اتباع کشور آلمان برای سفر به کشور ایران باید اقدام به اخذ ویزا کنند به طور کلی صدور ویزای کشور ایران برای اتباع آلمانی شرایط و قوانین خاصی دارد که ما در ادامه به بررسی این اصول و قوانین خواهیم پرداخت لازم است متقاضیان آلمانی تمامی قوانین را رعایت کرده تا برای دریافت ویزای کشور ایران دچار مشکل نشوند.

ویزای ایران برای اتباع آلمانی

دریافت ویزای ایران برای اتباع آلمانی

در صورتی که شخص تبعه ی آلمان بخواهد از شهرهای چابهار، کیش و قشم که جزء مناطق آزاد هستند دیدن کند می تواند بدون صرف زمان با استفاده از ویزای 14 روزه در این شهرها اقامت کند البته شخص متقاضی می تواند به مدت دو هفته در این شهرها اقامت داشته باشد و اجازه ی سفر به مناطق دیگری را نخواهد داشت.

متقاضیانی که سن آن ها کمتر از 18 سال است تنها با اجازه ی کتبی از والدین خود و ارائه ی آن می توانند ویزای ایران را دریافت کنند این گواهی باید توسط محضرهای معتبر به صورت رسمی و مهر شده باشد. در صورتی که شخص بخواهد از شهرهای دیگری به غیر از قشم ، کیش و… دیدن کند باید از طریق وزارت امور خارجه اقدام به دریافت ویزا کند در غیر این صورت اجازه ی سفر به شهرهای دیگری را نخواهد داشت.

دریافت ویزای فرودگاهی کشور ایران برای اتباع آلمانی

به طور کلی صدور ویزای فرودگاهی برای اتباع آلمانی به سادگی صورت می گیرد و در صورتی که شخصی از تبعه ی آلمان بخواهد به قصد بازدید از مناطق اطراف فرودگاه به کشور ایران وارد شود برای او ویزای فرودگاهی صادر می شود این ویزا به فرد اجازه ی اقامت 24 ساعته می دهد و شخص متقاضی با اخذ ویزای فرودگاهی بیشتر از زمان اعلام شده حق اقامت در ایران را نخواهد داشت.

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای ایران برای اتباع آلمانی

اولین قدم برای اخذ ویزای ایران توسط اتباع آلمانی تکمیل فرم های درخواست ویزا می باشد شخص متقاضی موظف است فرم درخواست ویزا را به دقت و با صداقت تکمیل کند چرا که وارد کردن هر گونه اطلاعات نادرست پیگیری خواهد شد.

یکی دیگر از مدارک مهم و ضروری جهت اخذ ویزای تجاری ایران پاسپورت شخص متقاضی می باشد که باید اعتبار آن حداقل شش ماه باشد شخص متقاضی باید پاسپورت خود را به همراه اسکن از تمامی صفحات آن به همراه داشته باشد. شخص متقاضی باید اصل و اسکن تمامی صفحات شناسنامه ی خود را به سفارت ارائه دهد.

یکی دیگر از مدارکی که شخص متقاضی موظف به ارائه ی آن می باشد عکس رنگی با زمینه ی سفید است که باید مربوط به شش ماه اخیر بوده و کیفیت خوبی داشته باشد عکس مورد نظر باید به ابعاد 4*6 تحویل سفارت شود.

مدارک مورد نیاز جهت صدور ویزای ایران برای اتباع آلمانی

مراحل دریافت ویزای ایران برای اتباع آلمانی

لازم است شخص متقاضی در ابتدا هدف از سفر به کشور ایران را به طور کامل مشخص کند در بین انواع ویزای ایران برای اتباع آلمانی ویزای توریستی یکی از پرطرفدارترین انواع ویزا می باشد.

در ابتدا شخص تبعه ی کشور آلمان باید با مراجعه به سایت و دانلود فرم های مربوطه نسبت به تکمیل آن ها اقدام کند لازم است شخص هدف خود از سفر را در فرم مربوطه مشخص کند فرم تکمیل شده توسط متقاضی از سوی سفارت مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت داشتن شبهه ای با درخواست ویزای شخص موافقت نخواهد شد. در صورتی که فرم تکمیل شده از سوی سفارت تایید شود کدی برای شما ارسال خواهد شد که نشان می دهد برای دریافت ویزای ایران مشکلی ندارید البته این کد به معنای دریافت قطعی ویزای ایران نخواهد بود بلکه نشان می دهد گام اول را به درستی طی کرده اید.

مراحل دریافت ویزای ایران برای اتباع آلمانی

در این مرحله برای تبعه ی آلمانی وقت سفارت مشخص می شود و شخص متقاضی موظف است در زمان تعیین شده برای مصاحبه در سفارت این کشور حاضر شود توجه داشته باشید سوالات پرسیده شده از سوی سفارت برای دریافت ویزای توریستی آسان تر از ویزای کاری می باشد. بعد از انجام مصاحبه در سفارت و تایید آن باید منتظر نتیجه ی درخواست خود باشید گاهی ممکن است به دلیل ناقص بودن مدارک شخص متقاضی از وی خواسته شود مدارک کامل تری را به سفارت ارائه دهد. نتیجه ی نهایی بین 7 تا 14 روز به شخص اعلام می شود و در صورت تایید شخص می تواند ویزای ایران را دریافت کند.

هزینه ی صدور ویزای ایران برای آلمانی ها

هزینه ی صدور ویزای ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از این عوامل این است که شما تصمیم دارید مراحل دریافت ویزا را خودتان سپری کنید یا از مشاورین متخصص کمک بگیرید. لازم است شخص در هنگام ثبت نام هزینه ای را پرداخت کند همچنین در روز مصاحبه نیز شخص متقاضی ملزم به پرداخت هزینه ای می باشد در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت نشود هزینه ی پرداختی به هیچ عنوان بازگردانده نخواهد شد.

لازم به ذکر است در صورتی که شخص بخواهد مسیر دریافت ویزا را خودش طی کند برای او هزینه ای نخواهد داشت اما ممکن است با توجه به روند طولانی اخذ ویزا دچار ابهام و یا مشکلاتی شود پس بهتر است با بهره گیری از وکلا یا مشاورین متخصص و با صرف هزینه ای اندک در کمترین زمان به نتیجه ی دلخواه برسید. (گرفتن وقت سفارت آلمان)

هزینه ی صدور ویزای ایران برای آلمانی ها

کلام آخر

همانطور که پیش تر اشاره شد صدور ویزای ایران برای آلمانی ها شامل قوانین و مقرراتی می باشد که البته خیلی دشوار نیست همچنین صدور ویزای توریستی و خویشاوندی برای اتباع آلمانی به سادگی صورت می گیرد.

اگر شخص بخواهد به همراه خانواده ی خود سفر کند مدارک تک تک اعضای خانواده را به سفارت ارائه دهد همچنین ارائه ی گواهی ازدواج الزامی است.

تمامی افراد خانواده باید پاسپورت با اعتبار شش ماهه داشته باشند البته کودکانی که سن آن ها کمتر از 12 سال می باشد نیازی به مراجعه ی حضوری به سفارت و انجام مصاحبه نخواهند داشت و می توانند از طریق والدین اقدام به دریافت ویزای ایران کنند.

در صورتی که آلمانی ها تمامی مقررات را به طور کامل رعایت کنند و مدارک کاملی به سفارت ایران ارائه دهند می توانند ویزای ایران را به سادگی دریافت کنند.

بهتر است قبل از مراجعه ی حضوری به سفارت ایران برای انجام مصاحبه و تحویل مدارک تمامی مدارک را بار دیگر بررسی کنید چرا که در صورت کامل نبودن مدارکتان اسم شما به آخر لیست می رود و در این صورت باید زمان بیشتری را صرف کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *