ویزای کشور ایران برای اتباع ژاپنی را می توان به انواع مختلفی از قبیل تحصیلی، تجاری، جهانگردی و… تقسیم کرد، شخص متقاضی تبعه ی ژاپنی می تواند در بدو ورود به ایران از طریق فرودگاه اقدام به دریافت ویزای ایران کند.

صدور ویزای تجاری ایران برای اتباع ژاپنی

ویزای ایران برای اتباع ژاپنی را می توان به انواع مختلفی تقسیم کرد که یکی از مهم ترین آن ها ویزای تجاری ایران است این ویزا به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود، ویزای کوتاه مدت برای اتباع ژاپنی به صورت دو و هفتاد ساعته صادر می شود شخص متقاضی با دریافت این ویزا می تواند به مدت هفتاد یا دو ساعت در ایران اقامت داشته باشد.

فرودگاه هایی که ویزای فرودگاهی صادر می کنند

شخص متقاضی برای اخذ ویزا باید مدارک معتبری را ارائه دهد. شخص باید بعد از تکمیل فرم های درخواست ویزا مدارکی از قبیل دعوت نامه ی معتبر از سوی شخص ایرانی، عکس به ابعاد 4*3 ، گذرنامه ی معتبر، پرداخت هزینه ی اخذ ویزا و هدف از سفر را مشخص کند.

صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع ژاپنی

یکی دیگر از انواع ویزا برای اتباع ژاپنی ویزای جهانگردی یا توریستی نام دارد این ویزا به صورت کوتاه مدت با اعتباری سی روزه صادر می شود شخص متقاضی بعد از اتمام مدت اعتبار ویزای خود می تواند نسبت به تمدید آن تا سی روز دیگر اقدام کند. اتباع ژاپنی با سفر به ایران می توانند از شهرهایی همچون قم و مشهد دیدن کنند و یا به مکان های تفریحی و گردشگری ایران رفته و از دیدنی های ایران لذت ببرند.

برای اخذ ویزای توریستی ایران ارائه ی مدارک اعلام شده از سوی سفارت الزامی است، شخص متقاضی در ابتدا باید فرم های درخواست ویزا را تکمیل کرده و به همراه مدارک دیگری از قبیل عکس 4*3 ، اصل گذرنامه و پرداخت هزینه های اخذ ویزا نسبت به دریافت ویزا اقدام کند.

مدت زمان ویزای پیوست اتریش

صدور ویزای تحصیلی ایران برای اتباع ژاپنی

سالانه شمار زیادی از اتباع کشورهای مختلف برای اهداف گوناگون به کشور ایران سفر می کنند یکی از انواع ویزا، ویزای توریستی ایران است اتباع ژاپنی برای ادامه تحصیل و امور دانشجویی در دانشگاه های معتبر ایران باید ویزای تحصیلی ایران را دریات کنند در غیر این صورت اجازه ی ادامه تحصیل در دانشگاه های ایران را نخواهند داشت.

متقاضی تبعه ی کشور ژاپن می تواند به صورت غیابی اقدام به دریافت ویزای تحصیلی ایران کند در این شرایط شخص باید تصویری از صفحه ی اول پاسپورت خود را اسکن کرده و برای شخصی که در ایران قابل اعتمادش است ارسال کند شخص معتمد می تواند مراحل دریافت ویزا را برای شخص تبعه ی ژاپن انجام دهد.

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع ژاپنی

یکی دیگر از انواع ویزای ایران برای اتباع ژاپنی ویزای فرودگاهی نام دارد، بسیاری از گردشگران ژاپنی برای دریافت ویزای فرودگاهی ایران اقدام می کنند این افراد می توانند بدون درخواست ویزا قبل از سفر و در لحظه ی ورود به فرودگاه ایران این ویزا را دریافت کند.

لازم به ذکر است دریافت این ویزا نیاز به زمان دارد به دلیل تقاضای زیاد ویزای فرودگاهی ایران، شخص مجبور به انتظار در صف های طولانی دو تا سه ساعته می باشد. فرد تبعه ی ژاپنی برای دریافت ویزای فرودگاهی باید مبلغ 60 یورو پرداخت کند.

صدور ویزای اقوام ایران برای اتباع ژاپنی

اتباع ژاپنی که در ایران اقوام یا خویشاوندی دارند می توانند اقدام به دریافت این نوع از ویزا کنند، در صورتی که شخص ژاپنی با مرد یا زن ایرانی ازدواج کرده باشد باید برای دریافت این ویزا اقدامات لازم را انجام دهد.

 

دریافت ویزای ایران توسط اتباع ژاپنی که همسری ایرانی دارند با ارائه ی مدارکی از قبیل کپی سند ازدواج و درخواست کتبی زوجه قابل دریافت است. در صورتی که شخص تبعه ی ژاپن والدین ایرانی داشته باشد به عنوان مثال مادر شخص ایرانی باشد با ارائه ی مدارکی همچون سند ولادت، کپی گواهی ازدواج و درخواست اجازه از مادر ایرانی خود می تواند ویزای ایران را دریافت کند لازم به ذکر است که برای دریافت ویزا ارائه ی مدارک دیگر نیز الزامی است.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *