تمامی افراد برای سفر به کشور ایران باید ویزای این کشور را دریافت کنند اتباع پاکستانی نیز برای سفر به این کشور در قدم اول باید اقدام به دریافت ویزای ایران کنند،  ویزای ایران را می توان به چهار دسته ی تجاری، توریستی، اقوام و مولتی تقسیم کرد.

متقاضیانی که تبعه ی کشور پاکستان هستند می توانند با مراجعه به وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران و ارائه ی مدارک اعلام شده از سوی سفارت این کشور اقدام به دریافت ویزای ایران کنند متقاضیان اخذ ویزا می توانند با مراجعه به شرکت های هواپیمایی و آژانس های مسافرتی معتبر ویزای ایران را سریع تر دریافت کنند کارشناسان مربوطه می توانند شما را در روند اخذ ویزا یاری کنند لازم به ذکر است ویزای فرودگاهی ایران به اتباع پاکستانی تعلق نمی گیرد.

ویزای ایران برای اتباع پاکستانی

در صورتی که شخص متقاضی از طریق آژانس های مسافرتی اقدام به دریافت ویزا کند، آژانس مسافرتی برای شخص دعوت نامه ای ارسال می کند که شخص متقاضی ملزم به پرداخت وجه مورد نظر به حساب آژانس می باشد بعد از آن در صورت موافقت بخش ویزای وزارت امور خارجه با دعوت نامه شماره تایید به آژانس مسافرتی اعلام می شود و در آن صورت متقاضی با داشتن کد تایید می تواند بین 3 روز تا یک ماه با مراجعه به بخش کنسولگری سفارت ایران ویزای خود را دریافت کند.

محل دریافت ویزا توسط شخص مسافر مشخص خواهد شد برای دریافت دعوت نامه ی توریستی شخص باید بین 4 تا 10 روز کاری زمان لازم است اعتبار ویزای توریستی ایران سه ماه می باشد و شخص تبعه ی کشور پاکستان با داشتن این نوع ویزا می تواند به مدت یک ماه در کشور ایران اقامت داشته باشد البته در صورت داشتن شرایط لازم و تایید وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران این مدت تا 60 روز قابل تمدید خواهد بود.

لازم به ذکر است در صورت اتمام مدت اعتبار ویزا، شخص باید خاک ایران را ترک کرده یا نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند در غیر این صورت حضور او در ایران خلاف مقررات بوده و شخص دچار مشکل خواهد شد.

در ادامه ی مقاله به بررسی انواع ویزای ایران خواهیم پرداخت همچنین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را نیز بررسی خواهیم کرد .

دریافت ویزای توریستی ایران برای اتباع پاکستانی

آن دسته از اتباع پاکستانی که تصمیم دارند برای گردش و تماشای جاذبه های گردشگری به ایران سفر کنند و یا ایرانیانی که تصمیم دارند شخصی را به ایران دعوت کنند می توانند ویزای توریستی یا گردشگری ایران را تهیه کنند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی ایران برای اتباع پاکستانی

 1. ارائه ی مشخصات میزبان (شامل کارت ملی میزبان)
 2. ارائه ی آدرس و شماره تلفن محل کار و سکونت میزبان
 3. عکس رنگی جدید به ابعاد 4*6
 4. ارائه ی اسکن رنگی از پاسپورت شخص متقاضی
 5. ارائه ی اسکن رنگی از صفحه ی اول شناسنامه ی میزبان
 6. آدرس محل اقامت متقاضی در ایران

دریافت ویزای تجاری ایران برای اتباع پاکستانی

ویزای تجاری ایران یا ویزای شرکتی ایران برای آن دسته از اشخاصی که با هدف تجارت به ایران سفر می کنند صادر می شود.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تجاری ایران برای اتباع پاکستانی

 1. ارائه ی موضوع دعوت نامه
 2. اسکن شناسنامه مدیر عامل شرکت دعوت کننده
 3. ارائه ی اسکن رنگی از عکس شخص متقاضی به ابعاد 4*6
 4. ارائه ی اسکن رنگی از پاسپورت شخص متقاضی (پاسپورت شخص باید بیشتر از شش ماه اعتبار داشته باشد.)
 5. آدرس و شماره تلفن منزل شخص مدیرعامل
 6. ارائه ی اسکن از روزنامه رسمی شرکت به همراه آخرین تغییرات
 7. آدرس محل سکونت فرد متقاضی
 8. ارائه ی مشخصات شخص دعوت کننده (شامل آدرس، نام، شماره ثبت و تماس)
 9. ارائه ی اسکن از دعوت نامه و سربرگ شرکت که دارای مهر و امضای مدیر عامل باشد.

در ذیل نمونه ای از فرم وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که باید توسط شخص دعوت کننده تکمیل شود ارائه شده است:

دریافت ویزای مولتی ایران برای اتباع پاکستانی

اشخاصی که می خواهند برای کار به ایران سفر کنند می توانند ویزای مولتی را دریافت کنند صدور این ویزا با در نظر گرفتن سفرهای سال گذشته انجام خواهد شد. علاوه بر این ویزای مولتی ایران با توجه به کشور شخص متقاضی و سفرهای انجام شده بین سه ماه، شش ماه و یک سال صادر می شود.

یکی از مزیت های دریافت این ویزا صرفه جویی در زمان و هزینه می باشد چرا که دیگر نیازی به دریافت ویزا به دفعات زیاد نخواهد بود. زمان تایید ویزا توسط وزارت امور خارجه و صدور کد تایید برای ویزای مولتی نسبت به ویزای توریستی بیشتر است، لازم به ذکر است در صورتی که شخص متقاضی قبلا ویزای تجاری دریافت کرده باشد صدور ویزای مولتی برای وی سریع تر انجام خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای مولتی ایران برای اتباع پاکستانی

 1. ارائه ی روزنامه رسمی شرکت به همراه آخرین تغییرات
 2. کپی از صفحات ورود و خروج پاسپورت
 3. ارائه ی عکس رنگی جدید به ابعاد 4*6
 4. ارائه ی اسکن رنگی از صفحه اول پاسپورت شخص متقاضی (پاسپورت شخص متقاضی باید بیشتر از شش ماه باشد.)
 5. ارائه ی اسکن از صفحه ی اول شناسنامه مدیر عامل
 6. ارائه ی اصل شناسنامه به همراه مهر و امضای رسمی مدیر عامل شرکت

در ادامه ی مطلب نمونه ای از فرم وزارت امور خارجه برای متقاضیانی که تصمیم دارند ویزای ایران برای اتباع پاکستانی را دریافت کنند ارائه شده است:

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای مولتی ایران برای اتباع پاکستانی

دریافت ویزای خویشاوندان ایران برای اتباع پاکستانی

این ویزا برای افرادی که اقوامی در کشور ایران دارند قابل دریافت می باشد به عبارت دیگر فرد دعوت کننده باید با مراجعه به بخش کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درخواست ویزای خویشاوند را ارائه دهد شخص دعوت کننده ملزم به ارائه ی مدارک و مشخصات خود و شخص میهمان می باشد علاوه بر این میزبان باید مدارکی که نشان دهنده ی ارتباط فامیل بین خودش و شخص دعوت شونده می باشد ارائه دهد لازم به ذکر است هر چه نسبت فامیلی دورتر باشد شخص باید مدارک بیشتری برای اثبات رابطه ی فامیلی خود ارائه دهد.

در ادامه ی مقاله نمونه ای از فرم وزارت امور خارجه برای متقاضیانی که تصمیم دارند ویزای ایران را دریافت کنند ارائه شده است

دریافت ویزای خویشاوندان ایران برای اتباع پاکستانی

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *