ویزای ایران برای اتباع یونانی با توجه به هدف شخص متقاضی از سفر به این کشور صادر خواهد شد ویزای ایران به انواع مختلف تحصیلی، کاری، توریستی و تجاری تقسیم می شود در ادامه ی مقاله به بررسی شرایط و نحوه ی اخذ ویزای ایران برای اتباع یونانی خواهیم پرداخت.

صدور ویزای ایران برای اتباع یونانی

یکی از موارد ضروری برای ورود اتباع بیگانه به کشورهای خارجی از جمله ایران دریافت ویزا می باشد صدور ویزای ایران برای اتباع کشورهای خارجی از جمله یونان شرایط و قوانین خاصی دارد که در ادامه ی مطلب به بررسی آن خواهیم پرداخت.

صدور ویزای ایران برای اتباع یونانی

ویزای ایران مانند ویزای کشورهای دیگر باید طی مراحل مختلفی برای شخص متقاضی صادر شود در این مقاله به بررسی انواع ویزاهای ایران و شرایط صدور آن خواهیم پرداخت.

اخذ ویزای ایران برای اتباع یونانی

صدور ویزای ایران برای اتباع کشور یونان شرایط خاصی را دارد که در ادامه ی مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت، اتباع کشور یونان می توانند با دریافت ویزای ایران به این کشور سفر کرده و در این کشور اقامت داشته باشند. لازم به ذکر است شرایط دریافت هر کدام از انواع ویزا برای متقاضیان تبعه ی یونان متفاوت خواهد بود و با توجه به ویزای درخواستی مدارک و مراحل دریافت ویزاها با یکدیگر متمایز می باشند.

صدور ویزای ایران برای تبعه ی آمریکایی ممکن است ماه ها زمان ببرد ولی ویزای ایران برای یونانی ها و برخی دیگر از کشورها به سرعت صادر می شود.

اخذ ویزای ایران برای اتباع یونانی

ویزای فرودگاهی ایران نوع دیگری از انواع ویزاست که برای هفتاد کشور دنیا صادر می شود و با دریافت آن اتباع هفتاد کشور دنیا می توانند وارد خاک ایران شوند لازم به ذکر است کشور یونان نیز در لیست این هفتاد کشور قرار دارد و در بدو ورود به ایران می توانند ویزای فرودگاهی این کشور را دریافت کنند.

انواع ویزای ایران برای اتباع یونانی

ویزای کشور ایران با توجه به هدف شخص متقاضی از سفر به این کشور به انواع مختلفی تقسیم می شود که شخص متقاضی باید قبل از سفر خود نسبت به دریافت آن اقدام کند انواع ویزای ایران برای اتباع یونانی عبارت است از:

ویزای زیارتی ایران: آن دسته از متقاضیانی که برای زیارت از مکان های مذهبی این کشور می خواهند به ایران سفر کنند باید اقدام به دریافت ویزای زیارتی کنند.

ویزای تحصیلی ایران: ویزای تحصیلی برای متقاضیان یونانی که می خواهند در دانشگاه های معتبر ایران به تحصیل بپردازند صادر خواهد شد.

ویزای تجاری ایران: در صورتی که شخصی به قصد کار و یا تجارت می خواهد به ایران سفر کند باید ویزای تجاری ایران را دریافت کند.

ویزای توریستی یا گردشگری ایران: اتباع یونانی که به قصد گشت و گذار و بازدید از جاذبه های گردشگری ایران می خواهند به این کشور سفر کنند باید ویزای توریستی ایران را دریافت کنند.

شخص تبعه ی یونان برای دریافت هر کدام از انواع ویزا باید مدارک خاصی را ارائه دهد در صورت داشتن شرایط مشخص ویزای مورد نظر برای او صادر خواهد شد.

انواع ویزای ایران برای اتباع یونانی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای ایران برای اتباع یونانی

همانطور که اشاره شد اتباع یونان برای دریافت ویزای کشور ایران باید مدارکی را به سفارت این کشور ارائه دهند به عنوان مثال اشخاصی که می خواهند ویزای توریستی ایران را دریافت کنند ملزم به ارائه ی شناسنامه شخص میزبان و آخرین روزنامه ی رسمی شرکت می باشند. علاوه بر این اطلاعاتی از جمله آدرس و تلفن تماس، اسکن رنگی از گذرنامه میهمان، کارم ملی میهمان و میزبان، مشخصات کامل از میهمان نیز باید ارائه شود. لازم به ذکر است با توجه به هدف شخص از سفر به کشور ایران و نوع ویزای دریافتی این مدارک متفاوت خواهد بود.

شرایط تمدید ویزای ایران برای اتباع یونانی

ویزای ایران و سایر کشورها که برای متقاضیان تبعه ی خارجی صادر می شود مدت اعتبار مشخصی دارد، ویزای ایران برای متقاضیان تبعه ی یونان با اعتبار سی روزه صادر می شود و در صورت داشتن شرایط مورد نظر و موافقت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شخص می تواند ویزای خود را به مدت سی روز دیگر تمدید کند.

شرایط تمدید ویزای ایران برای اتباع یونانی

البته ویزای فرودگاهی با اعتبار 15 روزه صادر می شود و در صورت نیاز می توان آن را تا 15 روز دیگر تمدید کرد. حضور شخص برای تمدید ویزای الزامی می باشد.

شرایط دریافت ویزای ایران برای اتباع یونانی

اخذ ویزای ایران برای یونانی ها به دو صورت امکان پذیر می باشد در حالت اول شخص یونانی باید با طی مراحل مختلف دریافت ویزا، ویزای ایران را دریافت کند و تمامی مراحل را خودش انجام دهد در روش دوم که ساده تر می باشد شخص متقاضی با مراجعه به آژانس های مسافرتی و شرکت های هواپیمایی معتبر مسئولیت دریافت ویزا را به آن ها می سپارد و آژانس های مسافرتی وظیفه دارند در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای فرد را دریافت کرده و به او ارائه دهند.

روش دوم به افرادی که زمان کمی برای اخذ ویزا دارند پیشنهاد می شود می توانید با کارشناسان مجرب ما در این زمینه تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری در زمینه ی اخذ ویزا کسب کنید.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *