نظر به استقبال گسترده ی اتباع انگلیسی برای سفر به کشور ایران و بازدید از مناطق مختلف آن تصمیم گرفتیم در خصوص نحوه ی صدور ویزای ایران برای اتباع انگلیسی مقاله ای را در اختیار شما قرار دهیم.اتباع انگلیسی برای دریافت ویزای ایران باید قوانین و مقررات مشخصی را رعایت کنند در صورت رعایت این قوانین می توانند به سادگی ویزای کشور ایران را دریافت کرده و از سفر خود در ایران لذت ببرند.

ویزای ایران برای اتباع انگلیسی

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع انگلیسی

ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع کشورهای خاصی صادر می شود یکی از کشورهایی که می تواند ویزای فرودگاهی دریافت کند کشور انگلیس است.

آن دسته از متقاضیان از تبعه ی کشور انگلستان که می خواهند ویزای گردگشری ای توریستی کشور ایران را دریافت کنند باید شخصا مدارک مورد نیاز را به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ارائه دهند تکمیل و ارائه ی فرم درخواست ویزای ایران برای دریافت ویزای فرودگاهی الزامی می باشد. یکی از مدارکی که برای دریافت ویزا باید ارائه شود شماره دعوت نامه می باشد این شماره باید از سوی وزارت امور خارجه دریافت شود. یکی دیگر از مدارکی که برای دریافت ویزا الزامی است ارائه ی عکس به ابعاد 4*3 می باشد عکس ارسالی باید بدون عینک ، کلاه ، شال گردن و یا هر گونه وسایل اضافی باشد توجه داشته باشید عکس باید جدید و مربوط به شش ماه اخیر باشد. گذرنامه ی معتبر با اعتبار شش ماهه یکی دیگر از الزاماتی است که برای دریافت ویزای ایران باید توسط شخص ارسال شود همچنین هزینه ای باید برای این کار پرداخت شود که البته هزینه ی ارسالی به هیچ عنوان بازگردانده نخواهد شد.

ذکر چند نکته در خصوص صدور ویزای ایران برای اتباع انگلیسی

ترجمه مدارک توسط دارالترجمه رسمی انگلیسی

شرایط صدور ویزای ایران برای انگلیسی ها

مقررات صدور ویزای ایران برای اتباع انگلیسی

اولین مرحله برای دریافت ویزای کشور ایران تکمیل فرم های مربوط به دریافت ویزا و ارسال آن  می باشد در این مرحله بعد از بررسی فرم مشخص می شود فرم شما قبول و یا رد شده است در صورتی که فرم شما رد شود باید مجددا نسبت به تکمیل آن اقدام کنید ولی در صورتی که فرم شما تایید شود کدی برایتان ارسال خواهد شد که نشان می دهد فرد متقاضی مشکلی در خصوص اخذ ویزای ایران نخواهد داشت.

در مرحله ی بعدی کد ارسالی باید توسط وزارت امور خارجه تایید شود بعد از آن زمانی برای انجام مصاحبه مشخص خواهد شد شخص متقاضی باید در زمان مشخص شده در سفارت حاضر شده و به تمامی سوالات به درستی پاسخ دهد در حدود 3 الی 7 روز زمان لازم است تا کد تاییدیه ی اصلی صادر شود البته بسته نوع ویزای درخواستی این زمان متغیر خواهد بود به طور مثال دریافت کد مربوط به ویزای تجاری زمان بیشتری لازم دارد.

مقررات صدور ویزای ایران برای اتباع انگلیسی

انواع ویزای ایران برای انگلیسی ها

یکی از محبوب ترین انواع ویزا برای اتباع انگلیسی ویزای توریستی ایران است با دریافت ویزای توریستی شخص تبعه ی انگلیسی اجازه دارد مدت 30 روز در ایران اقامت داشته و به گشت و گذار یا دیدار خویشاوندان خود بپردازد.

یکی دیگر از انواع ویزای ایران ویزای کاری است دریافت ویزای کاری خیلی ساده نیست و برای دریافت آن باید مشخص شود فرد متقاضی می خواهد در کدام شرکت و در چه سمتی به فعالیت بپردازد. برای صدور این ویزا باید مشخص شود شخص برای چه کسب و کاری می خواهد به کشور ایران سفر کند لازم به ذکر است متقاضی باید برای مصاحبه در سفارت حاضر شود و به تمامی سوالات پاسخ دهد.

دریافت ویزای بلند مدت و چند گانه برای ویزای کاری می تواند خیلی کارآمد باشد با داشتن این ویزا شخص می تواند چندین بار به خاک ایران وارد شده و از آن خارج شود و دیگر نیازی به تمدید ویزا نخواهد بود.

نقش تابعیت در خصوص صدور ویزای ایران برای اتباع انگلیسی

برای تابعیت قوانین سختی پیش روی افراد است به عبارت دیگر اگر والدین شخص متقاضی ایرانی باشند فرد می تواند به راحتی تابعیت ایران را دریافت کند.

آن دسته از افرادی که می خواهند از طریق ازدواج با شخص ایرانی وارد خاک ایران شده و تابعیت ایرانی بگیرند در صورت واقعی بودن ازدواجشان می توانند اقدام به دریافت تابعیت ایران کنند.

صدور ویزای ایران برای اتباع انگلیسی خیلی دشوار نیست و در صورتی که از متخصصان و مشاوران خبره ی ما کمک بگیرید قطعا به نتیجه ی خوبی خواهید رسید. آن ها شما را در خصوص صدور ویزا راهنمایی خواهند کرد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *