصد کار و یا شراکت با آن را دارید شخص با ارائه ی این مدرک می تواند نسبت به اخذ ویزای تجاری ایران اقدام کند.

صدور ویزای مولتی ایران برای افراد رومانی

ویزای مولتی در حقیقت ویزای تجاری کامل تری است که شخص با داشتن آن می تواند چند بار در سال به مقصد ایران سفر کند و به انجام کارهای تجاری خود مشغول شود این ویزا برای افرادی که در سال می خواهند چندین بار به ایران سفر کنند صادر می شود، با دریافت ویزای مولتی ایران دیگر نیازی به پرداخت هزینه های مجدد و چند باره ی اخذ ویزا برای هر بار سفر نخواهد بود. لازم به ذکر است اخذ این ویزا خیلی راحت نیست و لازم است با ارائه ی مدارکی از شرکتی که قصد کار و شراکت با آن ها را دارید ثابت کنید که برای چه هدفی می خواهید به کشور ایران سفر کنید.

روش های دریافت ویزای ایران برای اتباع رومانی

شخص متقاضی به روش های مختلفی می تواند نسبت به اخذ ویزای ایران اقدام کند یکی از این روش ها مراجعه ی حضوری به سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور رومانی و اطلاع از مدارک و شرایط اخذ ویزای ایران می باشد، در روش دوم شخص با مراجعه به سایت سفارت جمهوری اسلامی ایران و ارائه ی اسکنی از مدارک مورد نیاز و پرداخت مبلغی مشخص نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کند. یکی دیگر از روش های دریافت ویزای ایران مراجعه به آژانس های مسافرتی معتبر از آن ها بخواهید شما را در مراحل دریافت ویزای ایران یاری کنند.

یکی دیگر از روش های سریع اخذ ویزای ایران دریافت ویزای فرودگاهی ایران می باشد در این شرایط شخص متقاضی از کشور رومانی به سمت یکی از فرودگاه های بین المللی ایران پرواز می کند در این صورت در فرودگاه می تواند نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کند برای اخذ ویزای فرودگاهی شخص متقاضی باید مبلغ 75 یورو علاوه بر مدارکی مانند شناسنامه، پاسپورت و دعوت نامه ارائه دهد. مراحل صدور ویزای فرودگاهی درفرودگاه انجام می شود و شخص می تواند اجازه ی ورود به ایران را دریافت کند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *