ویزای ایران برای اتباع کره ای را می توان به 4 دسته تقسیم بندی کرد صدور هر یک از انواع ویزا شرایط خاصی دارد در این مقاله قصد داریم در خصوص شرایط صدور ویزای ایران برای اتباع کره ای توضیحاتی ارائه دهیم. ویزای ایران را می توان به چهار دسته ی تجاری، توریستی، اقوام و مولتی تقسیم بندی کرد البته هر کدام از انواع ویزا با توجه به هدف شخص متقاضی از سفر به ایران صادر خواهد شد. به طور کلی مهم ترین گزینه برای صدور ویزا تعیین هدف شخص متقاضی از سفر به کشور ایران می باشد که باید در اولین مرحله مشخص شود.

صدور ویزای ایران برای اتباع کره ای

سفارت کشور ایران در کره جنوبی و شهرهای سئول و پاینگ یانگ فعالیت دارد و متقاضیان اتباع کره می توانند با مراجعه به سفارت ایران در این شهرها مراحل دریافت ویزای خود را طی کنند، شخص متقاضی باید شرایطی را برای دریافت ویزا رعایت کند یکی از مهم ترین مدارکی که باید توسط شخص به سفارت ارائه شود پاسپورت معتبر با حداقل 2 صفحه خالی می باشد. لازم به ذکر است صدور ویزای ایران برای اتباع کره ای آسان تر از سایر کشورها می باشد.

دارالترجمه رسمی انگلیسی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایران برای اتباع کانادایی

  1. ارائه ی کپی از صفحه ی ازدواج و طلاق شخص متقاضی
  2. ارائه ی پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل شش ماه در صورتی که شخص از قبل پاسپورتی دارد موظف است آن را به سفارت خانه ی ایران ارائه دهد.
  3. ارائه ی اسکن از صفحه ی اول شناسنامه ی شخص متقاضی
  4. ارائه ی عکس رنگی به ابعاد 4*6 این عکس باید به صورت پاسپورتی و با زمینه ی سفید باشد.
  5. تعیین محل اقامت شخص متقاضی
  6. تکمیل فرم های اخذ ویزا به صورت آنلاین توسط شخص متقاضی (شخص متقاضی باید هدف خود از سفر به کشور ایران را به درستی مشخص کند.)
  7. اثبات تمکن مالی

مراحل اخذ ویزای ایران برای اتباع کره ای

شخص متقاضی تبعه ی کره ای برای دریافت ویزای کشور ایران باید مراحلی را به طی کند. شخص متقاضی کره ای باید فرمی تحت عنوان فرم میزبان را به درستی تکمیل کرده و به سفارت خانه ی ایران ارائه دهد این فرم شامل اطلاعات و محل اقامت شخص متقاضی می باشد. فرم دیگری وجود دارد که شخص متقاضی باید اطلاعات خود را به درستی در آن وارد نماید لازم به ذکر است که بخش مهمی تحت عنوان هدف شخص از سفر به ایران مشخص شده است که متقاضی باید به درستی آن را تکمیل کند.

مراحل اخذ ویزای ایران برای اتباع کره ای

فرد کره ای باید مبلغی را برای دریافت ویزای خود واریز کند البته در صورتی که با درخواست ویزای شخص موافقت نشود این مبلغ بازگردانده نخواهد شد.

بعد از واریز هزینه توسط شخص متقاضی کد واریزی برای وی صادر می شود البته گاهی صدور این ویزا 4 تا 10 روز زمان نیاز دارد.

در این مرحله نوبت به اخذ دعوت نامه می باشد دعوت نامه ی ارسالی باید به وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران ارائه شود.

در این مرحله شخص متقاضی با مراجعه به سفارت باید مراحل مربوط به انگشت نگاری را انجام داد.

در مرحله ی بعدی ویزا باید به پاسپورت شخص الصاق شود و این کار در حدود 15 روز کاری زمان نیاز دارد، البته ممکن است این زمان کمتر باشد.

در صورتی که شخص متقاضی زمان کافی برای انجام مراحل دریافت ویزا را نداشته باشد باید نسبت به دریافت ویزای فرودگاهی اقدام کند.

American Visa

زمان ویزای ایران برای اتباع کره ای

ویزای ایران اعتباری سه ماهه دارد و شخص متقاضی می تواند به مدت سی روز در ایران اقامت داشته باشد. البته این مدت زمان با توجه به نوع ویزای درخواستی متفاوت خواهد بود. در صورت داشتن شرایط لازم شخص می تواند ویزای خود را تا 60 روز تمدید کند. اگر شخص متقاضی زمان کافی برای دریافت ویزا نداشته باشد می تواند ویزای فرودگاهی ایران را دریافت کند ویزای فرودگاهی نیازی به برچسب گذاری ندارد و تنها مهر ورود و خروج بر روی آن زده می شود.

صدور ویزای ایران برای اتباع کره ای بدون کد مرجع

در صورتی که شخص متقاضی تبعه ی کشور کره جنوبی کد مرجع نداشته باشد می تواند اقدامات دیگری انجام دهد. در این مرحله پرسشنامه ای به شخص متقاضی ارائه می شود و فرد باید به درستی آن را تکمیل کند.

صدور ویزای ایران برای اتباع کره ای بدون کد مرجع

خانواده ی شخص می توانند به عنوان همراه شخص با او باشند که برای این امر ارائه ی عکس 6*4 و کپی از پاسپورت شخص الزامی است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *