کشور ایران در چند سال اخیر توانسته در حوزه ی گردشگری توجه افراد خارجی و توریست ها را به خود جلب کند برای همین سالانه مسافران بسیاری ایران را برای مقاصد گردشگری خود انتخاب می کنند برای ورود به این کشور با هر هدفی باید ویزای ایران را دریافت کرد، در این مقاله به بررسی صدور ویزا برای افراد مجارستانی و انواع ویزای این کشور خواهیم پرداخت.

صدور ویزای ایران برای اتباع مجارستانی

ویزای ایران را می توان به انواع مختلف تجاری، اقوام، توریستی و مولتی تقسیم کرد.

اتباع کشورهای مختلف با توجه به هدفی که از سفر خود به ایران دارند می توانند ویزای ایران را دریافت کرده و به این کشور سفر کنند، افراد ایرانی که تابعیت کشور دیگری را دارند برای سفر به ایران باید ویزای این کشور را از قبل دریافت کرده باشند.

صدور ویزای ایران برای اتباع مجارستانی

مراحل دریافت ویزای ایران برای اتباع مجارستانی

اتباع کشور مجارستان برای دریافت ویزای ایران باید دعوت نامه ی رسمی از شخصی در کشور ایران دریافت کنند، دعوت نامه می تواند از سوی یکی از خویشاوندان، کارفرما و یا شریک کاری شخص متقاضی باشد. روش دیگر دریافت دعوت نامه مراجعه به آژانس های مسافرتی و شرکت های هواپیمایی می باشد که اجازه ی صدور ویزا را دارند.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع مجارستانی

اتباع مجارستانی برای دریافت ویزای ایران باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهند برخی از این مدارک به شرح ذیل می باشد:

مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع مجارستانی

مدت اعتبار ویزای ایران برای اتباع مجارستانی

مدت اعتبار ویزای ایران برای اتباع مجارستانی شصت روز می باشد شخص متقاضی می تواند در مدت زمان شصت روز به ایران سفر کرده و 30 روز در این کشور اقامت داشته باشد، در صورتی که شخص متقاضی تمایل به اقامت بیشتری در ایران داشته باشد می تواند با مراجعه به سفارت ایران مدت اقامت خود را از سی روز به شصت روز افزایش دهد. در صورتی که تصمیم دارید بیشتر از سی روز در ایران اقامت داشته باشید باید قبل از اتمام مدت اعتبار ویزا خود نسبت به تمدید آن اقدام کنید چرا که در صورت تمام شدن ممدت اعتبار ویزا باید کشور را ترک کنید در غیر این صورت حضور شما در کشور ایران غیرقانونی خواهد بود و طبق قوانین نظام جمهوری اسلامی ایران با شما برخورد خواهد شد.

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع مجارستانی

در صورتی که زمان کافی برای انجام مراحل اخذ ویزا را ندارید می توانید با دریافت ویزای فرودگاهی به ایران سفر کنید شخص متقاضی می تواند با سفر به ایران در فرودگاه های بین المللی نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کند.

ترجمه شفاهی دارالترجمه رسمی انگلیسی

شخص با مراجعه به واحد کنسولی فرودگاه می تواند ویزای خود را دریافت کند بهتر است از طریق فرودگاه امام خمینی نسبت به دریاف ویزا اقدام کنید چرا که مراحل دریافت ویزا در این فرودگاه مدت زمان کمتری نیاز دارد و می توانید سریع تر ویزای خود را دریافت کنید. البته در برخی مواقع شاهد صف های طولانی در فرودگاه ها خواهیم بود.

ارائه ی اصل پاسپورت و تکمیل فرم های مربوط به دریافت از توسط شخص متقاضی الزامی می باشد لازم به ذکر است اتباع مجارستانی که می خواهند با دریافت ویزای فرودگاهی به کشور ایران سفر کنند باید مبلغ 75 یورو پرداخت کنند.

صدور ویزای مولتی ایران برای اتباع مجارستانی

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که در طول سال چندین بار به ایران سفر می کنید می توانید با دریافت ویزای مولتی ایران به این کشور سفر کنید.

با دریافت ویزای مولتی ایران دیگر نیازی به پرداخت هزینه ی مجدد برای صدور ویزا نخواهد بود، شما با دریافت ویزای مولتی ایران می توانید به دفعات زیاد به ایران سفر کنید صدور این نوع ویزا شرایط خاصی دارد که شخص متقاضی ملزم به رعایت این شرایط می باشد به عنوان مثال شخص متقاضی باید در طول یک سال گذشته سه بار از ویزای تجاری ایران استفاده کرده باشد تا بتواند ویزای مولتی ایران را دریافت کند، نکته ی مهم دیگر این است که در صورتی که قبلا با ویزای توریستی به ایران سفر کرده باشید دیگر نمی توانید ویزای مولتی ایران را دریافت کنید

صدور ویزای مولتی ایران برای اتباع مجارستانی

به طور کلی این ویزا برای متقاضیانی که تصمیم دارند به قصد تجارت و کار به صورت دائمی به ایران سفر کنند صادر می شود اما در صورتی که می خواهید با دریافت ویزای مولتی ایران به قصد گردشگری و توریستی به ایران سفر کنند نمی توانید این ویزا را دریافت کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *