ویزای ایران انواع مختلفی دارد و اتباع نروژی برای سفر به ایران با توجه به هدف خود می توانند نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام کنند ویزای سیاسی، تجاری، زیارتی، توریستی و… انواع مختلفی از ویزای ایران می باشد.

صدور ویزای ایران برای اتباع نروژی

اتباع خارجی برای سفر به کشور ایران باید ویزای این کشور را دریافت کنند اتباع مکزیکی می توانند با مراجعه به سفارت خانه ی ایران در کشورشان نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کنند. در این مقاله به توضیح ویزای ایران برای اتباع نروژی، شرایط و نحوه ی دریافت ویزا خواهیم پرداخت.

صدور ویزای ایران برای اتباع نروژی

شرایط صدور ویزای ایران برای اتباع نروژی

همانطور که پیش تر اشاره شد اتباع خارجی برای ورود به ایران باید ویزای این کشور را دریافت کنند البته با توجه به قوانین تعیین شده برخی از کشورها می توانند ویزای فرودگاهی ایران را دریافت کنند. مقامات دولتی ایران برای هفت کشور دنیا شرایطی را فراهم آورده است تا بتوانند بدون دریافت ویزا به ایران سفر کنند از جمله ی این کشورها می توان به ترکیه، لبنان، مصر، سوریه، گرجستان و آذربایجان اشاره کرد.

به طور کلی اتباع نروژی برای سفر به ایران یا باید از طریق سفارت خانه ی ایران در کشور خودشان اقدام به دریافت ویزا کرده و یا از طریق ویزای فرودگاهی به ایران سفر کنند. البته برای دریافت ویزا باید مراحل مختلفی سپری شود که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

شرایط صدور ویزای ایران برای اتباع نروژی

انواع ویزای ایران برای اتباع نروژی

اتباع نروژی برای سفر به کشور ایران باید ویزای این کشور را دریافت کنند، ویزای ایران به انواع مختلفی تقسیم می شود، شخص متقاضی برای اخذ هر کدام از انواع ویزا باید اقدامات لازم را انجام دهد.

  1. ویزای زیارتی: آن دسته از مسلمانان تبعه ی نروژی که به قصد زیارت از اماکن مذهبی و زیارتی ایران می خواهند به این کشور وارد شوند باید اقدام به دریافت ویزای زیارتی این کشور کنند.
  2. ویزای توریستی ایران : یکی از پرطرفدارترین انواع ویزا، ویزای توریستی می باشد این ویزا برای متقاضیانی که به هدف گردش و مقاصد توریستی قصد سفر به ایران را دارند مناسب می باشد.
  3. ویزای ورود: اگر شخصی به هدف سفر علمی و یا ورزشی بخواهد به ایران سفر کند می تواند از ویزای ورود یا A استفاده کند.
  4. ویزای خانواده: متقاضیان اتباع نروژی که می خواهند برای دیدار خانواده و اقوام خود به ایران سفر می کنند می توانند با دریافت ویزای اقوام به کشور ایران سفر کنند.
  5. ویزای سیاسی ایران : دسته ی دیگری از ویزای ایران با نام ویزای سیاسی صادر می شود این ویزا برای ماموران سیاسی و دیپلمات ها مناسب می باشد این افراد با دریافت ویزای سیاسی ایران می توانند به این کشور سفر کنند.
  6. ویزای تحصیلی: اتباع کشور نروژ که به قصد تحصیل در دانشگاه های ایران می خواهند به این کشور سفر کنند باید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنند به طور کلی این افراد تنها با دریافت ویزای تحصیلی اجازه ی تحصیل در ایران را خواهند داشت.
  7. ویزای خبرنگاری: ویزای مطبوعاتی یا خبرنگاری برای خبرنگاران نروژی مناسب می باشد این افراد می توانند با دریافت ویزای خبرنگاری ایران برای پوشش خبرهای مختلف به این کشور سفر کنند.
  8. ویزای تجاری ایران : این ویزا برای افرادی که به قصد تجارت و یا کار می خواهند به این کشور سفر کنند صادر خواهد شد متقاضیان می توانند از طریق سفارت خانه ی ایران در کشور نروژ اقدام به دریافت ویزای تجاری کنند.

انواع ویزای ایران برای اتباع نروژی

شرایط اخذ ویزای ایران برای اتباع نروژی

اتباع کشور نروژ از دو طریق می توانند اقدام به دریافت ویزای کشور ایران کنند، همانطور که پیش تر اشاره شد شخص متقاضی باید قبل از سفر به کشور ایران با مراجعه به سفارت خانه ی این کشور اقدام به دریافت ویزای ایران کنند ویا با دریافت ویزای فرودگاهی به این کشور سفر کنند.

البته روش اول برای دریافت ویزای ایران بیشتر توصیه می شود چرا که ممکن است موانع مختلفی در فرودگاه برای اخذ ویزا وجود داشته باشد. بهتر است که متقاضیان تبعه ی نروژی قبل از سفر به ایران از طریق سفارت خانه ی ایران در نروژ اقدام به دریافت ویزای ایران کنند این اشخاص می توانند با مراجعه به آژانس های هواپیمایی نسبت به اخذ ویزای ایران اقدام کنند.

اخذ ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع نروژی

یکی از روش های دریافت ویزای ایران برای اتباع نروژی اخذ ویزای  فرودگاهی ایران می باشد طبق قوانین کشور ایران 70 کشور می توانند با دریافت ویزای فرودگاهی به ایران سفر کنند لازم به ذکر است کشور نروژ در لیست این 70 کشور می باشد.

به طور کلی با دریافت ویزای فرودگاهی دیگر نیازی نیست که شخص قبل از سفر به ایران اقدامات لازم جهت دریافت ویزا را انجام دهد این روش یکی از سریع ترین روش های دریافت ویزای ایران می باشد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *