ویزای ایران برای اتباع ایتالیایی با داشتن دعوت نامه از سوی شخصی که در کشور ایران ساکن است می توانند به سرعت مراحل اخذ ویزا را طی کرده و به کشور ایران سفر کنند تنها کافی است شخص متقاضی در زمان مراجعه به سفارت ایران دعوت نامه ای  به همراه داشته باشد.

دریافت ویزای ایران برای اتباع ایتالیایی

مردم  70 کشور دنیا می توانند با دریافت ویزا به کشور ایران سفر کنند کشور ایتالیا یکی از کشورهایی است که مردم آن جا می توانند با دریافت یکی از انواع ویزای ایران به این کشور وارد شوند. صدور ویزای ایران برای مردم کشور ایتالیا قوانین و شرایط خاصی دارد که در ادامه ی مطلب به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. برای اخذ ویزای ایران اتباع ایتالیایی می توانند از طریق فرودگاه ایران اقدام به دریافت ویزا کنند یکی از نکات مهم در خصوص این نوع ویزا انجام اقدامات آن در زمان مناسب می باشد چرا که به دلیل تقاضای بالای این نوع ویزا برای ایتالیایی ها ممکن است روند صدور این ویزا برای شما به کندی انجام شود.

دلیل دریافت سریع ویزای ایران برای اتباع ایتالیایی

همانطور که پیش تر اشاره شد صدور ویزای فرودگاهی ایران برای هفتاد کشور امکان پذیر خواهد بود کشور ایتالیا یکی از کشورهایی است که مردم آن می توانند با دریافت ویزای فرودگاهی وارد خاک کشور ایران شوند. تجاریاگرچه شخص متقاضی می تواند با دریافت ویزای فرودگاهی وارد خاک ایران شود اما بهتر است در زمانی مناسب و قبل از سفر اقدامات لازم را جهت دریافت این نوع ویزا انجام دهند دلیل آن این است که روند دریافت ویزا سریع تر خواهد بود چرا که قطعا اخذ ویزای فرودگاهی استرس های مخصوص خود را خواهد داشت که در صورت برناه ریزی صحیح قبل از دریافت ویزا می توان استرس های ناشی از آن را کاهش داد. تکمیل فرم های مربوطه با داشتن کد مرجع و پاسپورت امکان پذیر خواهد بود.

شرایط دریافت ویزای ایران برای ایتالیایی ها قبل از ورود

متقاضیان ایتالیایی در صورتی که تمایل به دریافت ویزای ایران را داشته باشند باید نکاتی را رعایت کنند همانطور که اشاره شد کشور ایتالیا جزء هفتاد کشوری است که اتباع آن می توانند از طریق فرودگاه اقدام به دریافت ویزای کشور ایران کنند البته نکته ی اصلی برای اخذ این ویزا حضور شخص متقاضی است.

یکی دیگر از شرایط دریافت ویزای کشور ایران همراه داشتن پاسپورت ایتالیایی شخص متقاضی با اعتبار شش ماهه می باشد البته ارائه ی کد رفرنس توسط فرد متقاضی یکی دیگر از الزامات دریافت ویزای ایران برای اتباع ایتالیایی می باشد. شخص باید اصل و کپی بیمه نامه را به همراه مبلغ هفتاد یورو به واحد کنسولگری فرودگاه مربوطه ارائه دهد.

شرایط دریافت ویزای ایران برای ایتالیایی ها قبل از ورود

شرایط دریافت ویزای ایران برای اتباع ایتالیایی بدون درخواست ورود به کشور

قبلا درباره ی شرایط افرادی که قبل از ورود به ایران درخواست ویزا کرده اند نکاتی را ارائه دادیم، ممکن است در بعضی از مواقع افراد قبل از ورود به ایران درخواست ویزا نداده ویا کد مرجع (رفرنس) دریافت نکرده باشند در این صورت لازم است نکاتی را رعایت کنند :

شخص باید پرسش نامه ی مربوط به دریافت ویزا را به طور کامل و با دقت مطالعه کرده و نسبت به تکمیل آن اقدام کند.

در صورتی که شخص متقاضی به همراه همسر و فرزندان خود قصد دریافت ویزا و سفر به کشور ایران را دارد باید اسامی و مشخصات کامل همراهان خود را به طور کامل در پرسش نامه ی مربوطه وارد کند. اطلاعات مربوط به همسر و فرزندان شخص متقاضی که کمتر از 18 سال سن دارند باید در گذرنامه ی فرد متقاضی درج شده باشد.

مورد آخر مربوط به عکس پاسپورت می باشد که باید به صورت کامل و واضح باشد همچنین ارائه ی کپی از صفحه ی کامل مشخصات گذرنامه شخص متقاضی که تبعه ی ایتالیا می باشد الزامی می باشد.

دریافت ویزای ایران برای اتباع ایتالیایی با دعوت نامه

اخذ ویزای ایران برای اتباع ایتالیایی به روش های مختلفی انجام می شود یکی از روش های دریافت سریع ویزای ایران ارائه ی دعوت نامه می باشد شخص متقاضی می تواند با داشتن دعوت نامه ، ویزای ایران را به سرعت دریافت کند.

دعوت نامه های مختلفی برای افراد ایتالیایی صادر می شود برخی از انواع دعوت نامه عبارت است از : دعوت نامه ی کاری ، دعوت نامه ی توریستی ، دعوت نامه ی نمایشگاهی و… شخص متقاضی با توجه به هدفش از سفر به کشور ایران می تواند دعوت نامه ی مناسب با هدف خود را تهییه و با داشتن دعوت نامه نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کند.

دارالترجمه رسمی انگلیسی

شرایط اخذ ویزای ایران برای اتباع ایتالیایی

اتباع ایتالیایی برای دریافت ویزای ایران می توانند از دو طریق عمل کنند در روش اول شخص متقاضی می تواند با مراجعه ی مستقیم به کنسولگری یا سفارت خانه و طی کردن مراحل مختلف نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کند البته این روش زبان بر خواهد بود و ممکن است وقت زیادی را از شما بگیرد برای همین اگر زمان کافی برای انجام مراحل دریافت ویزای را ندارید می توانید با استفاده از روش دوم نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید.

در این روش می توانید با مراجعه به آژانس های مسافرتی و شرکت های گردشگری و کمک از کارشناسان با تجربه ویزای ایران را در مدت زمان مناسبی دریافت کنید. این روش برای افرادی که زمان کافی برای انجام مراحل اخذ ویزا ندارند مناسب باشند در این روش شخص متقاضی با صرف وقتی اندک موفق به دریافت ویزای ایران خواهد شد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *