صدور ویزای ایران برای اتباع تمامی کشورهای به جز کشور اسرائیل امکان پذیر خواهد بود و متقاضیان سفر به ایران یم توانند با مراجعه به سفارت خانه ی ایران درکشور خودشان و ارائه ی مدارک مشخص شده از سوی سفارت نسبت به اخذ ویزا ایران اقدام کنند.

صدور ویزای ایران برای اتباع گرجستانی

ویزا ایران برای اتباع گرجستانی در صورت موافقت مقامات دولتی انجام خواهد شد اگر متقاضیان از این قانون پیروی نکنند مجازات خواهند شد.

دریافت ویزا به منزله ی اجازه ی ورود شخص به کشوری می باشد و برای دریافت ویزا شخص باید تمامی مراحل دریافت ویزا را سپری کند. به طور کلی اتباع تمامی کشورها به غیر از اسرائیل می توانند با دریافت ویزای ایران به این کشور سفر کنند.

صدور ویزای ایران برای اتباع گرجستانی

اتباع کشور گرجستان که می خواهند ویزای ایران را دریافت کنند باید گذرنامه ای با اعتبار شش ماه داشته باشند بنابر توافقات بین کشورهای ایران و هفت کشور دیگر از قبیل گرجستان، ترکیه، بولیوی، لبنان، سوریه و جمهوری آذربایجان اتباع کشورهای عنوان شده می توانند بدون دریافت ویزا وارد خاک ایران شده و مدت زمان محدودی در این کشور اقامت داشته باشند.

اتباع این کشورها تنها با داشتن پاسپورت معتبر می توانند وارد ایران شوند همانطور که اشاره شد متقاضیان تبعه ی گرجستان هم می توانند بدون دریافت ویزا وارد ایران شوند. از آن جا که جزیره کیش جزء مناطق آزاد محسوب می شود متقاضیان ورود به این مناطق می توانند بدون دریافت ویزا به مدت چهارده روز در مناطق آزاد اقامت داشته باشند.

صدور ویزای ایران برای اتباع گرجستانی

انواع ویزای ایران برای اتباع گرجستانی

به طور کلی ویزای ایران برای اتباع گرجستانی به چهارده دسته ی کلی تقسیم می شود.

ویزای ورود (A)

صدور این نوع از ویزا برای اشخاصی که می خواهند برای قراردادهای تجاری و… وارد ایران شوند انجام خواهد شد. این دسته از متقاضیان معمولا با دریافت دعوت نامه می توانند وارد ایران شوند.

ویزای توریستی (B)

ویزای جهانگردی و یا توریستی برای افرادی که می خواهند برای بازدید از جاذبه های گردشگری به ایران وارد شوند صادر می شود لازم به ذکر است ویزای توریستی ایران برای اتباع تمامی کشورها صادر می شود.

 1. ویزای کاری ایران
 2. ویزای زیارتی ایران
 3. ویزای تحصیلی ایران
 4. ویزای درمانی ایران
 5. ویزای تجاری ایران
 6. ویزای عبور ایران
 7. ویزای کاری ایران
 8. ویزای خبرنگاری ایران
 9. ویزای سیاسی ایران
 10. ویزای اقوام ایران
 11. ویزای فرودگاهی ایران

انواع ویزای ایران برای اتباع گرجستانی

شرایط صدور ویزای ایران برای اتباع گرجستانی

صدور ویزای ایران برای اتباع گرجستانی خیلی پیچیده نیست، با توجه به توافقات بین دو کشور گرجستان و ایران دریافت ویزای ایران تنها با  ارائه ی گذرنامه های قانونی توسط اتباع گرجستانی امکان پذیر خواهد بود.

صدور ویزای ایران برای اتباع سایر کشورها به روابط بین ایران و اتباع کشورهای متقاضی بستگی دارد.

متقاضیان تبعه ی گرجستان می توانند با توجه به توافقات بین دو کشور ایران و گرجستان برای مدت مشخصی به ایران سفر کنند این مدت زمان 45 روز بعد از ورود به ایران بوده و شخص در صورت داشتن شرایط مشخص می تواند نسبت به تمدید آن اقدام کند.

شرایط صدور ویزای ایران برای اتباع گرجستانی

هزینه ی صدور ویزای ایران برای اتباع گرجستانی

همانطور که پیش تر اشاره شد اتباع کشورهای نام برده برای ورود به ایران نیازی به دریافت ویزا نخواهند داشت و تنها با داشتن پاسپورت یا گذرنامه ی معتبر می توانند برای ورود به ایران اقدام کنند. بنابراین اتباع کشور گرجستان برای ورود به ایران نیازی به پرداخت هزینه ی صدور ویزا نخواهند داشت.

نحوه تمدید ویزای ایران برای اتباع گرجستانی

دریافت ویزای ایران برای اتباع گرجستانی ضروری نیست و متقاضیان تبعه ی گرجستان برای سفر به ایران بنابر توافقات بین دو کشور ایران و گرجستان می توانند به مدت 45 روز در ایران اقامت داشته باشند. این سفر تنها با داشتن پاسپورت معتبر امکان پذیر خواهد بود، تمدید ویزا برای متقاضیان تبعه ی  گرجستان تنها با مراجعه به کنسولگری و سفارت ایران در کشور گرجستان امکان پذیر خواهد بود.اتباع گرجستانی می توانند در مدت اقامت 45 روز خود در کشور ایران با مراجعه به پلیس اتباع خارجه نسبت به تمدید ویزا اقدام کرده و بعد از طی مراحل قانونی ویزای خود را تمدید کنند.

مدارک لازم جهت تمدید ویزای ایران برای اتباع گرجستانی

سفر به کشور ایران برای متقاضیان تبعه ی خارجی به جز کشورهای مجاز برای ورود تنها با دریافت ویزا امکان پذیر خواهد بود.

سپری کردن مراحل قانونی و ارائه ی مدارک مورد نیاز برای متقاضیان ورود به ایران الزامی است، لازم به ذکر است ورود متقاضیان تبعه ی گرجستان به ایران بر طبق موافقت نامه های سیاسی بین دو کشور نیازی به دریافت ویزا و مدارک قانونی نخواهد داشت. اتباع گرجستان می توانند با ارائه ی مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر ویزای ایران را دریافت کرده و به این کشور سفر کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *