برخی از کشورها برای ورود به ایران نیاز به دریافت ویزای این کشور دارند به عبارت دیگر بدون اخذ ویزا اجازه ی ورود به کشور را نخواهند داشت. اتباع کشورهای بیگانه برای اهداف مختلفی از جمله توریستی و گردشگری به ایران سفر می کنند به طور کلی  قوانین و شرایط مختلفی جهت دریافت ویزای ایران برای اتباع فرانسوی وجود دارد.

صدور ویزای ایران برای اتباع فرانسوی

ایران جزء کشورهایی است که سرمایه ی زیادی را از طریق گردشگری و توریستی جذب می کند هر ساله متقاضیان زیادی از سراسر دنیا برای اهداف مختلف و با دریافت ویزاهای گوناگونی  مانند توریستی، فرودگاهی، تجاری به ایران سفر می کنند. به طور کلی برای دریافت این ویزا نیاز به دعوت نامه از سوی شخص ایرانی می باشد شخص متقاضی می تواند با مراجعه به وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران نسبت به دریافت ویزا اقدام کند، در این حالت دعوت نامه ای برای فرد متقاضی فرستاده می شود و در صورت تاییدیه از سوی وزارت امور خارجه کد تاییدیه به آژانس مسافرتی فرستاده شده و شخص می تواند ویزای خود را دریافت کند.

صدور ویزای ایران برای اتباع فرانسوی

به طور کلی زمان لازم برای تایید ویزا از سوی وزارت امور خارجه بین 7 تا 10 روز کاری می باشد. در صورت لزوم نوع دیگری از ویزا به نام ویزای فوری وجود دارد که تاییدیه ی آن بین 3 الی 4 روز کاری زمان می برد.

شرایط دریافت ویزای ایران برای اتباع فرانسوی

ویزای ایران برای اتباع فرانسوی سه ماه اعتبار دارد شخص متقاضی در مدت زمان مشخص شده اجازه دارد 30 روز در ایران اقامت داشته باشد. به طور کلی دولت ایران در خصوص تایید و یا عدم تایید ویزا برای اتباع فرانسوی تصمیم می گیرد و ممکن است گاهی حتی با کامل بودن تمام شرایط و مدارک باز هم با درخواست ویزای شخص موافقت نشود.

در صورتی که شخص متقاضی بیشتر از مدت زمان تعیین شده در کشور ایران اقامت داشته باشد اقامتش غیرقانونی و خلاف مقررات خواهد بود. شخص که با اخذ ویزا به ایران وارد می شود موظف به رعایت قوانین و مقررات کشور می باشد.

اگر شخصی که تبعه ی کشور فرانسه است بخواهد ویزای بلند مدت ایران را دریافت کند باید طبق قوانین مشخص اقدام به دریافت ویزا کند. شخص برای دریافت ویزای 3 ماهه ی ایران باید سه ویزای یک ماهه داشته باشد، در صورتی که شخص بخواهد ویزای 6 ماهه دریافت کند باید دو ویزای سه ماهه دریافت کند و در صورت دریافت ویزای یک ساله باید ی2 ویزای شش ماهه دریافت کند.

شرایط دریافت ویزای ایران برای اتباع فرانسوی

قوانین صدور ویزای ایران برای اتباع فرانسوی

ویزای مولتی برای اتباع فرانسوی نوع دیگری از انواع ویزا می باشد این ویزا برای افرادی که به صورت کاری به کشور ایران سفر می کنند صادر می شود به عبارت دیگر چنین شخصی باید در طول سال چندین بار به ایران وارد شده و از آن خارج شود. اعتبار ویزای ایران با توجه به تعداد سفرهای فرد به کشور ایران متفاوت است ولی به طور کلی اعتبار ویزای ایران برای اتباع فرانسوی بین سه ماه، شش ماه و یک سال متغیر خواهد بود. اخذ این ویزا سبب صرفه جویی در هزینه و زمان شخص متقاضی خواهد شد و دیگر نیازی به دریافت مجدد ویزا نخواهد بود همچنین با اخذ این ویزا دیگر نیازی به تمدید آن نخواهید داشت.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مولتی ایران برای اتباع فرانسوی

صدور ویزای مولتی ایران نیاز به ارائه ی مدارکی از سوی شخص متقاضی دارد:

شخص که می خواهد ویزای مولتی ایران دریافت کند باید مدت زمان طولانی تری را برای دریافت کد تاییدیه دریافت کند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای مولتی ایران برای اتباع فرانسوی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ایران برای اتباع فرانسوی

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تجاری ایران برای اتباع فرانسوی

شخص متقاضی دریافت ویزای تجاری ایران باید مدارکی را ارائه دهد ابتدا باید نام شرکت دعوت کننده به همراه شماره ثبت شرکت، دعوت نامه باید کاملا مشخص باشد همچنین ارائه ی اسکن رنگی از دعوت نامه الزامی است، توجه داشته باشید مدیر عامل باید اطلاعات خود را به طور کامل ارائه دهد، ارائه ی آدرس و شماره تماس شرکت میزبان الزامی است،اسکن پاسپورت شخص متقاضی و شناسنامه ی مدیر عامل نیز باید ارائه شود.

بهتر است اتباع فرانسوی برای دریافت ویزای ایران از وکلا و مشاورین راهنمایی بگیرند البته لازم به ذکر است مدارک لازم برای دریافت ویزا به صورت دوره ای تغییر می کند، برای همین بهتر است شخص متقاضی پروسه ی دریافت ویزا را به افرادی متخصص بسپارد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *