ویزا برگه ای است که اتباع خارجی با دریافت آن می توانند با هدفی مشخص به کشور مقصد سفر کنند، ویزا با اجازه ی مقامات دولتی  برای متقاضیان ورود به کشور مقصد صادر می شود. متقاضیان سفر به ایران باید ابتدا نسبت به اخذ ویزای این کشور اقدام کرده و با دریافت ویزا به ایران سفر کنند اتباع کشور مالزی هم از این قاعده مستثنی نیستند و باید قبل از سفر به ایران نسبت به دریافت ویزای ایران در کشور خودشان اقدام کنند. در ادامه ی مطلب به توضیح درباره ی ویزای ایران و چگونگی دریافت آن توسط اتباع مالایی خواهیم پرداخت.

انواع ویزا ایران برای اتباع مالایی

ویزا را با توجه به هدف شخص متقاضی از سفر به ایران می توان به انواع مختلفی تقسیم بندی کرد، ویزای ایران برای اتباع مالایی به 7 دسته تقسیم به شرح ذیل تقسیم می شود:

دریافت هر کدام از انواع ویزای نام برده شرایط و مدارک خاصی می خواهد که شخص متقاضی باید به سفارت ایران ارائه دهد، یکی از پرطرفدارترین انواع ویزا، ویزای توریستی ایران می باشد که اتباع کشورهای مختلف از جمله مالایی متقاضی دریافت آن می باشند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع مالایی

ارائه ی اسکن عکس گذرنامه با ابعاد 4*6

تکمیل فرم های مشخصات میهمان و میزبان

ارائه ی اسکن از صفحه اول شناسنامه ی شخص میزبان

اسکن رنگی از پاسپورت میهمان

شخص متقاضی باید فرم درخواست ویزا را از طریق اینترنتی و یا به صورت حضوری از سفارت کشور ایران دریافت کند.

مراحل دریافت ویزای ایران برای اتباع مالایی

صدور ویزای هر کشور مراحل خاص خود را دارد با توجه به نوع ویزای درخواستی و شرایط شخص متقاضی، ممکن است صدور ویزا تا یک ماه زمان ببرد. در اولین مرحله شخص باید نسبت به تکمیل فرم مشخصات و ارسال آن به سفارت اقدام کند این فرم را می توان از سایت سفارت ایران دانلود کرد. در مرحله ی بعدی شخص باید فرم مربوط به مشخصات میهمان را تکمیل و به سفارت کشور ایران ارسال کند. این فرم را می توان به دو صورت حضوری و اینترنتی از سفارت دریافت کند. بعد از تکمیل فرم های مربوطه و تحویل آن به سفارت کشور جمهوری اسلامی ایران شخص متقاضی باید منتظر دریافت کند تایید از سوی وزارت خانه باشد که این مرحله در حدود 4 تا 10 روز کاری زمان می برد، البته شما می توانید این کد تایید را در پرتال شخصی خود در سایت سفارت و یا ایمیل ارائه شده توسط خودتان مشاهده کنید. بعد از اخذ کد شخص متقضای بین 3 تا 10 روز کاری می تواند با همراه داشتن کد تاییدیه ی ویزا و گذرنامه به سفارت ایران مراجعه کرده و ویزای خود را دریافت کند. زمان لازم برای الصاق ویزا بر روی پاسپورت 15 روز کاری زمان می برد البته زمان مشخص شده با توجه به سفارت مورد نظر کمتر یا بیشتر خواهد شد.

صدور ویزای ایران برای اتباع مالایی با داشتن دعوت نامه

دریافت دعوت نامه از سوی شرکت یا فرد یکی از ساده ترین راه های اخذ ویزای ایران می باشد، در واقع دعون نامه نامه ای از سوی خویشاوندان و خانواده ی شخص متقاضی در کشور مقصد و یا شرکتی خاص که تصمیم دارید در آن جا مشغول کار شوید به طور کلی دعوت نامه ضمانتی است از سوی شخص و یا شرکتی که برای فرد متقاضی ارسال می شود تا مراحل اخذ ویزا و مراحل دریافت آن برای شخص متقاضی راحت تر سپری شود. به طور کلی دریافت دعوت نامه سبب سرعت بخشیدن به صدور ویزا خواهد شد لازم به ذکر است دعوت نامه ها به انواع مختلف تحصیلی یا کاری صادر می شود.

ذکر چند نکته در خصوص صدور ویزای ایران برای اتباع مالایی

در این بخش به ذکر چند نکته در خصوص ویزای ایران خواهیم پرداخت، در که صورتی برای دریافت ویزای ایران زمان کافی ندارید می توانید با مراجعه به فرودگاه مقصد ویزای خود را دریافت کنید. صدور ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع کشورهایی از قبیل پاکستان، افغانستان، بنگلادش، هندوستان، عراق و کلمبیا امان پذیر نیست. لازم به ذکر است اتباع کانادایی، آمریکایی و انگلیسی برای اخذ ویزای توریستی ایران باید به صورت تورهای گردشگری اقدام کنند.

با توجه به روابط دیپلماتیک بین ایران و سایر کشورها صدور ویزای ایران متفاوت خواهد بود به طور کلی ویزای توریستی ایران اعتباری سه ماهه دارد و اتباع کشورهای خارجی می توانند به مدت سی روز در ایران اقامت داشته باشند البته در صورت توافق وزارت امور خارجه این مدت زمان تا 60 روز قابل تمدید خواهد بود، برای کشورهای پاکستان، بنگلادش و افغانستان دعوت نامه ی ایران صادر نخواهد شد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *