ویزا مجوزی قانونی جهت ورود اتباع خارجی به ایران است، متقاضیان خارجی بدون داشتن ویزای ایران اجازه ی ورود و اقامت در این کشور را نخواهند داشت برای دریافت ویزای ایران اتباع کشورهای بیگانه باید به سفارت خانه ی ایران در کشور مبدا مراجعه کرده و مراحل دریافت ویزا را پیگیری کنند.

صدور ویزای ایران برای اتباع فیلیپینی

لازم است شخص متقاضی جهت دریافت ویزای ایران تمامی مراحل اخذ ویزا را به درستی انجام دهد، طی این مراحل جهت دریافت ویزای ایران و اقامت در این کشور الزامی است. صدور ویزای ایران برای متقاضیان تبعه ی فیلیپین از قاعده ی خاصی پیروی نمی کند و اتباع این کشور می توانند با سپری کردن مراحل لازم جهت اخذ ویزا مقدمات ورود خود به ایران را فراهم کنند.

کشور ایران جهت صدور ویزا برای اتباع کشورهای خارجی شرایط و مقررات خاصی را در نظر گرفته است البته این قوانین برای تمامی شهروندان خارجی به طور یکسان اعمال نمی شود و روابط سیاسی بین کشورها تاثیر زیادی در این مقررات دارند.

متقاضیان دریافت ویزای ایران که تبعه ی کشورهای سوریه، لبنان، ترکیه و… می باشند جهت دریافت ویزا و اقامت در این کشور باید مراحل آسان تری را سپری کنند، در مقابل صدور ویزا برای اتباع کشورهایی از جمله آمریکا قوانین پیچیده تری دارد.

با توجه به قوانین مشخص شده اتباع کشورهای خارجی با داشتن شرایط ذیل می توانند ویزای ایران را دریافت کرده و در این کشور اقامت داشته باشند:

به طور کلی گذرنامه و پاسپورت در معانی همانند هم به کار می روند. شخص متقاضی سفر به ایران باید ویزای ورود به این ایران را که طبق مقصد و هدف شخص متقاضی صادر می شود دریافت کند.

صدور ویزای ایران برای اتباع فیلیپینی

شرایط صدور ویزای ورود ایران برای اتباع فیلیپینی

ایران را می توان یکی از قطب های گردشگری جهان دانست که هر ساله جمعیت زیادی از مسافران و گردشگران برای مقاصد مختلف وارد ایران می شوند. برای ورود به ایران اولین قدم دریافت ویزای این کشور می باشد. اتباع کشورهای بیگانه در صورت داشتن پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل شش ماهه می توانند جهت دریافت ویزای ایران اقدام کنند. لازم به ذکر است برای متقاضیانی که به 18 سال نرسیده اند اجازه ی رسمی از والدین الزامی است.

 

متقاضیان سفر به ایران باید با گذراندن مراحل مختلفی اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند البته متقاضیان می توانند از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به دریافت ویزای ایران کنند. مدت زمان لازم برای صدور ویزا با توجه به نوع دریافت ویزا متفاوت می باشد در صورتی که شخص بخواهد ویزای فوری ایران را از سفارت خانه ها دریافت کند مدت زمان 7 تا 10 روز به 3 الی 4 روز کاهش پیدا خواهد کرد.

انواع ویزای ایران جهت ورود اتباع فیلیپینی به ایران

هدف شخص مسافر از سفر به ایران مشخص کننده ی نوع ویزای شخص متقضاضی می باشد برای همین لازم است مسافر در ابتدا هدف خود را از سفر به طور کامل مشخص کرده و اقدام به دریافت ویزای مربوطه کند. ویزا میزان اقامت شخص را مشخص می کند انواع ویزای ایران را می توان به انواع مختلفی به شرح ذیل تقسیم کرد:

 1. ویزای توریستی
 2. ویزای تحصیلی
 3. ویزای کاری
 4. ویزای ورود
 5. ویزای تجاری
 6. ویزای زیارتی
 7. ویزای مطبوعاتی و روزنامه نگاری
 8. ویزای عبوری
 9. ویزای درمانی
 10. ویزای فرودگاهی
 11. ویزای سیاسی

ویزای توریستی: ویزای توریستی ایران در واقع نوعی از ویزا است که گردشگران با دریافت آن می توانند برای تماشای جاذبه های گردشگری و توریستی ایران به این کشور سفر کنند.

ویزای ورود: ویزای ورود برای اتباع کشورهای خارجی صادر می شود و شخص با دریافت این ویزا می تواند در مدت زمان محدودی در ایران اقامت داشته باشد.

ویزای زیارتی: این ویزا به منظور زیارت و بازدید از اماکن زیارتی ایران و برای اتباع مسلمان در سراسر دنیا صادر می شود.

ویزای درمانی: این ویزا به هدف درمان شخص متقاضی در ایران صادر می شود.

ویزای فرودگاهی: این ویزا برای عبور از ایران برای اشخاص متقاضی صادر می شود.

ویزای سیاسی: این ویزا برای ورود برخی از نمایندگان و دولت مردان کشور فیلیپین ورود به ایران صادر می شود.

شاید این سوال به وجود بیاید که آیا برای ورود به تمامی کشورها نیاز به اخذ ویزا می باشد یا خیر؟ به این پرسش نمی توان پاسخ قطعی داد ولی به طور متقاضیان ورود به ایران باید ویزای این کشور را دریافت کنند.

روابط سیاسی و دیپلماتیک بین کشور ایران با دیگر کشورهای دنیا تاثیر مستقیمی در صدور ویزا دارد، لازم به ذکر است اتباع کشور اسرائیل حق ورود به کشور ایران را ندارند.

هزینه دریافت ویزای ایران برای اتباع فیلیپینی

برای صدور ویزای ایران نمی توان به طور قطعی هزینه ای را اعلام کرد برای همین بهتر است برای اطلاع از هزینه ی نهایی صدور ویزا با کارشناسان ما تماس بگیرید و از آن ها راهنمایی بگیرید.

شرایط تمدید ویزای ایران برای اتباع فیلیپینی

گاهی ممکن است شخص متقاضی نیاز به اقامت بیشتری در ایران داشته باشد به واسطه ی همین باید نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند،لازم به ذکر است در صورتی که مدت زمان مجاز برای اقامت شخص متقاضی به اتمام برسد و شخص باید ایران را ترک کند چرا که اقامتش در این کشور غیرقانونی خواهد بود.

تمدید ویزا در خاک ایران و توسط اداره پلیس اتباع خارجی انجام می شود البته نوع ویزای دریافتی با مدارکی که جهت تمدید ویزا باید ارائه شود ارتباط مستقیمی دارد.

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع فیلیپینی

همانطور که پیش تر اشاره شد یکی دیگر از انواع ویزای ایران، ویزای فرودگاهی می باشد اتباع 70 کشور جهان از جمله اتباع فیلیپینی می توانند برای دریافت ویزای فرودگاهی ایران اقدام کنند.

برای دریافت ویزای فرودگاهی ایران باید از طریق کنسولگری فرودگاه های کشور ایران اقدام کرد، بهتر است مسافرین قبل از سفر اقدامات لازم جهت دریافت ویزای فرودگاهی انجام دهند تا بتوانند بدون هیچ گونه مشکلی ویزای فرودگاهی ایران را دریافت کنند.

صدور ویزای ایران برای اتباع فیلیپینی بدون مشکلات سیاسی صادر خواهد شد.

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع فیلیپینی

ذکر چند نکته در خصوص دریافت ویزای ایران برای اتباع فیلیپینی

برای ورود به کشور ایران شخص متقاضی باید ویزای این کشور را دریافت کند ویزای ایران به دو طریق صادر می شود:

در روش اول شخص متقاضی باید به صورت حضوری به سفارت مراجعه کرده و مراحل دریافت ویزا را به صورت انفرادی طی کند.

در روش دوم شخص متقاضی با مراجعه به آژانس های مسافرتی و شرکت های هواپیمایی می تواند ویزای خود را به راحتی و با صرف هزینه ای اندک دریافت کند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *