هر ساله مسافران و گردشگران زیادی از سراسر دنیا کشور ایران را برای سفر انتخاب می کنند این افراد باید قبل از هر اقدامی ویزای این کشور را دریاف کنند، اتباع هلندی نیز برای سفر به ایران باید ویزای این کشور را دریافت کنند صدور ویزا برای متقاضیان تبعه ی هلند تابع قوانین مشخصی است که رعایت آن از سوی شخص هلندی الزامی می باشد در این مقاله به بررسی ویزای ایران برای اتباع هلندی خواهیم پرداخت. اتباع هلندی قبل از سفر باید با مراجعه به سفارت ایران در کشور هلند و ارائه ی مدارک مشخص شده از سوی سفارت نسبت به دریافت ویزای ایران اقدام کنند.

صدور ویزای ایران برای اتباع هلند

سالانه اتباع زیادی از کشور هلند با اهداف مختلف به ایران سفر می کنند اتباع هلندی برای دریافت ویزای ایران با مراجعه به سایت وزارت امور خارجه ایران باید وقت سفارت گرفته و در زمان مقرر در سفارت ایران در کشور هلند حاضر شوند و با ارائه ی مدارک مشخص شده از سوی سفارت ویزای ایران را دریافت کنند مدت اعتبار ویزای ایران برای متقاضیان تبعه ی هلند با توجه به شرایط مختلف متغیر خواهد بود.

صدور ویزای ایران برای اتباع هلند

مدت اعتبار ویزای ایران برای اتباع هلندی

اعتبار ویزای ایران برای اتباع کشورهای خارجی از جمله هلند سه ماه می باشد شخص متقاضی می تواند در این سه ماه به مدت سی روز در کشور ایران اقامت داشته باشد در صورتی که شخص می خواهد بیشتر از زمان مشخص شده در ایران اقامت داشته باشد باید با مراجعه به پلیس ابتاع خارجی نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کند، مدت اعتبار ویزا به شکل برچسبی بر روی پاسپورت متقاضی زده می شود لازم به ذکر است در صورتی که شخص در مدت زمان سه ماه به ایران سفر نکند ویزای او باطل خواهد شد و برای ورود به ایران باید مجددا اقدام به اخذ ویزا کند.

انواع ویزای ایران برای اتباع هلندی

ویزای ایران برای متقاضیان کشورهای خارجی از جمله هلند به چند دسته تقسیم می شود:

ویزای توریستی ایران: این ویزا برای آن دسته از افرادی که به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری ایران می خواهند به این کشور سفر کنند صادر خواهد شد.

ویزای کاری ایران: متقاضیانی که به قصد کار می خواهند به ایران سفر کنند باید نسبت به دریافت ویزای کاری ایران اقدام کنند.

ویزای تجاری ایران: این نوع از ویزا برای متقاضیانی که می خواهند به قصد تجارت به ایران سفر کنند صادر خواهد شد.

انواع ویزای ایران برای اتباع هلندی

ویزای سیاسی ایران: صدور ویزای سیاسی برای مقامات سیاسی و دیپلماتیک کشوری می باشد.

ویزای خبرنگاری یا مطبوعاتی ایران: این ویزا برای خبرنگارانی که به قصد پوشش خبری می خواهند وارد ایران شوند صادر خواهد شد.

ویزای الحاق به خانواده ایران: این گروه از ویزا برای متقاضیانی که تصمیم دارند ازدواج خود را در ایران به ثبت برسانند صادر می شود.

ویزای تحصیلی ایران: ویزای تحصیلی برای دانشجویان، طلاب و دانش آموزانی که برای ادامه تحصیل به ایران وارد می شوند صادر خواهد شد.

ویزای زیارتی ایران: متقاضیانی که به قصد ورود به اماکن مذهبی تصمیم دارند به ایران سفر کنند باید نسبت به دریافت ویزای زیارتی ایران اقدام کنند.

ویزای مولتی ایران: ویزای مولتی برای تجار و بازرگانانی که در طی سال چند بار می خواهند به ایران سفر کنند مناسب می باشد.

انواع ویزای ایران برای اتباع هلندی

صدور ویزای فرودگاهی ایران برای اتباع هلندی

ویزای فرودگاهی ایران برای هفتاد کشور دنیا از جمله هلند صادر خواهد شد، اتباع هلندی می توانند با ورود به فرودگاه ایران ویزای فرودگاهی را دریافت کنند، شخص متقاضی با مراجعه به دفتر وزارت امور خارجه در فرودگاه و تکمیل فرم های درخواست ویزا می تواند ویزای فرودگاهی ایران را دریافت کند.

مدت اعتبار ویزای ایران برای اتباع هلندی سی روز می باشد، یکی از سریع ترین روش های دریافت ویزای ایران ویزای فرودگاهی می باشد، هزینه ی ویزای فرودگاهی باید به صورت یورو و توسط اتباع هلندی در فرودگاه پرداخت شود.

فرودگاه هایی که ویزای فرودگاهی صادر می کنند

تبعه ی هفتاد کشور دنیا از جمله هلند می توانند ویزای فرودگاهی ایران را در فرودگاه های بین المللی ذیل دریافت کنند:

  1. فرودگاه بین المللی شیراز
  2. فرودگاه بین المللی بندرعباس
  3. فرودگاه بین المللی امام خمینی
  4. فرودگاه بین المللی تبریز
  5. فرودگاه بین المللی مشهد

فرودگاه هایی که ویزای فرودگاهی صادر می کنند

صدور ویزای مولتی ایران برای اتباع هلندی

افرادی که می خواهند در طول سال به دفعات زیاد به ایران سفر کنند باید ویزای مولتی ایران را دریافت کنند این اشخاص با دریافت ویزای مولتی می توانند به دفعات زیاد بین کشور خودشان و ایران رفت و آمد داشته باشند و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های اضافی توسط شخص متقاضی نخواهد بود. ویزای مولتی برای اتباع کشورهای خارجی از جمله کشور هلند که قبلا سفر تجاری به ایران داشته اند یعنی داشتن سه ویزای یک بار ورود با هدف فعالیت تجاری صادر خواهد شد و برای افرادی که قبلا سفرهای توریستی یا گردشگری به ایران داشته اند صادر نخواهد شد.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *