ویزای ایران برای اتباع کشور کلمبیا با داشتن شرایط مشخصی صادر خواهد شد برای صدور ویزا مدارکی باید از سوی متقاضی کلمبیایی به سفارت ایران ارائه شود از جمله مهم ترین مدارک می توان به ارائه ی گذرنامه با اعتباری شش ماهه اشاره کرد.

صدور ویزای ایران برای اتباع کلمبیایی

ایران را می توان به عنوان یکی از کشورهای توریستی جهان معرفی کرد که هر ساله افراد زیادی از کشورهای مختلف به ایران سفر می کنند در این بین اتباع کلمبیایی شمار زیادی از متقاضیان را تشکیل می دهند، این افراد باید قبل از ورود به کشور ایران اقدام به دریافت ویزای این کشور کنند. ویزای ایران برای اتباع کلمبیایی به روش های مختلفی قابل دریافت می باشد. ویزای ایران برای اتباع کلمبیایی انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع ویزا باید مدارک خاصی برای دریافت آن ارائه شود که در ادامه ی مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

انواع ویزای ایران برای اتباع هلندی

ویزای ایران برای اتباع کلمبیایی برای ورود به مناطق آزاد

همانطور که پیش تر اشاره شد شخص متقاضی برای ورود به کشور ایران باید ویزای این کشور را دریافت کند. البته اتباع کلمبیایی در یک مورد برای ورود به ایران نیازی به اخذ ویزا این کشور ندارند و آن هم سفر به مناطق آزاد ایران مانند جزیره کیش، چابهار، قشم و… می باشد متقاضیان برای ورود به این مناطق آزاد نیازی به دریافت ویزا نخواهند داشت. اگر اتباع کلمبیایی بخواهند بعد از 14 روز به دیگر مناطق ایران سفر کنند باید با مراجعه به دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مناطق آزاد و انجام اقدامات لازم ویزای ایران برای سفر به سایر شهرهای ایران را دریافت کنند.

صدور ویزای ایران برای اتباع کلمبیایی با اقوام ایرانی

صدور ویزای ایران برای اتباع کلمبیایی شرایط متفاوتی دارد که یکی از آن ها داشتن اقوام و بستگان ایرانی می باشد، در صورتی که شخص تبعه ی کلمبیا خانواده ای ایرانی داشته باشد برای دریافت ویزای ایران می تواند با ارائه ی مدارکی به سفارت خانه ویزای ایران را دریافت کنند بستگان شخص می توانند مادر و یا همسر متقاضی باشند.

در صورت ازدواج شخص تبعه ی کلمبیا با زن و یا مرد ایرانی شخص برای دریافت ویزا باید علاوه بر مدارک کلی گواهی ازدواج و درخواست کتبی همسر را به سفارت ارائه دهد. در صورتی که مادر شخص متقاضی ایرانی باشد باید علاوه بر مدارک کلی باید درخواست کتبی مادر و گواهی ازدواج به همراه کپی از سند تولد خود را آماده کرده و به سفارت ارسال کند. ویزای ایران برای اتباع کلمبیایی شرایط خاصی دارد.

مدارک لازم جهت صدور ویزای ایران برای اتباع کلمبیایی

صدور ویزای ایران برای اتباع کلمبیایی نیاز به ارائه ی مدارک کلی دارد که برای اخذ تمامی ویزاها یکسان است، اتباع کلمبیایی باید مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا را به طور کامل و بدون نقص به سفارت ایران ارائه دهند در صورت ناقص بودن مدارک با درخواست ویزای شخص موافقت نخواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا به شرح ذیل می باشد:

مدارک عنوان شده برای تمامی ویزاها یکسان می باشد البته با توجه به نوع درخواستی ویزا، مدارک بیشتری باید از سوی شخص متقاضی ارائه شود.

انواع ویزای ایران برای اتباع کلمبیایی

افراد کلمبیایی برای سفر به ایران باید با توجه به هدف خود نسبت به دریافت ویزای مربوطه اقدام کنند. به جز ورود به مناطق آزاد که پیشتر به آن اشاره شد. ویزای ایران را می توان به انواع مختلف تجاری، تحصیلی، اقوام و بازدید تقسیم کرد. مدارک لازم برای دریافت هر کدام از انواع ویزاهای عنوان شده متفاوت خواهد بود و شخص متقاضی با توجه به نوع درخواستی ویزا باید مدارک مشخصی را تهیه و به سفارت ایران ارائه دهد البته در صورت ناقص بودن مدارک ارائه شده درخواست ویزای شخص رد خواهد شد. از دیگر انواع ویزا می توان به ویزای فرودگاهی اشاره کرد که متقاضیان تبعه ی کلمبیا می توانند با ورود به فرودگاه نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

منبع: سفریتو راهنمای سفر و مرجع خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل ، خرید تور و مهاجرت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *