اتباع ایرلندی برای سفر به کشور ایران باید در ابتدا نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام کنند ویزای ایران برای میهمانان ایرلندی به چهار دسته ی ویزای تجاری، ویزای خویشاوندان، ویزای توریستی و ویزای مولتی تقسیم می شود لازم است شخص تبعه ی ایرلند در ابتدا هدف خود را از سفر به کشور ایران مشخص کند و بعد متناسب با آن ویزای مربوطه را دریافت کنند در ادامه ی مقاله به بررسی انواع ویزای ایران برای اتباع ایرلندی و شرایط دریافت ویزا خواهیم پرداخت.

دریافت ویزای ایران برای اتباع ایرلندی

اتباع خارجی برای دریافت ویزای کشور ایران باید به وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران مراجعه کنند شخص متقاضی با مراجعه به وزارت می تواند اقدام به دریافت ویزا کند در صورتی که مایل هستید مراحل دریافت ویزای خود را تسریع بخشید و در سریع ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت کنید باید از آژانس های مسافرتی یا شرکت های گردشگری معتبر کمک بگیرید آن ها شما را در مراحل دریافت ویزا یاری خواهند کرد .

در صورتی که از طریق آژانس های مسافرتی برای دریافت ویزای خود اقدام کنید شما موظف هستید وجه مربوطه را به حساب آژانس های مسافرتی واریز کنید و آن موقع آژانس های برای شما دعوت نامه ای صادر خواهند کرد. بعد از آن در صورت موافقت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با دعوت نامه ی شما کد تاییدیه ای برای آژانس مسافرتی اعلام خواهد شد و شخص متقاضی از کشور ایرلند موظف است در بازه ی زمانی 3 روز تا یک ماه بعد از اعلام کد برای دریافت ویزای ایران به سفارت ایران مراجعه کند. محل دریافت ویزا توسط فرد متقاضی مشخص خواهد شد.

ویزای توریستی ایران بین 4 تا 10 روز صادر می شود و اعتبار آن 3 ماه می باشد متقاضی ایرلندی می تواند با اخذ این ویزا به مدت 30 روز در کشور ایران اقامت داشته باشد البته در صورت موافقت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی و کنسولگری ایران مدت ویزای ایران تا 60 روز قابل افزایش خواهد بود. لازم به ذکر است که فرد متقاضی تنها در مدت زمان تعیین شده در ویزای خود اجازه ی اقامت در کشور ایران را دارد و در صورت اتمام مدت اعتبار ویزا باید سریعا خاک ایران را ترک کرده و یا نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند تمامی دارندگان ویزا در کشور جمهوری اسلامی ایران باید تابع قوانین و مقررات این کشور باشند در غیر این صورت با آن ها برخورد خواهد شد.

در صورتی که می خواهید ویزای فرودگاهی ایران را دریافت کنید باید به بخش ویزای وزارت امور خارجه در فرودگاه ایران مراجعه کرده و ویزای فرودگاهی دریافت کنید با اخذ این ویزا شما اجازه خواهید داشت به مدت 30 روز در ایران اقامت داشته باشید.

لازم به ذکر است با توجه به تعداد بالای متقاضیان ویزای فرودگاهی بهتر است از قبل نسبت به درخواست ویزای ایران اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای فرودگاهی برای اتباع ایرلندی

متقاضیان ایرلندی برای دریافت ویزای فرودگاهی ملزم به ارائه ی مدارکی به شرح ذیل می باشند:

  1. اصل و کپی بیمه مسافرتی
  2. ارائه ی اصل گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه
  3. رسید پرداختی هزینه ی مربوط به صدور ویزای ایران به واحد کنسولی فرودگاه
  4. ارائه ی کد مرجع یا (رفرنس)

در ادامه ی مطلب به بررسی انواع ویزای ایران برای اتباع اندونزی خواهیم پرداخت همچنین به شرح مدارک مورد نیاز برای اخذ هر کدام از انواع ویزا می پردازیم.

در ذیل دو نمونه از فرمی که توسط وزارت امور خارجه ارائه داده می شود و شخص متقاضی ملزم به تکمیل آن است مشاهده می کنید:

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای فرودگاهی برای اتباع ایرلندی

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای فرودگاهی برای اتباع ایرلندی

صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع ایرلندی

ویزای توریستی برای آن دسته از افرادی که می خواهند با هدف گشت و گذار به کشور ایران سفر کنند مناسب می باشد همچنین ایرانیان در صورتی که بخواهند شخصی را به کشور خودشان دعوت کنند می توانند برای دریافت این ویزا اقدام کنند.

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای توریستی ایران برای اتباع ایرلندی

صدور ویزای تجاری ایران برای اتباع ایرلندی

ویزای تجاری ایران یا ویزای شرکتی ایران برای افرادی که تصمیم دارند با هدف تجارت و انجام فعالیت های تجاری به کشور ایران سفر کنند صادر می شود.

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای تجاری ایران برای اتباع ایرلندی

 صدور ویزای مولتی ایران برای اتباع ایرلندی

دریافت این نوع از ویزا برای افرادی که تصمیم دارند به دفعات زیاد به کشور ایران سفر کنند مناسب می باشد صدور این ویزا با توجه به کشور فرد خارجی و تعداد سفرهای شخص متقاضی در سال گذشته متفاوت خواهد بود به عبارت دیگر اعتبار این ویزا بین سه ماه، شش ماه و یک سال می باشد.

یکی از مزیت های اخذ ویزای مولتی ایران صرفه جویی در هزینه و زمان صرف شده برای اخذ ویزا به دفعات متعدد می باشد با دریافت ویزای مولتی شخص تبعه ی ایرلندی دیگر نگران مشکلات صدور ویزا برای هر سفر خود نخواهد بود. لازم به ذکر است مدت زمان لازم برای صدور تاییدیه ی ویزای مولتی نسبت به ویزای توریستی بیشتر است البته در صورتی که شخص متقاضی قبلا ویزای تجاری دریافت کرده باشد می توئاند راحت تر ویزای مولتی را دریافت کند.

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای مولتی ایران برای اتباع ایرلندی

همانطور که پیش تر اشاره شد برای صدور ویزای مولتی یا (بیشترین مسافرت) ارائه ی مدارکی به شرح ذیل از سوی شخص متقاضی الزامی می باشد:

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع ویتنامی

صدور ویزای اقوام ایران برای اتباع ایرلندی

​اتباع ایرلندی که اقوام یا خویشاوندانی در کشور ایران دارند می توانند نسبت به دریافت ویزای اقوام یا خویشاوندان اقدام کنند در این صورت چنانچه شخص دعوت کننده در کشور ایران اقامت داشته باشد می تواند با مراجعه به واحد کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای درخواست ویزای اقوام اقدام کند شخص میزبان باید تمامی مدارک و مشخصات خود و شخص میهمان را به همراه مدارکی که نشان دهنده ی ارتباط فامیلی این دو شخص است ارائه دهد لازم به ذکر است هر چه نسبت فامیلی بین دو شخص دورتر باشد، مدارک بیشتری برای صدور ویزای ایران باید به سفارت ارائه شود.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *