ویزای ایران برای مردم اندونزی به انواع مختلفی از جمله ویزای تجاری، ویزای مولتی، ویزای توریستی و ویزای اقوام تقسیم می شود متقاضیان اندونزی می توانند با در نظر گرفتن هدفشان از سفر و نیز تعداد دفعات ورود به کشور ایران برای دریافت یکی از انواع ویزای ایران اقدام کنند. اتباع اندونزی جهت اخذ ویزای کشور ایران باید مراحلی را طی کنند در مقاله ی پیش روی به بررسی روند اخذ ویزا توسط اتباع اندونزی و نیز مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزا خواهیم پرداخت.

صدور ویزای ایران برای اتباع اندونزی

صدور ویزای ایران برای اتباع اندونزی از طریق سفارت ایران در کشور اندونزی که در جاکارتا واقع شده است انجام می گیرد شخص تبعه ی اندونزی برای دریافت ویزای ایران موظف است با داشتن مدارکی که در ادامه ی مقاله عنوان خواهد شد به سفارت ایران در اندونزی مراجعه کند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایران توسط اتباع مردم اندونزی

 1. اسکن عکس رنگی شخص متقاضی به ابعاد 4*6
 2. ارائه ی فرم تکمیل شده که مربوط به مشخصات میهمان و میزبان می باشد.
 3. اسکن رنگی از پاسپورت
 4. تکمیل فرم درخواست ویزا
 5. اسکن از صفحه اول شناسنامه شخص میزبان

دارالترجمه رسمی انگلیسی

شخص متقاضی می تواند با دریافت فرم های درخواست ویزا از طریق سایت و تکمیل آن ها نسبت به دریافت ویزا اقدام کند. ویزای صادر شده برای اتباع اندونزی شامل تعداد دفعات ورود، مهر ورود و خروج، مدت زمان اقامت شخص متقاضی در کشور ایران، تاریخ آغاز و اتمام اعتبار ویزا و نام شخص متقاضی و همراهان وی می باشد.

مراحل اخذ ویزای ایران برای اتباع اندونزی

مراحلی که برای دریافت ویزای ایران توسط مردم اندونزی باید سپری شود به شرح ذیل می باشد.

 1. تکمیل مشخصات میزبان در فرم مربوطه و ارسال آن .
 2. تکمیل مشخصات شخص متقاضی (میهمان) در فرم مربوطه و ارسال آن .
 3. واریز مبلغ 87000 تومان به شماره حساب اعلام شده لازم به ذکر است در صورتی که با درخواست شما مبنی بر صدور ویزا موافقت نشود مبلغ واریزی به شما بازگردانده نخواهد شد.
 4. صدور کد ویزای کشور ایران طی 4 تا 10 روز کاری برای شخص متقاضی
 5. بعد از طی مراحل فوق دعوت نامه ای برای شخص صادر خواهد شد و به وزارت امور خارجه فرستاده می شود بعد از بررسی وزارت امور خارجه در صورت تایید کد تاییدیه ی ویزا برای شخص متقاضی ارسال خواهد شد .
 6. بعد از اینکه کد تاییدیه ی ویزا برای شخص تبعه ی اندونزی ارسال شد شخص متقاضی موظف است در مدت 3 روز تا یک ماه به سفارت ایران مراجعه کرده و ویزای خود را که به تایید وزارت امور خارجه رسیده است دریافت کند .
 7. مرحله ی بعدی مربوط به الصاق ویزا به پاسپورت شخص متقاضی می باشد که معمولا 15 روز زمان خواهد برد البته این بازه ی زمانی با توجه به ملیت افراد متفاوت خواهد بود و حتی ممکن است کمتر از 15 روز زمان لازم باشد .
 8. اگر شخص متقاضی که تبعه ی کشور اندونزی است برای دریافت ویزا زمان کافی ندارد می تواند از طریق ویزای فرودگاهی اقدام کند.

مراحل اخذ ویزای ایران برای اتباع اندونزی

اعتبار و تمدید ویزای ایران برای مردم اندونزی

صدور ویزای ایران برای کشورها متفاوت است و قطعا روابط دیپلماتیک بین کشورها در روند اخذ ویزا موثر خواهد بود. ویزای ایران برای مردم اندونزی سه ماه اعتبار دارد و شخص می تواند در مدت زمان یک ماه برای دریافت ویزا اقدام کند.

با تمدید ویزای ایران برای اتباع اندونزی مدت اعتبار ویزا تا 60 روز قابل افزایش می باشد البته تمدید ویزا در صورت موافقت وزارت امور خارجه انجام خواهد شد.

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای مردم اندونزی

اتباع اندونزی می توانند از طریق فرودگاه های مشهد، شیراز، تبریز، مهرآباد و امام خمینی (ره) نسبت به دریافت ویزای جهانگردی اقدام کنند. طبق قوانین منعقد شده و مصوبه ی مورد تایید وزیران جمهوری اسلامی ایران در فرودگاه های اشاره شده دفاتر ویزا و گذرنامه وجود دارد این فرودگاه ها برای کشورهای مختلفی مانند اندونزی ویزای ایران صادر می کنند البته به شرط داشتن پاسپورت معتبر از سوی شخص متقاضی .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع اندونزی

مدارک لازم جهت دریافت ویزای فرودگاهی به شرح ذیل می باشد:

صدور ویزای ایران برای اتباع اندونزی بدون داشتن کد مرجع

در صورتی که شخص متقاضی در طی ثبت نام کد مرجعی دریافت نکرده باشد می تواند با ارائه ی مدارک ذیل نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *